Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Rudy28    2

Sprzedawał ktoś może dla Junior Górecki Kamil Górecki,  Dębno? Jakie opinie? Kto najlepiej placi w pow. Plockim ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Soja 2650 tona,rzepak 1650 tona, przy tej cenie hodowla mija się z celem. Co z tego że byk zdrożał jak wszystko inne również zdrożało. Za cielaki chcą teraz jak za złoto bo byk zdrożał. Zysk z byka żaden , a co będzie gdy byk stanieje a reszta pozostanie na tym poziomie

Edytowano przez Gość
Błędy w pisowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
3 godziny temu, JohnnyWalker napisał:

Soja 2650 tona,rzepak 1650 tona, przy tej cenie hodowla mija się z celem. Co z tego że byk zdrożał jak wszystko inne również zdrożało. Za cielaki chcą teraz jak za złoto bo byk zdrożał. Zysk z byka żaden , a co będzie gdy byk stanieje a reszta pozostanie na tym poziomie

Jak to co? To co od dwóch lat. 💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41

Dostalem rozliczenie. R+,R-,O+. Ceny 15.08 za R i 14,65 za O+. Kasa na koncie tego samego dnia. Od wagi ubyło ok 25-30 kg.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
46 minut temu, PartyzantTK napisał:

Dostalem rozliczenie. R+,R-,O+. Ceny 15.08 za R i 14,65 za O+. Kasa na koncie tego samego dnia. Od wagi ubyło ok 25-30 kg.

Ceny brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wrzuć rozliczenie jak możesz i dopisz wagi żywca  .podbijam netto, brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

@PartyzantTK handlarz czy ubojnia to brała? Fajne ceny

Handlarz. Brzegowy. Ceny netto. Minus jego prowizja. 
zalaplem się przed obniżka. Mówili ze od tego tygodnia jest minus 20 groszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ładne ceny ma. Jak mozesz to wrzuć rozliczenie ja też przez niego oddaje i sobie chwalę pod względem współpracy jak i pieniązków na koncie. Jak sie biły na sokołowie te byczki i czy ważone były na zakładzie przed ubojem czy waga pisana z d*py jak zwykle?  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam ile można wołać za byczki czarne LM? kolczyk sk jeśli to różnica, 10szt

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od 8 w górę. Ale to zależy co na nich jest. Jak mówi mój odbiorca kolor opakowania nie ma wpływu na rzeźni 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45

Poszły wczoraj jałówki LM na rzeź. Cena po drobnych negocjacjach dla stałego klienta za ilość kilku szt. 9,40 brutto. Byk jakieś 40 - 50 gr. drożej. Bydła nie ma za dużo i na razie o jakichś obniżkach nie mówią. Dramatu nie ma, szkoda tylko że drożeją białkowe komponenty paszowe. Dramat jest natomiast u hodowców trzody chlewnej, lokalna ubojnia zaoferowała im oszałamiającą cenę na poziomie 3 zł/ kg żywca brutto ( wschodnia Polska - żółta strefa ASF)!!! Tak niekorzystnej relacji cen pasz do cen żywca chyba jeszcze nigdy nie było, wykończą pozostałych trzodziarzy góra w pół roku. 

Edytowano przez sylip
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
1 godzinę temu, HF86 napisał:

Od 8 w górę. Ale to zależy co na nich jest. Jak mówi mój odbiorca kolor opakowania nie ma wpływu na rzeźni 😉

czyli przy czarnych LM nie ma szans na cene podobną do tej jak za rude? czyli 9zł+vat wzwyż? dobrej budowy podobnej do tych rudych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Wstaw zdjęcia tych czarnych lm-ów. Bedzie łatwiej określić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Myślę że raczej jak sk to nie lm tylko angusy. Jutro po moje panny  pan ma się zgłosić,świadectwa zdrowia nie chce ciekawe co zaproponuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

Witam. Może ktoś podrzucić namiary na dobrych kupujących z wlkp powiat Słupca Konin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, mat22889 napisał:

czyli przy czarnych LM nie ma szans na cene podobną do tej jak za rude? czyli 9zł+vat wzwyż? dobrej budowy podobnej do tych rudych

Czy czarne, rude, ciapate w mięsie tego nie widać. Jak na export jakiś czy chodowle nie idą ,to kwestia ile z nich mięsa wyda i w jakiej klasie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
10 minut temu, karolr2 napisał:

Myślę że raczej jak sk to nie lm tylko angusy. Jutro po moje panny  pan ma się zgłosić,świadectwa zdrowia nie chce ciekawe co zaproponuje 

8,5 -8,8 netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
PartyzantTK napisał:

1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

@PartyzantTK handlarz czy ubojnia to brała? Fajne ceny

Handlarz. Brzegowy. Ceny netto. Minus jego prowizja. 
zalaplem się przed obniżka. Mówili ze od tego tygodnia jest minus 20 groszy 

400zl prowizji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PartyzantTK    41
12 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Ładne ceny ma. Jak mozesz to wrzuć rozliczenie ja też przez niego oddaje i sobie chwalę pod względem współpracy jak i pieniązków na koncie. Jak sie biły na sokołowie te byczki i czy ważone były na zakładzie przed ubojem czy waga pisana z d*py jak zwykle?  

R na 56%. Były chyba ważone bo waga bardzo realna. Ubytek ok 25 kg od mojej na podwórku. Generalnie jestem zadowolony, bez wydzwaniania o kasę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
10 godzin temu, maras napisał:

Witam. Może ktoś podrzucić namiary na dobrych kupujących z wlkp powiat Słupca Konin 

też o to pytałem ale większego odzewu nie było sołtys polecił Słabego i Podyma ale numeru do nich nie namierzyłem... na innym forum polecili mi Barwit Orchowo w każdym bądź razie jakbyś cos znalazł daj znać bo tez szukam, skąd Dokładnie jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

podymie sprzedałem we wtorek, kasy brak. Wczoraj biernat chciał przyjechać ale byków narazie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj