Skocz do zawartości

EKO-ENERGIA

Members
 • Zawartość

  454
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

3 obserwujących

O EKO-ENERGIA

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 08.08.1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubelskie
 1. Pszenżyto ozime i jare

  JA pryskam od kilku lat, ale to chyba jest od 3 liścia???
 2. Pszenżyto ozime i jare

  Jak przestanie lać to jutro mam do dosiania nowe 8 ha pszenżytem Fredro, reszta zasiana do końca września. Zobaczymy czy ten tydzień mocno osłabi rośliny????  
 3. Claas Tucano

  Opinie są dobre  
 4. żyto hybrydowe

  Chyba jedyny atutu piasków. U mnie hybrydy już na wierzchu, pięknie się zielenią, a pada co drugi dzień, co nie przeszkadza w oraniu czy sianiu na lekkich piaszczystych glebach. Populacja też już zasiana, od jutra pszenżyto w akcjii.  
 5. żyto hybrydowe

  za wcześnie to na pewno nie jest możesz zasiac mniej jak 2 jednostki,  
 6. Rzepak i nawożenie [połączone]

  ponawiam pytanie kolegów, czy jest coś po wschodowo na świerzepę, ognichę???  
 7. żyto hybrydowe

  Ja dziś, zaraz startuję z siewem, jeden siewnik Jęczmienia OZ, potem hybryda dziś i poniedziałek, dalej populacja i pszenżyto    
 8. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Dziś posiałem siewnikiem do poplonów po wierzchu, ok 3 kg, jakby 30 % tego skiełkowało to zwiększy mi obsadę, pozostałe rośliny od 25 do 2 na metr, w stanie ledwo kiełkujących, zobaczymy co z nich wyjdzie, ale jeszcze te stare kiełkują,  Jakby co to pytajcie a ja sam też napiszę co z tego dosiewania wyszło.  
 9. Rzepak i nawożenie [połączone]

  jest to 5 ha, a zasiałem ogółem jeszcze 40 i tamte są ok, chyba spróbuje jutro siewnikiem do poplonu. co będzie to będzie niech kilka sztuk na metr dojdzie to będzie super
 10. Rzepak i nawożenie [połączone]

  25 to było by ok ale na całym polu, a tu raz tak raz tak. Na wiosnę u mnie na lekkich glebach to lipa   Pryskane było metazeneks plus command, na metazaneksie napisane jest że można siać po płytkiej uprawie, ale na commandzie nie i pytanie czy ktoś jeszcze przesiewał rzepak po rzepaku szczególnie po oprysku, a może rozsiać nasiona po wierzchu siewnikiem do poplonu gleba mokra  cały tydzień ma padać więc może złapią wilgoci i skiełkują nasiona?? Tu ryzyko jest minimalne, bo zostało mi nasion
 11. Rzepak i nawożenie [połączone]

  czasem jest 25 roślin a czasem 2
 12. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Ja siałem 21-25 sierpnia, ale na pierwszym kawałku coś za mało wyszło bo ok 2 kg liniówki i dziś po dokładnej lustracji zakwalifikowałem go do przesiania. Czy można rzepak jeszcze raz zasiać pomimo oprysku doglebowego, czy oprysk trzeba ponowić?? Czy wystarczy pojechać agregatem uprawowo siewnym, czy orać???  
 13. Claas Tucano

  mam Tucano seria L02 - luzy na sitach sprawdzę nie widziałem Skosiłem w pierwszym sezonie 195 ha, spalane ok 17 l/ha, silnik 245 km, Ad ble na sezon 4 bańki   osobiście cały czas kosiłem na automatycznej wysokości, super sprawa, jeden przcisk i heder na daną wysokość i to samo z motowidło, na końcu łanu jeden przycisk, heder w górę, motowidła w dół.
 14. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Kombajn mam nowy Tucano Claas, wiec damy radę, a co do hybryd to co byś Piotr polecił??? 2 rok sieje Monilita, trudno coś powiedzieć nt odmiany jak nie mam porównania.   Sąsiedzi nie uprawiali i nie uprawiają rzepaku więc przez miedzie jak i u mnie nie było rapsu lata
 15. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Koledzy, skoro o zaprawach to pytanie jak kiedyś było i jak będzie???   Uprawiam rzepak dopiero 2 rok, z uwagi na bardzo słabe ziemie 5 kl piachy, i nikt nigdy nie próbował ja próbuję, z różnym skutkiem, po żniwach będę mądrzejszy, ale do zpraw   ma być nowa zaprawa Lumiposa, zobaczymy jej skuteczność, a jak działały zaprawy na bazie neonikotynoidów? Ile wówczas pryskaliście na robaka na jesieni i na wiosnę?\ Ile pryskamy dziś? Ja pryskałem 2 razy jesienią, raz wczesna wiosna, 2 razy kwitnienie, dużo? mało?   Może doświadczeni koledzy się wypowiedzą??? Państwom ościennym ministrostwie Rolnictwa wydali czasowe zezwolenia na stosowanie zapraw, u nas MIN ROL nie dało zgody.  
×