Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojak1986    1891

Duży to ma auto byka na dostawę skita 5-6 procent i dobra stawka bez pitolenia. Skończą się magię WBC i magiczne wagi handlarzy chcesz towaru płać ale w między czasie dobiją tych paru małych, którzy jeszcze walczą bo duży nie da zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale to błedne koło dla handlarzy , bedą miej kupować od tych małych to bedą musieli zwiekszyć marżę dla siebie a jak zwiekszą marżę to kosztem rolnika , rolnik miej zarobi to bedzie bardziej skłonny do zaprzestania hodowli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1891

Jaka przyszłość tu i teraz kogoś okraść a później mogą kończyć hodowlę. Dzieci handlarzy muszą widocznie więcej jeść i mają większe potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzieś słyszałem że po trzy żołądki mają 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7362
Napisano (edytowany)

Handlarz ma bardzo delikatne podniebienie, a chłop ma być jak koza, zlewki i obierki 😋 

jałówka hfxangus 670kg na żywo bez skitki dała 345kg mięcha i poszła w U klasę 🙃Otłuszczenie 3= po 13.8 netto abp. Oddałem jedną na próbę bo nie byłem pewien otłuszczenia, ulane jałówy rowek na grzbiecie

Byk R 14.4 

I niech się skończy głupie gadanie, że U łapią tylko typowo mięsne czystorasowe.

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104
Napisano (edytowany)

Co z tego że U jak zapłacili Ci jak za O. Wybicie po starcie 30kg 54% czyli nic specjalnego.

Typowe mydlenie oczu tak samo jak cudowne wbicia hfów po 58% tylko nikt nie dopisuje że od wagi na ubojni odliczone jeszcze 7% strączki i dopiero od tego wybicie.

Edytowano przez emil9828
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, AdamRo napisał:

Prawda. Masa ludzi polikwidowała i likwiduje nadal :(

No co się dziwić , to jest kuźwa ciężki kawałek chleba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7362

Lepiej jakby ojebali 50kg mięsa? 😉 tak płacą.  na żywo proponował 7,3 brutto bo niby nawet Rki miała nie dać i Strączka 8% bo bebech. Ja tam zadowolony 6 stówek na plus. Na 6szt już ładna sumka

  • Like 1
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
3 godziny temu, pedro2 napisał:

Lepiej jakby ojebali 50kg mięsa? 😉 tak płacą.  na żywo proponował 7,3 brutto bo niby nawet Rki miała nie dać i Strączka 8% bo bebech. Ja tam zadowolony 6 stówek na plus. Na 6szt już ładna sumka

Oby więcej takich jak ty  to i pośrednik zacznie płacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robkos75    14
6 godzin temu, pedro2 napisał:

Lepiej jakby ojebali 50kg mięsa? 😉 tak płacą.  na żywo proponował 7,3 brutto bo niby nawet Rki miała nie dać i Strączka 8% bo bebech. Ja tam zadowolony 6 stówek na plus. Na 6szt już ładna sumka

Sami przyjeżdżają po bydło czy pośrednik wiezie do nich?jak to jest ? Mógłbyś dać namiary do abp może i ja bym spróbował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2119

Mam wrażenie po kilku wpisach że powstało nowe kółko wzajemnej adoracji🤣🤣🤣🤣🤣

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2119

Sołtys głupi nie jest, tylko nie wpisze wprost, trzeba dorosnąć żeby zrozumieć wpisy. 

Dziś gadałem z sąsiadem miał ,,takie se” byki chciał po 7.90, 2 tygodnie temu sie rozeszli z kupującym dziś poszły po 8.10🤣🤣🤣🤣🤣
kasa przed odjazdem, waga ogolna. Kupujący z okolic krotoszyna, ten sam co 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7362
27 minut temu, Robkos75 napisał:

Sami przyjeżdżają po bydło czy pośrednik wiezie do nich?jak to jest ? Mógłbyś dać namiary do abp może i ja bym spróbował.

Pośrednik od nich, dzwonisz i zależy jak pasuje trasa, ale max 3dni zabierają. Wygogluj sobie abp Tykocin i znajdziesz. Jak coś to na priv o nr pisz. 

Co do wagi jałówki to oczywiście te 670kg to waga żywa u mnie, na ubojni nie podają

31 minut temu, przemek28_28 napisał:

Mam wrażenie po kilku wpisach że powstało nowe kółko wzajemnej adoracji🤣🤣🤣🤣🤣

Do mnie pijesz? Nie ubliżaj sołtysowi i jego przydupasom z kółka, bo do nich nikt się równać nie może 🤭 bez urazy sołtysie 👍 

spoko ja nie muszę się z nikim dzielić, jak wolicie tylko pierdolenie o d*pie maryny to ok.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862

Pedro żeby mi ubliżyć to musisz jeszcze duuuuużo dorosnąć-bez obrazy oczywiście

7 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Sołtys głupi nie jest, tylko nie wpisze wprost, trzeba dorosnąć żeby zrozumieć wpisy. 

🤣🤣🤣🤣🤣

Kto GUPI ten rozumie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Mam jałówkę BBxMM która właśnie skończyła 14 miesięcy i wydaje się dość dobrze wyrośnięta- zapładniać już czy poczekać jeszcze trochę? No i jakim nasieniem coby nie było problemu z wycieleniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Morion napisał:

Mam jałówkę BBxMM która właśnie skończyła 14 miesięcy i wydaje się dość dobrze wyrośnięta- zapładniać już czy poczekać jeszcze trochę? No i jakim nasieniem coby nie było problemu z wycieleniem ?

Z mięsnych Angus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
20 godzin temu, pedro2 napisał:

Handlarz ma bardzo delikatne podniebienie, a chłop ma być jak koza, zlewki i obierki 😋 

jałówka hfxangus 670kg na żywo bez skitki dała 345kg mięcha i poszła w U klasę 🙃Otłuszczenie 3= po 13.8 netto abp. Oddałem jedną na próbę bo nie byłem pewien otłuszczenia, ulane jałówy rowek na grzbiecie

Byk R 14.4 

I niech się skończy głupie gadanie, że U łapią tylko typowo mięsne czystorasowe.

Tusza odpowiednio do kolczyków 375.1, 344.4, 333.5 to z jałówek  które które ważyły nie całe 600kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
1 godzinę temu, Morion napisał:

Mam jałówkę BBxMM która właśnie skończyła 14 miesięcy i wydaje się dość dobrze wyrośnięta- zapładniać już czy poczekać jeszcze trochę? No i jakim nasieniem coby nie było problemu z wycieleniem ?

Salers małe cielaki się rodzą mniejsze od angusow. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1891
2 godziny temu, Morion napisał:

Mam jałówkę BBxMM która właśnie skończyła 14 miesięcy i wydaje się dość dobrze wyrośnięta- zapładniać już czy poczekać jeszcze trochę? No i jakim nasieniem coby nie było problemu z wycieleniem ?

Odpuść już to przerabiałem, nie wiem ile tam w niej Belga, ale prędzej czy później d*pa będzie rozerwana. Może gdyby to było simental z Belgiem to jeszcze a tak to kwestia czasu jak trafi się jakiś napakowany cielak

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

BBB to tylko cesarka , a ile u was kosztuje cesarka u krowy ? u mie kiedyś ze 4 -5 lat temu ostatnio robiona to 500 zł , ale są rejony chyba gdzie za 200 zrobią wiec czemu nie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Po ile jałówki hf×lm bo sam przyjechał kupiec i daje 8.2 brutto i myślę że jeszcze ze 20 groszy dożuci. I chciał żebym mu poszukał jeszcze bo pilnie potrzebuję. Waga około 700 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1891

Pytanie ile w niej lm jak mało to dobra cena a jak wygląda jak rasową to mało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj