Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ab23    1302

Ten to ale się rozpisał kto chce to handluje  i tyle w temacie co do kasy to mam troszku do oddania 

Co do Klaka to jeden raz brał dawno temu i jeszcze mi wisi  prowizje od wpłaty gotówki na konto bo  uzgodnione było po połowie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Berthold napisał:

Jak to pisał Kanalia na temat handlarzy... Wszyscy są tacy sami jak nie mają pieniędzy na przedpłatę to dziady a z dziadami się nie handluje... Wuja zastosował niecodzienny chwyt marketingowy który sprawdza się od lat, zassał (termin dotyczący zadłużenia) swoich dostawców (handlarzy i rolników ) na parę baniek od firmy ... Ma najwyższe ceny ale płaci po roku 🤣🤣🤣 zasada jest taka że taki "zassany" zamiast sprzedać gdzieś indziej zawsze sprzeda im bo dopiero wtedy zobaczy kasę za poprzedni towar... W księgowości wszystko się zgadza, są faktury tylko kasy za bardzo nie widać... Pamiętacie Mipol? Radzę unikać wszystkich którzy kupują bez pieniędzy... Idziesz do Biedronki czy do Biernackiego Dino i ktoś Ci da na termin? Nie. I właśnie my musimy powoli, stopniowo edukować handlarzy do tego słowa. Nie masz kasy -  nie handlujemy... 

Płaci wujek jak potrzebuje. Ile lat znam tą firmę to zawsze problem z kasą. Jaki posrednik odzyskał 100% to tylko gotówkę z nimi uznaje. Jak ktoś lubi hazard to lux  ja tam kasę lubię w realu niż na magicznej fakturze.raz miałem ceny kosmos tylko słynna sp zoo upadła i rzutem na taśmę odzyskane należności. Trochę siwych włosów przybyło po chandlu 🤕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u Klaka termin hak u wuja.... To juz lepiej Slabego, aczkolwiek u jednego i drugiego waga tylko swoja lub ogolna....zreszta jak u kazdego handlarza chocby nie wiem jak sie zarzekal...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rynek wołowiny to hazard który uzależnia. Stawki ,przelewy, chęć wyjścia na duży + ,trzy razy- raz na plus. Będzie lepiej może rasa a może system karmienia  ,a może 200 sztuk trzeba do sukcesu lub 5 razy na dobę dokładać na stole paszowym, i każdy zarabia ale rzadko hodowcy 🤣lata mijają a tu tylko złudzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
7 godzin temu, heniek15 napisał:

Jakie opinie, jak z płatnością F.H.U  Dariusz Brzegowy jeziorki Kosztowskie ma ktos nr. tel do tego pana w necie znalazłem tylko nip i adres

Ja dziś sprzedałem 3 sztuki, ale do firmy Józef Brzegowy. Nie wiem czy zbieżność nazwisk przypadkowa. Płatność jeśli na żywa wagę w tym samym dniu a wbc w dniu rozliczenia. Czyli za trzy dni od odbioru. Jak podpytałem na forum, to nie mija się z prawda. Mam nadzieje. 
Kiedys sprzedałem świnie małej masarni, po telefonie po 2 miesiącach usłyszałem ze płatność się opóźnia bo właściciel dom synowi stawia 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12

Jeśli można wiedzieć kto to jest ten slynny "WUJ" czy to tylko taka przenośnia?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
19 godzin temu, heniek15 napisał:

Jakie opinie, jak z płatnością F.H.U  Dariusz Brzegowy jeziorki Kosztowskie ma ktos nr. tel do tego pana w necie znalazłem tylko nip i adres

Ja z nim handlowałem półtora roku temu z 5 razy odebrał słabsze sztuki czy krowy , ale 2 ostatnie razy tydzień przeciągał płatność nawet ryczałtowcowi, choć teraz to i tak bez różnicy bo każdego można teraz  przeciągnąć i vat dostanie. Odpuściłem sobie go na rzecz kobylin cena podobna ale chociaż kasa na 4-5 dzień i bez nerwów. Z wagą to swoja albo ogólna bo chyba wszyscy kombinują na samochodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

kobylin tez jeszcze nie dawno robił szybki przelew na podwórku a teraz 4-5dni?? Ile płaci za byki hf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Kobylinom sprzedałem 10 krów, bo byki i jałówki mam czyste CH to idą pod innego klienta, ale wczoraj dzwonił do mnie się pytać czy coś jest i się z ciekawości pyt to chyba za hf mówił do 7 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek15    11

Czyli tak jak mój stały odbiorca tez przeciaga z płatnoscia a jestem na ryczałcie. I bądz  tu mądry wszyscy handlarze  w okolicy kręcą z kasą a tam gdzie pewne pieniądze to słabo płaci 40gr na kg mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
20 godzin temu, heniek15 napisał:

Jakie opinie, jak z płatnością F.H.U  Dariusz Brzegowy jeziorki Kosztowskie ma ktos nr. tel do tego pana w necie znalazłem tylko nip i adres

Brali ode mnie bardzo dużo ale podkreślam BRALI 

Kiedyś kasa jak chciałem,teraz ok 8 tygodni, kiedyś cena super dziś przeciętna

Osobiście odradzam

 

13 godzin temu, PartyzantTK napisał:

Ja dziś sprzedałem 3 sztuki, ale do firmy Józef Brzegowy. Nie wiem czy zbieżność nazwisk przypadkowa. Płatność jeśli na żywa wagę w tym samym dniu a wbc w dniu rozliczenia. Czyli za trzy dni od odbioru. Jak podpytałem na forum, to nie mija się z prawda. Mam nadzieje. 
Kiedys sprzedałem świnie małej masarni, po telefonie po 2 miesiącach usłyszałem ze płatność się opóźnia bo właściciel dom synowi stawia 😂

Rodzina, Józef to był jego wuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Co Ci mogę napisać, teraz oddaje do Wuja ale tam jak jest z kasa pisane było wielokrotnie . Druga opcja to Skiba i tu kasa pewna ale cen taka sobie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
5 godzin temu, soltys48 napisał:

Brali ode mnie bardzo dużo ale podkreślam BRALI 

Kiedyś kasa jak chciałem,teraz ok 8 tygodni, kiedyś cena super dziś przeciętna

Osobiście odradzam

Czemu tak położyli płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Własna ubojnia a jak płacą kontrahenci nie trzeba pisać , sporo inwestycji na pokaz

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40
6 godzin temu, soltys48 napisał:

Co Ci mogę napisać, teraz oddaje do Wuja ale tam jak jest z kasa pisane było wielokrotnie . Druga opcja to Skiba i tu kasa pewna ale cen taka sobie.

No i kto to jest ten słynny Wuja?

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
40 minut temu, soltys48 napisał:

Własna ubojnia a jak płacą kontrahenci nie trzeba pisać , sporo inwestycji na pokaz

Własna ubojnia to i pewnie zyski nieprzeciętnie większe. Ale to już temat rzeka 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj