Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emil9828    104
1 minutę temu, bluecows1 napisał:

ceny najniższe mają w Rakowie a zato najwyższe wagi i często nie chcą brać takich byków pow 800 kg

Wystarczy mieć swoją wagę i sprzedać z przelewem na miejscu wtedy nie musisz do Rakowa po 6,5 wypychać. Ot cała filozofia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ja z Rakowem nie chandluje od dawna a i tak uważam że mają najlepsze wagi , ceny jak ceny , widocznie nie zależy im żeby kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
48 minut temu, Katka8888 napisał:

Byk HF 585 kg 7,20 17 miesięcy

Byk MM 647 kg 7,70 17 miesięcy

Jałówka MM 538 kg 8  17 miesięcy

Krowa MM 810kg 6  10 lat

Krowa MM 715 kg 6 9 lat  

Sprzedane dzisiaj ale to nie był pośrednik 

 

 

Netto, brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
1 godzinę temu, Michal014d napisał:

No tak ale mam tylko dane pośrednika na pieczatce na fakturze m.in. nip a do przemieszczenia trzeba numer PL

 

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

A co wam d*py z domu nie chce się ruszyć  ,albo dla leniwych odpalić IRZ 🤔

IRZ jest najlepszym co mogli wymyślić. Kiedyś wypełniało się druczki do przelewów. Podobnie papierowe przemiszczenia zostaną historia. Portal jest naprawdę łatwy i nie ma się czego bać. Wybierasz zgłoszenie bydła/ sprzedaż/kolczyk i numer do którego idzie sztuka. Na koniec portal ci podpowie czy wszytsionjest ok. I dostaniesz numer dokumentu jako potwierdzenie. Ulga ze nie trzeba stać w kolejce w arimr i czekać na łaskę urzędnika żeby wytłumaczył co i jak 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
13 minut temu, artek27 napisał:

Panie jak to szkielety. Na moje oko to ten ostatni ma jakiejkolwiek predyspozycje reszta sie nie nadaje do czegokolwiek. Ja osobiscie bym kupil ze 3szt mm lub jakichś miesnych cielakow ale nie ma gdzie ludzie chyba nie sprzedają i będą hodować bo ceny przyzwoite teraz :)

2 minuty temu, PartyzantTK napisał:

 

IRZ jest najlepszym co mogli wymyślić. Kiedyś wypełniało się druczki do przelewów. Podobnie papierowe przemiszczenia zostaną historia. Portal jest naprawdę łatwy i nie ma się czego bać. Wybierasz zgłoszenie bydła/ sprzedaż/kolczyk i numer do którego idzie sztuka. Na koniec portal ci podpowie czy wszytsionjest ok. I dostaniesz numer dokumentu jako potwierdzenie. Ulga ze nie trzeba stać w kolejce w arimr i czekać na łaskę urzędnika żeby wytłumaczył co i jak 

Teraz co najwyżej kolejka do urny przed agencja haha

A jak wyglada rejestracja bydła rejestrujesz i paszporty pocztą przesyłają czy jak? Moze cos podpowiesz bo widzę masz doświadczenie. A jeśli pośrednik zglosi pierwszy przemieszczenie to ja na portalu mam gotowca i tylko potwierdzam i to wszystko? Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Artek żeby to było blisko to bralby jak komornik ciągniki. Dziś jak widziałem jak ludzie rzucili się na importowane cielaki to siok że otrząsnąć się nie mogę 😆dwa tygodnie na mleku i po 700 sztukę na olx. Głupio było nr rozdawać żeby się pozbyć swoich zdychow za konkretne pieniądze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41

Jeśli pośrednik zgłosi pierwszy to masz w propozycjach. Nazwa dokumentu „zgłoszenie przemieszczenia bydła” i po prawej stronie strzałka która klikasz i masz wszystkie szczegóły. Numer zwierzaka i numery gospodarstw i datę. Jak ci się zgadza klikasz złóż dokument i po bólu. Trzeba tylko spisać sobie numer skupnika i kolczyka.

W arimr zawsze dostawałem białej gorączki. Żeby chociaż się podzieliło ta kawa i ciastkiem w którym im przeszkadzałem. 

Paszporty przesyłają poczta po wykonaniu przelewu na konto arimr 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41

Nie strasz. Jutro umówiłem się na sprzedaż 3 sztuk. Odbiór brzegowy, pierwszy raz zdecydowałem się na wbca. Z tego co wiem kasa pewna. Jeden mięśniak typowy, drugi słabszy ze zdjęcia i jeden trochę hf ale kolor ma mocny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
24 minuty temu, HF86 napisał:

Artek żeby to było blisko to bralby jak komornik ciągniki. Dziś jak widziałem jak ludzie rzucili się na importowane cielaki to siok że otrząsnąć się nie mogę 😆dwa tygodnie na mleku i po 700 sztukę na olx. Głupio było nr rozdawać żeby się pozbyć swoich zdychow za konkretne pieniądze 😉

Dzwoniłem z ciekawości to już został tylko ten z pierwszego zdjęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
stonka15ak napisał:

Pany ponoć od poniedziałku w dół ? czy to prawda .

Słyszałem na tym forum o tym już tydzień temu.


Też miało być od poniedziałku niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
4 minuty temu, PartyzantTK napisał:

Nie strasz. Jutro umówiłem się na sprzedaż 3 sztuk. Odbiór brzegowy, pierwszy raz zdecydowałem się na wbca. Z tego co wiem kasa pewna. Jeden mięśniak typowy, drugi słabszy ze zdjęcia i jeden trochę hf ale kolor ma mocny. 

To nie mówił Ci ile teraz O ? Bite będą w poniedziałek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
17 minut temu, stonka15ak napisał:

Pany ponoć od poniedziałku w dół ? czy to prawda .

Tendencja poki co jest zwyżkowa nie odwrotnie nie siej paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Z dołowaniem ceny to jeden wielki wał... Jak ktoś ma większe partie żywca dawać na Olx albo na grupy na fejsie, zdziwicie się... Co najmniej przez rok cena będzie bo bydła niema - to nie trzoda ze nas ustawią!!! Jest waga ogólna, jest przedpłata i jest dużo lepsza cena jak u np. Wuja co kasą nie pierdzi zbytnio.... Nie dajcie się ładować w chu.... Teraz hodowcy rozgrywają rynek... Człowieku pamiętaj :

Idziesz do sklepu robisz zakupy płacisz gotówką... Nikt Ci nie da przelewu. 

Tak samo handel żywcem przy większej ilości sztuk tylko dziad nie da przedpłaty a z takim się nie handluje... 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
19 minut temu, stonka15ak napisał:

Pany ponoć od poniedziałku w dół ? czy to prawda .

Prawda. Zastanawiam się tylko od którego.

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Ja bym to na waszym miejscu za lajkowal bo to mądre słowa i w dodatku szczere 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
10 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Słyszałem na tym forum o tym już tydzień temu.

 

Też miało być od poniedziałku niżej

 

Tez to slyszalem na przyszly tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Pany czym polecacie zacielic krowe angus krzyzowke z hf na wysokich nogach? Chce coś mięsnego tylko żeby nie wyszlo pomieszanie z poplataniem :) Inna krowe w.zeszlym roku zacielilem LM ROCKSTAR i cielak piękny ale poród był ciężki i coś może bezpieczniejszego polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katka8888    5
Napisano (edytowany)
34 minuty temu, stonka15ak napisał:

Pany ponoć od poniedziałku w dół ? czy to prawda .

Też o tym dzis słyszałam od ludzi z ubojni że od następnego tygodnia bydło idzie w dół 

Edytowano przez Katka8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Może sam spróbuj,tylko jak na wysokich nogach to krzesło podstaw 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj