Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

karolr2    767
3 godziny temu, Baks00 napisał:

Ktos podzielii sie opinia ubojnia Artus Irena Pawlonka?

Ok

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Mieszkam na wsi, od urodzenia w tym samym domu, kiedyś gospodarstwo było rodziców, od kilku lat jest moje,wiec nie wiem co mam Ci jeszcze napisac. Że potrafie liczyc? I nie widzę tych milionów monet w bydle chociaż kilkanaście lat temu ojca przekonałem do tego?????

Ziemie, wszystkie uprawy obrabiam sam, wstaje codziennie o 5.30 zpierdalam  do 7, biorę prysznic, jem śniadanie Ide do pracy na 9-10 godzin, wracam jem obiad i Ide oprzątnąć, jak skończę to jadę pryskac/siać nawóz/ orać siać itp, i Ty mi wciskasz ze nie wiem co to praca? Dzieci nieraz widzę jak śpią w łóżkach bo tata wrocil późno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Ratujesz zagubione dusze na tym forum i uczysz matematyki czy tylko kozaczysz?  Każdy wie jak jest a co Ty tu piszesz, hodowla sama się skończy i bez takich jak Ty. Ciekawe czy krowę dotykaleś czy tylko nie chciałeś smrodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
49 minut temu, przemek28_28 napisał:

Cybulek, przy taczkach i widłach zwiększenie nie robi różnicy? A tą Twoja godzinkę rano i godzinkę wieczorem jakoś cieżko mi uwierzyc, przecież paszowóz trochę miesza, nie 5 minut, a gdzie pozostała obsługa, nawet odkrywanie pryzm, zabiera trochę czasu, a po takich wpisach jak Twój wielu myśli ze to raj, 2h a kasy full

A jak 100 czy 300 nie robi różnicy, to odrazu moze 500. Mieszanie paszowozem dla 100 a 300 robi roznice także ,, weź nie pier**l”🤣

Nie , chodzi mi o codzienną obsługę tzn oprzątanie w dwie osoby .  Można kupić duży wóz i załatwić całe  karmienie  w 1.5 godziny . W kwestie.  Nie wypowiadam się w kwestii opłacalności bo zupełnie nie o to mi chodzi.  Chciałem zaproponować żeby nie patrzeć na wszystko przez czarne okulary i teczke z widłami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59
pedro2 napisał:

13 minut temu, jackasss napisał:

To te co do ABP pojechały? Dobrze kojarzę? Mieszańce czy czyste?

Tak abp Tykocin.

Mieszańce wszystko

Mam 2 ładne mm i nie wiem czy do nich nie puścić, tylko, że do mnie Pniewy przyjadą. Jednak 12 szt., a 2 szt. to trochę inna ranga 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
2 minuty temu, wojak1986 napisał:

Ratujesz zagubione dusze na tym forum i uczysz matematyki czy tylko kozaczysz?  Każdy wie jak jest a co Ty tu piszesz, hodowla sama się skończy i bez takich jak Ty. Ciekawe czy krowę dotykaleś czy tylko nie chciałeś smrodu...

Rozjaśnij mi ostatnie zdanie z tej wypowiedzi bo nie wiem jak sie odnieść 

2 minuty temu, Cybulek17 napisał:

Nie , chodzi mi o codzienną obsługę tzn oprzątanie w dwie osoby .  Można kupić duży wóz i załatwić całe  karmienie  w 1.5 godziny . W kwestie.  Nie wypowiadam się w kwestii opłacalności bo zupełnie nie o to mi chodzi.  Chciałem zaproponować żeby nie patrzeć na wszystko przez czarne okulary i teczke z widłami. 

No i jak ktoś miał 100 sztuk to kupił mniejszy wóz niż na 300🤣🤣🤣🤣🤣🤣 także @Cybulek17 pisanie ze 100 a 300 to, to samo to LIPA. 

6 minut temu, wojak1986 napisał:

Ratujesz zagubione dusze na tym forum i uczysz matematyki czy tylko kozaczysz?  Każdy wie jak jest a co Ty tu piszesz, hodowla sama się skończy i bez takich jak Ty. Ciekawe czy krowę dotykaleś czy tylko nie chciałeś smrodu...

Poza tym nie muszę kozaczyc, nie dasz  mi kasy i zdrowia, ani mi nie zabierzesz. Sam sie wywołałeś do tablicy mając jakieś pretensje do mnie i @pedro2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
Przed chwilą, przemek28_28 napisał:

Rozjaśnij mi ostatnie zdanie z tej wypowiedzi bo nie wiem jak sie odnieść 

Teraz już wiem że nie będzie kto Ci pomóc, a pracochłonność i opłacalność to porażka. Myślisz że jestem fanatykiem, chyba każdy tu jest rozgoryczony ale co tu da te stękanie. Złodzieje i patologia to bydło i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 minutę temu, jackasss napisał:

Mam 2 ładne mm i nie wiem czy do nich nie puścić, tylko, że do mnie Pniewy przyjadą. Jednak 12 szt., a 2 szt. to trochę inna ranga 😉.

Nie przesadzaj gdyby było 12szt co miesiąc to można by tak mówić... Ale fakt, że 10gr dołożył. Nie chcę ich chwalić, ale jak tak teraz patrzę jak bije się moje bydło i jakie sztuki sprzedawałem do agromiru to nie chcę myśleć ile na mnie zarabiali 🤕 przeciętne sztuki wg Sławka słabe O, biją się na R+. Wg niego też byka w U klasie na naszym terenie nie znajdziesz bo musi być czysta mięsna  rasa i to naprawdę piękna budowa... Ehhh

Panowie nie żryjcie się, każdy niech liczy po swojemu. Ja tam nawet teraz rarytasów nie widzę

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
36 minut temu, przemek28_28 napisał:

 

No i jak ktoś miał 100 sztuk to kupił mniejszy wóz niż na 300🤣🤣🤣🤣🤣🤣 także @Cybulek17 pisanie ze 100 a 300 to, to samo to LIPA.

Wóz zawsze kupuje się na wyrost , podstawowa zasada.  A takiego na 300 sztuk nie ma , trzeba mieszać dwa

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Tata albo dziadek kupił, to dziś panisko, a ma 20-25 lat i ojciec za***rdala, z dziadkiem🤣

Dziadków nigdy nie miałem, ojciec przy hodowli nie robi  bo ma ziemie do ogarnięcia i zdrowie nie to . Od małego gówniarza pchałem taczke z gnojem często po kolana w błocie, ta robota brzydła mi 1000 razy a zawsze chciałem więcej bo ja poprostu to lubię i  takie życie mi pasuje . A ty  nie lubisz tego robić i się męczysz 

Tak mam czas dla znajomych 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Od poniedziałku bydło w dół !!! W izraelu pierdo......ła trybuna , zgineło około 200 dorodnych konsumentów  i nagły spadek popytu to powód do obniżek na naszym ryneczku😀

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Smutna prawda jest taka, że wróciliśmy do cen z przed 10 lat i powiało optymizmem w branży bo cielaka trudno kupić. Problem jest taki, że koszty znacznie wzrosły w tym czasie i opłacalność nie jest taka jak 10 lat temu! A już najgorzej jak komuś matematyka nie jest obca i zacznie liczyć to się okazuje, że z etatu do biznesu trzeba dołożyć. Lubić tą robotę to mało, to już trzeba kochać żeby ten wózek ciągnąć dalej...

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905

Na wspaniały wzrost opłacalności bym nie liczył raczej nie realne. Za duże uzależnienie od innych.  Wysoka cena cielaka i białka zjada zysk

Może stada podstawowe w pełnym biegu są bardziej rentowne

Edytowano przez Cybulek17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

No wlasnie, @Cybulek17napisałeś wkoncu prawdę. Przy samej produkcji roślinnej mniej sie narobisz, jak ojciec prowadził gospodarstwo to zawsze było tak ze jak sie przerobiło przez zwierzeta to było sporo więcej niż sprzedać tylko plony i wtedy to było super, dziś przerabiając przez zwierzeta ma sie porównywalnie do produkcji roślinnej, przy duzo niższym nakładzie pracy.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

I co sie klucicie. Niech ten co chce trzyma bydlo. Bedzie co zrobic z  cielakiem. 

U mnie w marcu ostatnie byki schodza. I zostaja juz tylko krowy. Areal mi sie zbytnio powiekszyl zeby tracic czas na opasy. 

A obecnie na doplaty 3 dniowe byczki hf ida opo 700zl, hf/sm 900 zl. Oby tak dalej. Nawet sprzed doplat zarlaczki 3 miesieczne poszly. I tylko pytania czy aby do doplat nie skladane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Nie kłócimy. Poprostu nie popieram hurra optymizmu, bo matematyka nie kłamie, jak to liczysz sumiennie to wychodzi kiepsko. Jak ktoś ma duzo lak i karmi sianem to Ok, ale obiewanie pol kukurydza, zbożem, i trawami dla opasow to sie nie kalkuluje. @Yoda czy @debrzyna jak maja na wypasie to u nich ten zysk jest naprawdę spory

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak widzę te wpisy rozwojowcow to jestem przekonany że tylko  zielony ład i normy mogą zahamować gigantyczną nadprodukcje. 20 lat temu 2 byki w miesiącu dobry wynik na wszystko starcza ,10 lat 3 a ostatnio 10 na miesiąc  .zwiększanie produkcji już kładzie drób i trzode położy i bydło. 

Dac i 12 zł za hfy to zaraz większość zamiast się ucieszyć że przy swojej produkcji może godnie żyć to poleci po kolejnego profa bo trzeba się dalej rozwijać .towar z którym trzeba się napraszac nigdy nie ma ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130
5 minut temu, HF86 napisał:

Jak widzę te wpisy rozwojowcow to jestem przekonany że tylko  zielony ład i normy mogą zahamować gigantyczną nadprodukcje. 20 lat temu 2 byki w miesiącu dobry wynik na wszystko starcza ,10 lat 3 a ostatnio 10 na miesiąc  .zwiększanie produkcji już kładzie drób i trzode położy i bydło. 

Dac i 12 zł za hfy to zaraz większość zamiast się ucieszyć że przy swojej produkcji może godnie żyć to poleci po kolejnego profa bo trzeba się dalej rozwijać .towar z którym trzeba się napraszac nigdy nie ma ceny. 

Zielony ład to jedna djp na ha i te obory na opasy w ciągu kilku lat mogą być adaptowane na garaże😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Mikruss napisał:

Jak ktos chce pracowac i ma sily niech pracuje. Dla przykladu u mnie w okolicy facet 72 lata 400 opasow i prawie 1000 swin i sam z zoną na gospodarce. A i jeszcze chyba ze 160 ha do obrobienia......

Ale komu to robi ? Mają następcę ? Czy rodzina będzie się bić o spadek i kase 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
27 minut temu, HF86 napisał:

Jak widzę te wpisy rozwojowcow to jestem przekonany że tylko  zielony ład i normy mogą zahamować gigantyczną nadprodukcje. 20 lat temu 2 byki w miesiącu dobry wynik na wszystko starcza ,10 lat 3 a ostatnio 10 na miesiąc  .zwiększanie produkcji już kładzie drób i trzode położy i bydło. 

Dac i 12 zł za hfy to zaraz większość zamiast się ucieszyć że przy swojej produkcji może godnie żyć to poleci po kolejnego profa bo trzeba się dalej rozwijać .towar z którym trzeba się napraszac nigdy nie ma ceny. 

Przypominam tylko , że rynek jest globalny i Żydek czy Włoch przejmie się spadkiem produkcji wołowiny w Polsce tak samo jak tym , że w kiblu zabrakło papieru. 

Nie liczcie , że jak pogłowie spadnie to ubojnie nas ozłocą albo handlarz da córkę za kanion bydła.  U nas ma być tanio a jak nie to znajdą sobie tańszego producenta 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat w ue z krajów eksportu to Polska jest najtańsza. Nie liczę na cuda ale ciągłe zwiększanie produkcji to droga do nikąd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No kury ciagle zwiekszali po 20% rok do roku i teraz zalamanie. 

Z co do swin to zjadamy 2 razy wiecej niz produkujemy a przyjada niemieckie i ceny zalosne. 

Co do bydla to masz argentyne z tanim bydlem i umowe   handlowa z ameryka lacinska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj