radekz200

Rolnik Szuka Żony 7 edycja

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, akooo napisał:

Ale jak żyć tak bez ślubu?

Nie wiem czy załapałeś o co w tym kroku biegało.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    674
1 godzinę temu, akooo napisał:

Ale jak żyć tak bez ślubu?

Całkiem normalnie. Kurskiego ślub sam papież pobłogosławił i co? I się rozwiódł.🤷 Ślub nie jest gwarantem szczęśliwego związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Kurski to chciał się odmłodzić nową żoną. Jak ktoś kocha to nie szuka nikogo na boku. Teraz są małżeństwa gdy pojawią się problem to nie chcą go rozwiązać tylko wyrzucają związek do kosza. Nigdy w związku nie jest różowo są słabsze momenty ale jest uczucie to każdy problem można rozwiązać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, tomek222 napisał:

Całkiem normalnie. Kurskiego ślub sam papież pobłogosławił i co? I się rozwiódł.🤷 Ślub nie jest gwarantem szczęśliwego związku.

Ślub jest gwarantem szczęśliwego związku, to ludzie nie są gwarantami że ślubując miłość, wierność, wiedzą co mówią, zazwyczaj miłość mylą z seksem i klepią byle klepać. Dzisiaj znajomości zaczyna się od d*py strony, no i się szybko dupka znudzi i żaden ślub, żadna przysięga nie jest niczego gwarantem.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W jaki sposób ślub sam w sobie gwarantuje coś więcej niż prawo do spadku i informacji prawnej i medycznej o współmałżonku? Wytłumacz nam, tylko konkretnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Dziś słowa przysięgi dla większości nic nie znaczą. Jest to tylko formułka która należy powtórzyć przed ołtarzem. Moim zdaniem ponad połowa ślubów albo zawierana jest z przyzwyczajenia a jestem z nią czy z nim , jakoś się dogadujemy to może trzeba ślub brać. Albo z rozsądku nikt mnie nie chciał wcześniej a teraz się trafił to bierzemy ślub. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odpowiedź jest bardzo prosta, dla osoby wierzącej jest to ważna sprawa, i bynajmniej tu chodzi o sprawy majątkowe, a dla osób niewierzących to branie ślubu kościelnego jest chyba wielkim nieporozumieniem, nie wiem po co to robią w ogóle? żeby z kimś wziąć ślub, trzeba być na 200% a nawet 1000% go pewnym że to ta osoba na całe życie, inaczej niczego się nie zawiera i niczego nie ślubuje, a dzisiaj już w podświadomości i to niejednego, funkcjonuje coś takiego, że jednak rozwód to nic takiego złego i w razie czego to się zwali na niezgodność charakterów czy tam co innego i się będzie wolnym dalej, do następnego razu.

 

18 minut temu, lukasz222 napisał:

W jaki sposób ślub sam w sobie gwarantuje coś więcej niż prawo do spadku i informacji prawnej i medycznej o współmałżonku? Wytłumacz nam, tylko konkretnie

 

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No dobra, ale nadal nie wiemy, w jaki sposób sam ślub gwarantuje szczęśliwy związek.

To, że dla wierzącego jest ważny - no ok, ale jaki to ma związek? Póki co wg przedstawionej teorii, jeśli mamy dwie osoby wierzące, będące w nieszczęśliwym związku, powinny wziąć ślub i z automatu stają się szczęśliwe. Zdaje się, że to tak nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Świadoma osoba wierząca nie bierze ślubu z rozsądku. Bo wie że to nie jest miłość. Ślub sam w sobie nie gwarantuje szczęśliwego związku tylko osoby które go zawierają 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak małżonkowie żyją serio wg 10 przykazań i są po kościelnym slobie to chociażby się paliło i waliło nic nie zniszczy tego małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3884

Nie oglądam tego programu ale przypomniało mi się o takim świńskim blondasie z I edycji co mu kobieta urok rzuciła i dyszel od przyczepy się połamał 🤦 Ciekawe czy znalazł tą jedyną?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Dla mnie czy jest ślub czy go nie ma, dla związku nie ma znaczenia jak się chce być z drugą osobą. Ja miałem ślub zaplanowany 2 lata wstecz, wiadomo wesele, sala itd się czekało na wolne terminy, w między czasie 4 miesiące przed ślubem urodziła się córka, dla zwykłej formalności wzięliśmy przed narodzinami ślub cywilny, a potem był normalnie kościelny, a jakie super zdjęcia z małą córką ubraną podobnje jak żona w suknię, duma mnie rozpierała wtedy 😁 powiem ze sam ślub spoko już czuliśmy potrzebę po 6 latach go wziąć, ale dziecko jednak bardziej wiąże niż te śluby, wtedy jest się jeszcze bardziej szczęśliwym w związku, u sąsiada ta sama sytuacja była, ale wzięli tylko cywilny, bo potem był covid, sale weselne pozamykane i dziś już obaj twierdzą że im niepotrzebny ślub kościelny i szkoda kasy żeby robić wesele huczne potem, za tą kasę dom wyremontowali i są happy też 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, pedro2 napisał:

 

Mnie dzisiaj u kobity zaatakowali żeby się decydować i dawać na zapowiedzi albo się "uspokoić bo żyjemy ze sobą jak małżeństwo i wstyd, nie pasuje tak " 🙆 trzeba było się ewakuować 😂. Ale przynajmniej wiem na czym stoimy, kobita pojechała po ojczulku, że za wcześnie na takie decyzje. 👍 

No nie dziw się ojcu, boi się chłop że nawalisz córce kilometrów i powiesz że to jednak nie to auto.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3884
A ja uważam że życie bez ślubo to nie to samo i takie jest moje zdanie. A ślub w życiu jest tylko jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w sumie slub jest fajny , troche taki egzamin z dojrzałości , poziom wyżej wżyciu . 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, turtojs napisał:

Dla mnie czy jest ślub czy go nie ma, dla związku nie ma znaczenia jak się chce być z drugą osobą. Ja miałem ślub zaplanowany 2 lata wstecz, wiadomo wesele, sala itd się czekało na wolne terminy, w między czasie 4 miesiące przed ślubem urodziła się córka, dla zwykłej formalności wzięliśmy przed narodzinami ślub cywilny, a potem był normalnie kościelny, a jakie super zdjęcia z małą córką ubraną podobnje jak żona w suknię, duma mnie rozpierała wtedy 😁 powiem ze sam ślub spoko już czuliśmy potrzebę po 6 latach go wziąć, ale dziecko jednak bardziej wiąże niż te śluby, wtedy jest się jeszcze bardziej szczęśliwym w związku, u sąsiada ta sama sytuacja była, ale wzięli tylko cywilny, bo potem był covid, sale weselne pozamykane i dziś już obaj twierdzą że im niepotrzebny ślub kościelny i szkoda kasy żeby robić wesele huczne potem, za tą kasę dom wyremontowali i są happy też 😊

Jeszcze raz powtórzę, jak ktoś niewierzący to po co brać ślub kościelny? a jak wierzący i mówi że mu ślub nie potrzebny, to po co udaje wierzącego?

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 minut temu, Krzysztof81 napisał:

A ślub w życiu jest tylko jeden.

tak samo jak osoba którą pokochamy ,tylko jedna .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3884

A po co celebryci opluwają kościół, nie chrzczą dzieci a w święta ubierają choinke i urządzają wigilie ?🙇

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ślub to trochę coś innego jak ubrać sobie choinkę, to Sakrament Święty i jak ktoś niewierzący a bierze dla ludzi, to popełnia świętokractwo.

5 minut temu, jarecki napisał:

tak samo jak osoba którą pokochamy ,tylko jedna .

W danej chwili.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Krzysztof81 napisał:

A po co celebryci opluwają kościół, nie chrzczą dzieci a w święta ubierają choinke i urządzają wigilie ?🙇

Na pokaz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215

ślub daje gwarancje ze trzeba się pogodzić i trzyma, dzieci to samo,normalny człowiek nie rzuci baby i dzieci dla innej,jaki przykład da się dzieciom i oni wtedy będą robić tak samo, a kto rzuca babę czy baba chłopa to egoista patrzy tylko swojego dobra czy to normalne, każdy dba o dzieci.

Zresztą kto raz się rozwodzi to potem będzie to traktował jak chleb powszedni jak coś nie tak to kolejna partnerka kolejny partner i kolejny rozwód i tak całe życie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Strongman napisał:

ślub daje gwarancje ze trzeba się pogodzić i trzyma, dzieci to samo,normalny człowiek nie rzuci baby i dzieci dla innej,jaki przykład da się dzieciom i oni wtedy będą robić tak samo, a kto rzuca babę czy baba chłopa to egoista patrzy tylko swojego dobra czy to normalne, każdy dba o dzieci.

Zresztą kto raz się rozwodzi to potem będzie to traktował jak chleb powszedni jak coś nie tak to kolejna partnerka kolejny partner i kolejny rozwód i tak całe życie.

Zgadza się, sumienie łatwo zagłuszyć.

1 minutę temu, jarecki napisał:

nie !

Co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj