Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

1 godzinę temu, Rudy28 napisał:

Dziś dostałem za mieszanca waga 770 kg po 7.8 netto , a za HF  waga 660 kg po 7.70 netto  dobrze czy mogło być lepiej ? Powiat płocki. 

Pytanie standardowe - kto odbierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3234

@Ursus932 to Ty mi pisałeś o tej tabelce o oborniku? co ile i gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Nie sprzedawałem nigdy do Podymy, ale ostatnio do mnie zadzwonił przy okazji sprzedaży byków na Olx... Większego sciemniaża i wała z żulerską chrypą to ja nie widziałem 🤣🤣🤣 Wysłałem mu zdjęcia mieszańców z Mo i SM... Większość czarnobiała wszystkie w Rce. Ja mu mówię że R klasa A on że tak nie kupuje... Czarnobiały to Hf ewentualnie Ncbk czerwone to MM a mięsne to zadko kto ma!!! Padłem że śmiechu bo mówi że moje to hfy i kilka ncbków... Ja się go pytam czy jak daje do zeźni to też za Ncbki się z nim rozliczają... Ogólne z nim wrażenia to czarna skóra, audi 80tka, lata dziewiedziesiate i jarmark Europa... 

Przynajmniej ja mam takie skojarzenia!!! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
3 godziny temu, Rudy28 napisał:

Dziś dostałem za mieszanca waga 770 kg po 7.8 netto , a za HF  waga 660 kg po 7.70 netto  dobrze czy mogło być lepiej ? Powiat płocki. 

Albo mieszaniec to Je + HF Albo ten HF wybitnie umieśniony skoro tylko 10 gr róznicy miedzy dużym mieszańcem a średniej wagi HF ;

z waszych wpisów można wywnioskować ,że każdy płaci lepiej jak podyma 

Może i Podyma by płacił lepiej jakby przy zakupie gratis podymał ?😁

Edytowano przez marijusz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
4 godziny temu, AdamRo napisał:

Mocno napalony . Napiszesz kto ?

Ale to i tak ceny nie zmieni ,kierowca tylko powiedział ze idą na specjalny ubój konsumpcyjny. Ma ktoś możliwość sprawdzenia w agencji ile dały mięsa bo jestem za***iście ciekawy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Farmer Jeden uj. Pasze drogie, cielaki za miliony monet. Jak zwykle kto w kryzysie zainwestowal i dziadostwo za niskie pieniądze brał ten trochę się odkuje .sport dla wytrwałych 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Ta a Tesla otwiera fabrykę 70 km od granicy z Polską w NRD i płaci 2700- 3500 euro. Godz jazdy samochodem z Polski, takie cuda na tych bykach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
3 godziny temu, wojak1986 napisał:

@Rudy28 Strączka 7 na byka 8 jałówki? Sprawdzasz go z wagą? Próbowałeś z nim wbc?

Rozumiem że chodzi Ci o potrącenie z wagi? To tak 7% na potrącił za byka. Własnej wagi nie posiadam, ale myślę że waga ok, na oko myślałem że będzie 700-750 Max, a było 770 kg.  wcześniej sprzedawalem wydaje mi się że nawet ładniejsze sztuki do innego handlarza i ważyły max do 720 kg więc chyba coś było nie tak z waga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16878
HF86 napisał:

Jak zwykle kto w kryzysie zainwestowal i dziadostwo za niskie pieniądze brał ten trochę się odkuje .sport dla wytrwałych 😉

Teraz to warto prosiaki kupować. za pół roku tuczniki w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1308

Ale się uwziołeś  na wszelkiej maści  handlarzy powiedz który tam się umówił i nie przyjechał że tak ich nienawidzisz 

7 minut temu, Berthold napisał:

Więc miał 900...kg...

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19793
11 minut temu, Bananek napisał:

Teraz to warto prosiaki kupować. za pół roku tuczniki w górę.

dlatego kupiłem😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16878

ja swoje sprzedać chcę. jak dobrze zapłacisz to proszę bardzo. od dobrych swin. beztluszczowe. pbz+wbp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie jak to jest że w agencji można sprawdzić ile mięsa dały byki? Wie ktoś no tym? Niedawno sprzedawałem przez pośrednika na WBC i tak mi mówił to go wyśmiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

może ktoś podpowie czym ratować cielaka temp.39,8 oddech płytki we wtorek dostał floron ,wczoraj coś droższego + przeciwzapalny Teraz dałem mu polopiryne żeby temperaturę mu zbić

>Chyba tylko modlitwa pozostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2104
2 godziny temu, HF86 napisał:

Farmer Jeden uj. Pasze drogie, cielaki za miliony monet. Jak zwykle kto w kryzysie zainwestowal i dziadostwo za niskie pieniądze brał ten trochę się odkuje .sport dla wytrwałych 😉

Odkuje sie pod warunkiem  ze ceny utrzymają sie przez 18-24 miesiace😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19793
43 minuty temu, Bananek napisał:

4szt. Prawdopodobnie. Nie znam ceny, zaproponujesz coś?

mało na taka trasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
6 minut temu, marijusz napisał:

może ktoś podpowie czym ratować cielaka temp.39,8 oddech płytki we wtorek dostał floron ,wczoraj coś droższego + przeciwzapalny Teraz dałem mu polopiryne żeby temperaturę mu zbić

>Chyba tylko modlitwa pozostaje 

Temperatura jeszcze nie taka straszna do 38 jest prawidlowa dla cielat. U mnie wet jak daje abtybiotyki to zawsze zwiekszone dawki wzgledem tego co w ulotce. Pamietaj tez ze w wiekszosci antybiotykow powtazasz dawke po 48 h (vertimoxin, combi jet) lub po 72 h (shotapen). U mnie z doswiadczenia to jak cielaki schodzily na pluca to szybko czyli w ciagu 1-2 dni, a jak juz chorowaly kilka dni to wychodzily z tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj