Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

jacor73    1151
11 godzin temu, Celownik07 napisał:

Dzis nie dalo rady- wiało. Chce wjechać jutro rano. 

Ps. Jak u was postrzegaja takie roboty w niedziele? :) .  Ja musze sie kryc bo tesciowa z krzyzem by mnie ganiala- co innego zniwa, wtedy mozna i bozia nie patrzy. 

Postrzeganie innych osób mam głęboko w nosie, powstrzymuję się od pracy w niedzielę, ale jak mnie sytuacja zmusza, to po południu robię  i nie patrzę na innych. Teście może patrzą krzywo, ale to ich sprawa. Najwięksi hipokryci świętują w niedzielę, ale od wizyty w sklepie, to już nie bardzo się powstrzymują

Plan na dzisiejsze późne popołudnie, to oprysk na oprzędzika i poprawka w pszenżycie.

Niby niedzielna praca w .uj się obraca, ale trudno.  Do piątku może być już pozamiatane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
12 minut temu, jacor73 napisał:

Najwięksi hipokryci świętują w niedzielę, ale od wizyty w sklepie, to już nie bardzo się powstrzymują

 

Ta, wszyscy krzyczą żeby niedziel handlowych nie przywracać a jak jest jakaś handlowa to takie tłumy w sklepach i galeriach że ciężko przejść. To niech się ten naród zdecyduje czy potrzebuje tych zamkniętych niedziel czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Posiał i ja, wsio w mulcz. Tak sobie myślę że prysnę ewentualnie powschodowo na jednoliścienne. 

IMG_20240406_143733_871.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
Napisano (edytowany)

Z tej dyskusji wynika, że Wy słabej wiary jesteście, bo nie tyle Bożego gniewu się obawiacie, co ciętego języka sąsiadów. na forum rozgrzeszenia szukacie?  
Człowiek ma wolną wolę, niech więc z tego korzysta. 
 

Edytowano przez bezbarwny
  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

100kg map 12-50 i 100 kg soli wystarczy pod korzeń zasobności średnio niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

I jakie plony otrzymują ? Mam słabe zasobności więc czy to dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Mam we wsi takiego co sypie 100kg polifoski 8 w podsiewacz, a potem płacz że kombajn nie ma po czym jeździć.

U siebie też mam zasobności w większości niskie i nic przedsiewnie nie daję. Jak nie będzie wody to i tak z łubinu będzie kicha. Azot pod łubin średnio wskazany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Jak nie ma wody to nic nie urośnie. Azotu dużo nie będzie a z tego co mi wiadomo to jak roslina nie wykorzysta składników to zostaną one dla kolejnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
Napisano (edytowany)

Dzis juz warunki do oprysku duzo gorsze, gleba suchsza miejscami, pojawialy sie podmuchy, zauwazylem pare kielkow w nieprzysypanym ziarnie. Jednak dobrze ze polowe wczoraj zrobiłem. Teraz pilnowac oprzedzika

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja muszę dzisiaj wieczorem 🙆 Rano po opryskaniu grochu na robaka miałem jechać ale okazało się że mi braknie metrybuzyny (poszedłem w Trinity i metrybuzynę). Niedzielne działania odpuściłem 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    133

witam, muszę przesiać Żytko na nowej dzierżawie zasobności skrajnie niskie pH 5 gleba 5-6 myślałem dać pod lubin teraz z 250 Korn kali tylko dwa tyg temu pryskalem tribenuronem i czy wystarczy tylko talerzowka żeby mi łubinu nie pokręciło? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
6 godzin temu, Celownik07 napisał:

Dzis juz warunki do oprysku duzo gorsze, gleba suchsza miejscami, pojawialy sie podmuchy, zauwazylem pare kielkow w nieprzysypanym ziarnie. Jednak dobrze ze polowe wczoraj zrobiłem. Teraz pilnowac oprzedzika

Chodzi jak wsciekły

IMG_20240408_162656.jpg

IMG_20240408_162722.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
3 godziny temu, mimi007 napisał:

witam, muszę przesiać Żytko na nowej dzierżawie zasobności skrajnie niskie pH 5 gleba 5-6 myślałem dać pod lubin teraz z 250 Korn kali tylko dwa tyg temu pryskalem tribenuronem i czy wystarczy tylko talerzowka żeby mi łubinu nie pokręciło? pozdrawiam

Tribenuron działa nalistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Na oprzedzika trzeba pryskac w nocy jak wylezie czy za dnia też będzie skutecznie? Oprysk mospilanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
3 godziny temu, stempos1980 napisał:

Chodzi jak wsciekły

IMG_20240408_162656.jpg

IMG_20240408_162722.jpg

Na tej dzialce co siales w wielkim tygodniu?. 

26 minut temu, KlimekPL napisał:

Na oprzedzika trzeba pryskac w nocy jak wylezie czy za dnia też będzie skutecznie? Oprysk mospilanem

Z tego co pamietam żeruje popoludniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Jaka obsade lubiju na ha siejecie ? Lub ile kg +/-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

180 kilo na Ha

Cały misterny plan zwalczania oprzędzika popsuł wiatr..

Wieje jak głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454
Napisano (edytowany)

Macie jakieś pomysły - dwie odmiany posiane na jednej działce, ze swojego rozmnożenia ładnie wyrzędowany, druga odmiana (kwalifikat) gołe pole. Jedna działka tego samego dnia obsiewana, taka różnica we wschodach? 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    521

Szukaj w ziemi jak kiełki wyglądają 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Jest nauczka robić pruby kiełkowania. Mi trochę mało się wydawało że będę miał i dokupiłem na szybko łaszczac się na cenę i jadę jutro obejrzeć dokładnie bo coś też nie wschodził.  Dodatkowo kurde wschodzi mi łubin a tu o jakichś przymrozkach coś ktoś straszy.... Oj nie chciałbym tego w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454

No chyba kwalifikat do czegoś zobowiązuje, rozumiem sprawdzać zk swojego materiału, ale z centrali, gdzie mamy etykietę? A co do przymrozków to kiedyś u mnie - 7 wytrzymał także luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

witam. Po dzisiejszej lustracji pola zauważyłem przeszło połowę obsady zżartej na części pola , liście niepogryzione , więc chyba nie oprzędzik ? Nadgryzienia są tylko pod ziemią , ale żadnego robala ani larwy nie znalazłem i pytanie co to może być? Czy są jeszcze jakieś środki do zwalczania podziemnego szkodników? Znalazłem tylko jeden środek o działaniu gazowym który można kupić, tylko jest na mszyce zarejestrowany , Pirimor się nazywa , można by zastosować takie coś? 

215abf07-4b5c-4a35-90bf-797c951e71f1.jpg

4ccd6d38-67e1-4d68-a5ac-3231efd86340.jpg

e7e62bd4-0166-4a79-bd61-b38d2f4fe5af.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj