Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

ogar118    65

Ja nie stosuję azotu w łubinie ze względu na zwiększoną presję chorób i większe wyleganie. 20-30 kg azotu warto zastosować w grochu z powodu szybszego tępa wzrostu na początku wegetacji natomiast łubin rośnie bardzo powoli i nie wymaga dostarczania azotu.

 

A jeśli chodzi o siew łubinu po łubinie to w glebie namnażają się wirusy atakujące bakterie brodawkowe przez co łubin traci swoją główną zaletę czyli wiązanie darmowego azotu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

minimalna przerwa uprawy łubinu na tym samym polu to 4-5 lat ! i warto tego przestrzegać.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

MIKAD?????

 

38 ha w tydzień przy awariach, codziennym zaprawianiu nitraginą i zaprawą, a potem oprysk to mało???

 

A ty ile dziennie siejesz 20ha, samemu czy ze stadem leniwych pracowników, którym jak powiesz jak maja robić to i orke sp.......

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    362

Mocno spada skuteczność działania Afalonu jeśli nie zastosuje sie go na wilgotną glebę? 

Nie miałem wyjścia bo łubin wsiany więc musiałem pryskać po dosyć suchej ziemi. Dawka 1,5l/ha. Po dwóch dniach (dziś) spadło dopiero trochę deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja opryskałem z samego rana drugi dzien po siewie. z gory ziemia jest suchutka aż biała. wewnątrz lekko wilgotna. Ja dałem 1.35 l na ha afalonu czyli po srodku srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Wczoraj opryskałem ok. godz. 17 środkiem Wing P i ok. 20 spadl deszcz, nie był duzy ale ziemie zmoczylo, czy to zaszkodzi opryskom ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Najlepiej będzie obserwować jak zachowują się chwasty, być może substancja aktywna zdążyła się wchłonąć i zabieg okaże się skuteczny. Z pewnością w jakimś stopniu okaże się skuteczny.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Mocno spada skuteczność działania Afalonu jeśli nie zastosuje sie go na wilgotną glebę? 

 

Nie miałem wyjścia bo łubin wsiany więc musiałem pryskać po dosyć suchej ziemi. Dawka 1,5l/ha. Po dwóch dniach (dziś) spadło dopiero trochę deszczu.

W takich sytuacjach pomaga dodatek olejanu do oprysku. Jak jest sucho to ograniczy parowanie srodka a gdy za mokro nie pozwoli na wchloniecie sie substancji w okolice siewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcadiuss92    0

Panowie czytam i czytam i znalezc nie mogę, woec wychodzę z pytaniem jaki łubin posiać na gleby torfowe? Co byście polecali? To mój pierwszy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban95    0

siemanko chłopaki mam pytanie czy łubin mogę zaprawic normalną zaprawą do zboża??? jest tam napisane że groch można nią też nią zaprawic, i jak to jest co pierwsze nitragina i zaprawa czy odwrotnie??? z góry dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1142

MIKAD?????

 

38 ha w tydzień przy awariach, codziennym zaprawianiu nitraginą i zaprawą, a potem oprysk to mało???

 

A ty ile dziennie siejesz 20ha, samemu czy ze stadem leniwych pracowników, którym jak powiesz jak maja robić to i orke sp.......

Może Ty potrzebujesz stada leniwych pracowników aby obsiać 38 ha w tydzień, ja sieję dziennie 20 ha, pracownik jeździ na siewniku i przekłada znaczniki bo siewnik stary i nima automata :) a oprysk tych 20 ha to jakieś 5 godzin z czego połowa schodzi na dwukrotne napełnienie opryskiwacza.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

A ile płacisz temu co jeździ cały dzień na siewniku jako automatowy????

Ty też pryskasz czy pracownik rozkłada lance????

 

Kolego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia dla jednego 20 ha co całe gospodarstwo i obrabia je cały rok, ty w dzień, bo masz może 200 czy 400 ha do obrobienia, więc nie oceniaj po pozorach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Łubin Mister posiany w środę po południu.Wczoraj się rozpadało,dzisiaj z rana też deszcz.Teraz się trochę wypogodziło, ale ziemia mokra.Na jutro w kujawsko-pomorskim też zapowiadają deszcz.Nie pryskałem jeszcze Linurexem bo w środę już nie zdążyłem.Można pryskać na mocno wilgotną ziemię czy czekać, aż podeschnie?Po oprysku jak długo nie może padać?No i do którego dnia maksymalnie po siewie taki oprysk powinien być wykonany 3,4 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1980waldi    0

Witam wszystkich.Wczoraj posiałem łubin,lekko przepadało jednak gleba była tylko zroszona więc opryskałem linurexem 1,5 l/ha. Po ok.10 godzinach zaczęło padać ,dziś też troche pada.Czy w takim przypadku oprysk uszkodzi nasiona łubinu czy poprostu będzie mniej skuteczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Przyłączam się do pytania,spotkał się ktoś z Was panowie ze skutkami nieporządanymi przy pryskaniu póżniej niż trzy dni po siewie?Bo kończyłem siać razem z deszczem

i ciągle siąpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj opryskałem ok. godz. 17 środkiem Wing P i ok. 20 spadl deszcz, nie był duzy ale ziemie zmoczylo, czy to zaszkodzi opryskom ????

Jaką dawkę zastosowałeś? Łubin wąskolistny czy inny? Oraz powiedz czy już kiedyś wcześniej tak chroniłeś łubin przed chwastami i ile kosztował zabieg na 1ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jaw tym roku zółty prysnałem standardowow 1l linuronu + 0.12 comanda, a waskolistny  1l linuronu + 2l WIng P. Wing kosztuje około 35zł/l przynajmnij tyle w ubiegłym roku kosztował bo miałem pozostałosc. Z Wingiem to test na 0.7ha zeusa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A ja mam pytanie z nieco innej beczki. Stosował ktoś jakieś antywylegacze (modus, CCC) w łubinie?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

 a w jakim celu ??

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    119

Wczoraj zasiałem łubin Mister, planowałem go opryskać środkiem Linurex + Command, ale dzisiaj kropiło. Jutro mam być bezdeszczowo, a później deszcze dosyć spore.

Gleba jest dosyć lekka. Macie jakieś porady odnośnie dawki? Nie chciał bym odpuszczać oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Łubin Mister posiany w środę po południu.Wczoraj się rozpadało,dzisiaj z rana też deszcz.Teraz się trochę wypogodziło, ale ziemia mokra.Na jutro w kujawsko-pomorskim też zapowiadają deszcz.Nie pryskałem jeszcze Linurexem bo w środę już nie zdążyłem.Można pryskać na mocno wilgotną ziemię czy czekać, aż podeschnie?Po oprysku jak długo nie może padać?No i do którego dnia maksymalnie po siewie taki oprysk powinien być wykonany 3,4 dni?

 

W ubiegłym sezonie opryskałem łubin 4 dni po siewie. Łubin był siany w mokrę glebę. Skutek był taki że miejscami mi go przypaliło.

Pryskamy do trzech dni po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

Jaką dawkę zastosowałeś? Łubin wąskolistny czy inny? Oraz powiedz czy już kiedyś wcześniej tak chroniłeś łubin przed chwastami i ile kosztował zabieg na 1ha?

 

Łubin waskolistny sonet, dawka Wing P 3l/h środek jest zarejestrowany w Niemczech do zwalczania chwastow w łubinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    905

Oprysk w wilgotną glebe może być, grunt żeby po oprysku nie było wielkich ulew które przemieszczą ŚOR wgłąb. Sam pryskałem w lekka mżawkę. Czy ktoś tutaj ma doświadczenie z sencorem? Ponoć "lajtowo" można go pryskać 0,35l na hektar, do tego afalon


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj