sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

mirro    6465
7 minut temu, jarecki napisał:

to też nie wzieło się z nikąd a było to podważenie wiarygodnosci lekcji i tych nauczycieli po to żęby tvn prowadziła takie lekcje w swojej stacji a prowadząc przez nauczycieli ze szkół propagujących lgbt ,od taka sytuacja , 

Pisz kursywą takie rzeczy, bo inaczej jeszcze komu krzywdę zrobisz.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia ‎2020‎-‎04‎-‎11 o 15:03, sumek666 napisał:

Jak oceniacie sytuację polityczną w kraju? Czy coś się zmieni? Jaki wpływ ma polityka na pracę rolników?

Kontynuacja tematu: 

 

Jako rolnik dość mam polityki naszego proizraelskiego nierządu. Za przyciąganie Ukrainy do Zachodu płaci polski rolnik, w imię geopolitycznych mrzonek  ciągle pijanych brukselskich makówek.  Traci na tym polska wieś, rodziny, a ostatecznie także polski budżet który zasilany jest m.in. z wpływów uzyskiwanych przez rolników. Są to koszty, które ponosi polskie społeczeństwo jako całość; to brakujące pieniądze, których brak utrudnia strukturom państwowym wywiązywanie się ze swoich powinności wobec własnych obywateli. Unia Europejska jest dla dla ukraińskich eksporterów ważnym rynkiem zbytu, co stwarza groźną konkurencję dla polskich rolników - ale jakim prawem - przecież UPA-dlińcy nie należą do Junii . W 2016 r. przywóz zbóż z Ukrainy wynosił około 40% unijnego importu ogółem i wyniósł ponad 8 mln ton. Od stycznia 2019 roku mamy bezcłowy import  pszenicy, jęczmienia i kukurydzy z Ukrainy.   Wartość polskiego eksportu zboża spadła o 17% w wyniku tolerancji przez Junię ukraińskiego eksportu. Nasz polski nierząd wstrzymał się od głosu gdy Rada UE zwiększyła UPAdlińcom bezcłowe kwoty taryfowe na wwożenie do Polski pszenicy, kukurydzy i drobiu. Za rosnącą dynamiką stosunków gospodarczych Junii z Ukrainą płaci Polski rolnik zdany wyłącznie na siebie pozbawiony wsparcia własnego proizraelskiego nierządu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O proszę jeszcze jeden grób jarek ze świtą w piatek zaliczyli 😂

@Roman176 i co to też fejkowe konta ?  

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
5 minut temu, hubertuss napisał:

awet głupek nie pomyślał, ze jeśli podchwycą to główne media może narobić rządowi niezłego bigosu. Bo jak ludzie rzucą się do banków po oszczędności to wybuchnie niezły bałagan  w sektorze bankowym.

aaa bo Ogarek napisał żę wybrał oszednosci z banku i zainwestował w waluty obce  ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Roman176 dzieci nie mogą na dwór pójść na spacer a a nieboszczyk koniecznie musi mieć lampkę i wieniec mimo zakazów 😂

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
3 minuty temu, jarecki napisał:

aaa bo Ogarek napisał żę wybrał oszednosci z banku i zainwestował w waluty obce  ,

Patrząc na to, że jednym z pomysłów na dofinansowanie tarczy antykryzysowej jest dodruk złotego nie głupio zrobił. Euro może być po 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zarobi na tzw. spadku (o ile fajnie wymienił na euro)tyle że więcej ludzi może mieć takie pomysły a wtedy znowu dojdzie do gwałtownego skoku w drugą stronę. To wszystko zależy od reakcji po zakończeniu obostrzeń. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

 Hubertuss  ciezko mi sie odniesc  , euro czy dolar jest stosunkowo drogie , złoto też bieje rekordy , kilkanascie lat temu z rodziny opowiadała [ w banku pracowała ] jeden klient zaiwestował w dolary sporo pieniedzy płacił około 3 -3,1 zł , za pół roku dolar spadł na 2, 2 zł  . na tą chwile nie ma chyba dobrej inwestycji choć nie którzy zarabiają i to bardzo  dużo ale to już nie ta liga raczej.  NAWET Ty sam napisałeś o grze na spadki na giełdzie ,a na spadkach na giełdzie w usa inwestorzy chyba w styczniu zarobili ze3 mld . dolarów            https://tokeneo.com/pl/zarobil-na-gieldowych-spadkach-2-6-miliarda-dolarow-inni-dalej-to-robia/

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 godziny temu, mirro napisał:

 

Podejrzewam że @many12 piany dostanie jak się dowie że USA już sobie lobbystów nawet w PGZ rękami Polaków pomontowali.😂

https://www.defence24.pl/nowi-czlonkowie-rady-nadzorczej-pgz

 

Piany jak piany ale mam awersję do Yankesów  za ich imperialistyczną nagonkę li tylko zdobycia o jedną baryłkę ropy więcej. Jako podchorąży uczyłem się taktyki walki  wojsk Układu Warszawskiego z wrogimi na owe czasy wojskami NATO. Pułkownik  wykładowca owego przedmiotu zadał nam pracę rozrysowania na mapie pozycji obrony batalionu z zabezpieczeniem plutonu łączności. W myśl zasady "najlepszą obroną jest atak" dorysowałem jeszcze kierunek ataku - o dziwo dostałem najlepszą ocenę. Dzisiaj te wojska stacjonują w moim kraju jako okupanci - czekają na zajęcie naszych surowców naturalnych za długi  kolejnych nierządów w Rothildowych bankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Złoto bije rekordy ale tu nie ma takich prostych zasad i można się tak wyruchać że hej. Ziemia to jest dobra inwestycja w przypadku rolników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, hubertb napisał:

Złoto bije rekordy ale tu nie ma takich prostych zasad i można się tak wyruchać że hej. Ziemia to jest dobra inwestycja w przypadku rolników. 

Zgadza się z kasy projektu RMG zakupiłem kolejne dwa ha łąki - będę handlował sianem lepiej niż goldem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4691
32 minuty temu, jarecki napisał:

 Hubertuss  ciezko mi sie odniesc  , euro czy dolar jest stosunkowo drogie , złoto też bieje rekordy , kilkanascie lat temu z rodziny opowiadała [ w banku pracowała ] jeden klient zaiwestował w dolary sporo pieniedzy płacił około 3 -3,1 zł , za pół roku dolar spadł na 2, 2 zł  . na tą chwile nie ma chyba dobrej inwestycji choć nie którzy zarabiają i to bardzo  dużo ale to już nie ta liga raczej.  NAWET Ty sam napisałeś o grze na spadki na giełdzie ,a na spadkach na giełdzie w usa inwestorzy chyba w styczniu zarobili ze3 mld . dolarów            https://tokeneo.com/pl/zarobil-na-gieldowych-spadkach-2-6-miliarda-dolarow-inni-dalej-to-robia/

OK może i moment nie najlepszy do zakupów walut obcych na zarobek. Ale na bezpieczną lokatę nie koniecznie taki zły. Tak waluty obce są stosunkowo drogie. Ale zważywszy na to, że mamy nie odpowiedzialny rząd. To kto wie czy nie robi źle. Ja Euro może na jakąś skalę nie kupuję ale jak coś się trafi to wymieniam i trzymam w domu.

17 minut temu, racyl napisał:

Kolejny przykład durnoty pisowskich urzędników i durnego snu o potędze. Próbowali kupić zadłużoną spółkę bez siatki połączeń. Gdy się o tym spostrzegli to już było dość późno i mogą być konsekwencje. Tak jak z tymi maskami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
42 minuty temu, racyl napisał:

@Roman176 dzieci nie mogą na dwór pójść na spacer

Spróbuj normalnie ich odciągnąć od komputera czy tabletu.

18 minut temu, many12 napisał:

Zgadza się z kasy projektu RMG zakupiłem kolejne dwa ha łąki - będę handlował sianem lepiej niż goldem.

Gdzie taką tanią ziemię miałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, dsbh napisał:

Gdzie taką tanią ziemię miałeś ?

Spił sąsiada apotem podsunął mu papiery :P 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 minutę temu, hubertuss napisał:

Kolejny przykład durnoty pisowskich urzędników i durnego snu o potędze. Próbowali kupić zadłużoną spółkę bez siatki połączeń. Gdy się o tym spostrzegli to już było dość późno i mogą być konsekwencje. Tak jak z tymi maskami.

to siatka połączeń była celem zakupu , lot nie miał by możliwosci  wejscia na lotniska z powodu natłoku lotów condor miał bardzo dobrze rozbudowaną sieć połaczeń , a dopiero sąd w niemczech chyba w piątek wydał zgode na sprzedaż ,wiec lot niezłożył chyba papierów z rezygnacją z zakupu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Lot próbował osiągnąć to co robił zachód u nas w latach 90: "Kupimy jeśli dostaniemy gwarancję że dostaniemy dotację na podtrzymanie zatrudnienia". Samo kupno kolejnych spółek lotniczych też głupim pomysłem nie jest, to jest czyszczenie rynku z konkurencji. Kupujesz zamykasz i sprzedajesz majątek a to co się przyda zostawiasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, dsbh napisał:

Spróbuj normalnie ich odciągnąć od komputera czy tabletu.

Gdzie taką tanią ziemię miałeś ?

 Primo:Tylko co wróciłem z kościółka - tradycyjnie  siedem  samochodów - stara wierna katolicka wiara która nie obawia się żadnego kornelovirusa - chociaż wczoraj o  szóstej z rana wiary było trzy razy więcej -  ksiądz, spoko już przyzwyczaił się do uległości i pychy kościelnej w obliczu nieznanego.

secundo: Łąkę teraz nabyłem  prawie dwa ha za 18 tys.  - poprzednie  dwa ha opłaciłem sąsiadce zaległy 5-o letni KRUS. Pamaga się ludzikom w imię z abony kazań - nie ma jak praktykujący katolik bez wiary pewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1960

jarecki - kasy nie lokuje się przecież na pół roku a na dłużej. Spekulacja na trendach jest trudniejsza. Hubert - złoto jak kupisz to podobnie jak z ropą musisz opłacać depozyt czyto w postaci opłat od udziału czy fizycznie magazynu. Jak masz wolne 250 tys. to kupujesz fizycznie i odbierasz do własnego sejfu. Ale nie teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
9 minut temu, hubertb napisał:

Spił sąsiada apotem podsunął mu papiery :P 

Łot prawie zgadłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6465
6 minut temu, hubertb napisał:

kupno kolejnych spółek lotniczych też głupim pomysłem nie jest, to jest czyszczenie rynku z konkurencji. Kupujesz zamykasz i sprzedajesz majątek a to co się przyda zostawiasz. 

Pod warunkiem je jedynym chętnym nie będzie "punkt skupu złomu".🤣 A obecnie to chyba jedyna alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, jarecki napisał:

nie stety ale rząd angieli merkel w ubiegłym tygodniu odmówił pomocy condorowi a wszystkie sieci lotnicze pomoc otrzymują  takową         https://forsal.pl/artykuly/1467382,condor-wciaz-bez-procedury-parasola-ochronnego-przejecie-linii-przez-pll-lot-jest-watpliwe.html

No nie dali się strugnąć, my tak oddaliśmy prawie wszystkie "prywatyzacje". 

 

3 minuty temu, DTaras napisał:

jarecki - kasy nie lokuje się przecież na pół roku a na dłużej. Spekulacja na trendach jest trudniejsza. Hubert - złoto jak kupisz to podobnie jak z ropą musisz opłacać depozyt czyto w postaci opłat od udziału czy fizycznie magazynu. Jak masz wolne 250 tys. to kupujesz fizycznie i odbierasz do własnego sejfu. Ale nie teraz..

A o czym napisałem? Kupujesz złoto = dostajesz poświadczenie o jego posiadaniu i tyle. Nie przyjadą starem i nie wykiprują w ogrodzie. A już ropa to w ogóle porażka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj