sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

nie    2064

jak już lubicie się tak przekrzykiwać pustosłowiem, to który premier "załatwił" dla polski kiedykolwiek większe pieniądze???

2 minuty temu, hubertuss napisał:

A ja ci będę paragrafów szukał. Poza tym tu nie chodzi bym to wytłumaczył tobie. Tu chodzi o to, ze ci z UE te paragrafy znają i zastosują jak trzeba będzie.

piaskownica to mało :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Bb

 

Edytowano przez mf362
miało byc znalezione na Allegro i nie tylko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, hubertuss napisał:

Poszukaj sobie tych paragrafów. Ja ci nie będę szukał. Bo to jak grochem o ścianę. Szkoda mojego trudu. Trzy razy ci tłumaczyłem na jakiej zasadzie rząd dokłada więcej do rolnika w krusie, który kwartalnie płaci 11 krotnie mniejszą składkę niż np przedsiębiorca w zusie. A ty niezrozumiałość. A ja ci będę paragrafów szukał. Poza tym tu nie chodzi bym to wytłumaczył tobie. Tu chodzi o to, ze ci z UE te paragrafy znają i zastosują jak trzeba będzie.

Skoro twierdzisz  że  łamie prawo  to  powinieneś  wiedzieć   jakie  i co  a nie szukać.   Bezmyślnie  powtarzasz  to  co  ci  propaganda   opozycyjna  wmówi   typowe to  dla  bezmyślnego wyborcy  Opozycji.  Jaszcze  raz  mam ci zacytować  twoje  brednie  jak  pisałeś  o  osobie  która płąci  ZUS  że  utrzymuje  rolników.  Napisałeś bzdurę  i  teraz wymyślasz  jakieś  porównania ile kto  płaci. Fakt  jest  jeden  że  ZUS  jest  niewydolny  i  ci  co  płacą  ZUS  nie są wstanie utrzymać  samych siebie  a  co  tu dopiero  do   utrzymywania  Rolników.

111075719_3192364057452672_4733213650579

Edytowano przez Denwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Po zamiatane afera jest jest Nowak w roli głównej , Reżyseria Trzaska zmatował PO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Denwer - to jakie prawo złamano było już tu opisywane. Ostatnia narracja z twojej bodaj strony: "stosowano kruczki prawne". Jeżeli tzw. elita daje przykład kruczków to jak to nazwać? Tak zapytam: dlaczego negocjuje Premier? Podobno to prezydent powinien wspominając weselną walkę o krzesła i samoloty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Wreszcie jest były polityk PO który ma zarzuty. Tyle lat i tylko jednego trafili w takim tempie to PiS będzie musiał rządzić 50lat żeby wszystkich wsadzić. Jeszcze na złość zrobił i na Ukrainie kradł a nie w Polsce. Co za pech.

A tak serio to znowu premier Polski mówi co innego a szef rady Europy co innego. Ciekawe, który kłamie. Nowe podatki już są szykowane więc potrząśnięcie kieszeniami i wyskrobcie trochę monet. A przepraszam zapomniałem PiS nie podnosi/wprowadza podatków. To są daniny. Polska czy to za czasów PiS czy Po nie ma żadnej siły przebicia. W mojej ocenie tylko silny sojusz z grupą Wyszehradzka da nam jakikolwiek głos. Sojusz z Węgrami pokazuje że PiS będzie się na nich wzorował.

Ciekawe jak znacjonalizuja TVN jak on należy do Amerykanów. A kogo jak kogo ale Amerykanów to się PiS boi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Nauka to podstawa kiedyś a dziś czy ma znaczenie ? . 

Kiedyś byli bryczki takie pojazdy ale w czasach nauki i do technologi ma się byle jak .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Jak może prezydent Warszawy jechać do UE i załatwiać dla Polski pieniądze. Propaganda pis mówiła by , ze zaniedbuje Warszawę. Przegrał wybory i zajął się swoją robotą.  Gdyby został prezydentem to już sam ten fakt był by dla UE gwarancją praworządności w PL. Bo Trzaskowski nie podpisywał by niezgodnych z konstytucją ustaw co robił i pewnie będzie robił Duda.

Obecny prezydent Warszawy, był wcześniej europosłem, ministrem cyfryzacji (?) i posłem. Nie pamiętam czy był w tej grupie która chciała blokować fundusze unijne za rządów Pis. Także miał już możliwość się wykazać. Dodatkowo znajomości chyba procentują ? A co by było gdyby, to tego nie wiemy.

1 godzinę temu, Denwer napisał:

Skoro twierdzisz  że  łamie prawo  to  powinieneś  wiedzieć   jakie  i co  a nie szukać.   Bezmyślnie  powtarzasz  to  co  ci  propaganda   opozycyjna  wmówi   typowe to  dla  bezmyślnego wyborcy  Opozycji. 

Gdzieś to już tu czytałem :). Jednak @Denwer się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 godziny temu, Denwer napisał:

Skoro twierdzisz  że  łamie prawo  to  powinieneś  wiedzieć   jakie  i co  a nie szukać.   Bezmyślnie  powtarzasz  to  co  ci  propaganda   opozycyjna  wmówi   typowe to  dla  bezmyślnego wyborcy  Opozycji.  Jaszcze  raz  mam ci zacytować  twoje  brednie  jak  pisałeś  o  osobie  która płąci  ZUS  że  utrzymuje  rolników.  Napisałeś bzdurę  i  teraz wymyślasz  jakieś  porównania ile kto  płaci. Fakt  jest  jeden  że  ZUS  jest  niewydolny  i  ci  co  płacą  ZUS  nie są wstanie utrzymać  samych siebie  a  co  tu dopiero  do   utrzymywania  Rolników.

111075719_3192364057452672_4733213650579

I dalej nic nie zrozumiałeś. Ja ci pokazałem, ze rolnik płaci kwartalnie 11 razy mniej niż ubezpieczony w zus. Ja ci nie pisałem, ze płacący zus utrzymuje rolnika i jego krus. Bo do obu dopłaca państwo. Sęk w tym, ze do rolnika dopłaca więcej. A dopłaca nie od tego co płaci zus tylko z podatków mistrzu manipulacji i bredni.

Twoja grafika to kolejna manipulacja. Nowak narobił przekrętów gdy już był poza polską polityką. A wasza propaganda naiwnie próbuje wkręcić w to Tuska.

4 minuty temu, dsbh napisał:

Obecny prezydent Warszawy, był wcześniej europosłem, ministrem cyfryzacji (?) i posłem. Nie pamiętam czy był w tej grupie która chciała blokować fundusze unijne za rządów Pis. Także miał już możliwość się wykazać. Dodatkowo znajomości chyba procentują ? A co by było gdyby, to tego nie wiemy.

Gdzieś to już tu czytałem :). Jednak @Denwer się uczy.

Wątpię czy się uczy skoro nie rozumie albo świadomie przekręca. On mi wpiera, ze napisałem, że ten co płaci zus utrzymuje z tych składek tego co płaci krus. Czego nigdy nie napisałem i to jest bzdura. Bo do obu dopłaca państwo. Tylko, ze rolnik do 50 ha płaci kwartalnie 11 razy mniej. To chyba rozumiesz do kogo państwo dopłaca więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiadomo jak to jest. Bo choć Nowak ponoć miał narobić przekrętów na Ukrainie to z inicjatywą śledztwa wyszła strona Polska. Podejrzewam, ze chcą Nowaka przycisnąć w PL by coś na Tuska zeznał. To tak jak z Kwaśniewskimi. Pisowcy chcieli ich wrobić, odstawili szopkę z domem i nic nie wyszło. Kaczyński wtedy tropił jakiś układ. I jak po kilku latach układu nie wytropił to poświęcili swojego człowieka Lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
12 minut temu, DTaras napisał:

A narobił tych przrkrętów czy jego przekręcają?

Nikt mu nic nie zrobi. Ukraińcy zajęli się asystentką Nowaka, a sam Nowak ich wali. To co robią to "dorzynanie poprzedniej watahy" w wykonaniu ukraińskim. A że trafił im się Polak, to już chyba lepiej byc nie mogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Dokładnie tak i to kto taki Nowak perełka Po .

1467 PLN – tyle według badań CBOS wystarczy Polakom miesięcznie na przeżycie .

Naukowcy zadali sobie pytanie ile potrzebuje pieniędzy Polak, aby mógł przeżyć. Z ich badań wyszło, że wystarczy nam 1467 zł, aby zaspokoić podstawowe potrzeby, jakie umożliwiają życie na średnim poziomie, a jakie pozwala na dostatnie życie.

Według przeprowadzonych badań na zaspokojenie podstawowych potrzeb wystarczy 1467 złotych. Aby przeżyć miesiąc na średnim poziomie potrzeba już 2317 złotych, a dobrej jakości życie w dostatku można mieć, zarabiając netto 3605 złotych.

W badaniu sprawdzono również, jakie są aspiracje dochodowe w wybranych typach gospodarstw domowych. Jednoosobowe gospodarstwa zadeklarowały, że podstawowe potrzeby zapewnia im dochód w wysokości 2000 złotych. Średni poziom to już dwa razy więcej – 4000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Czy ja dobrze rozumiem że Nowaka oskarżają o złodziejstwo na Ukrainie a nie w Polsce?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Bardzo dobrze rozumiesz. A najważniejsze iż u nas pewnie skupią sie na zarzucie o praniu pieniędzy i ten wątek będą ćwiczyć do obrzydzenia. Czy znajdą ? A to już zależy od samych Ukraińców. I teraz sprawa najśmieszniejsza. Jak uprać pieniądze których nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Mogą postawić zarzuty za przestępstwa na Ukrainie? Sądzić i skazać za przekręty za granica? Czy ponieśliśmy jakieś straty  w związku z jego działalnością że chcą go u nas sądzić?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Ukraińcy wkręcili naszych i podrzucili im tego gorącego kartofla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Tylko o co nasz sąd może go oskarżyć i jak wykaże że działał wbrew naszemu prawu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

W normalnym kraju by zaczekali aż ostygnie i na każde o niego pytanie odpowiadali: jaki kartofel? A w Polsce? Tak się zaangażują, że jeszcze odszkodowanie wypłacą w imię tematu dnia. Kur.. milion trzysta. Koleżce postawili zarzut udziału w ZGP na dwadzieścia sześć milionów z czego jemu samemu na siedem a tu międzynarodowa afera na kilkaset tysia dolców. Tak jak mirro napisał: nic mu nie zrobią. Koleś dzieciom basen napełniał to i na Sławomira nic nie będzie. Wpuścili za to obcy, niepewny element na swoje podwórko i za to ich bym przeczołgał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Dla ciemnego ludu ważne że aresztowany (mimo że tylko zatrzymany) i w swoim zdziczeniu już go pewnie widzą za kratami. Milion z okładem dla proletariatu to niewyobrazalna suma.  Nie ma znaczenia ze go wypuszczą  (po cichu), nie ma znaczenia że nikogo z tych POwskich złodziei nie potrafią skazać i nie ma znaczenia że to nie w Polsce kradł. Lud wie swoje iżaden sąd im nie jest potrzebny

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, hubertuss napisał:

I dalej nic nie zrozumiałeś. Ja ci pokazałem, ze rolnik płaci kwartalnie 11 razy mniej niż ubezpieczony w zus. Ja ci nie pisałem, ze płacący zus utrzymuje rolnika i jego krus. Bo do obu dopłaca państwo. Sęk w tym, ze do rolnika dopłaca więcej. A dopłaca nie od tego co płaci zus tylko z podatków mistrzu manipulacji i bredni.

Twoja grafika to kolejna manipulacja. Nowak narobił przekrętów gdy już był poza polską polityką. A wasza propaganda naiwnie próbuje wkręcić w to Tuska.

Wątpię czy się uczy skoro nie rozumie albo świadomie przekręca. On mi wpiera, ze napisałem, że ten co płaci zus utrzymuje z tych składek tego co płaci krus. Czego nigdy nie napisałem i to jest bzdura. Bo do obu dopłaca państwo. Tylko, ze rolnik do 50 ha płaci kwartalnie 11 razy mniej. To chyba rozumiesz do kogo państwo dopłaca więcej.

 

Dnia 20.07.2020 o 06:50, hubertuss napisał:

 On widzi, ze musi tych ludzi na wsi utrzymać ze swoich składek na zus,

Dalej  chcesz  brnąć  w zaparte 

Edytowano przez Denwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Tak jest Ulman, według doktryny Neumanna- ''Dopóki jesteś w Platformie Obywatelskiej, nawet jeśli masz zarzuty, będziemy bić się o ciebie do samego końca'' więc w ramię w ramię ze Sławkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

 A myślisz że w PISie jest inaczej? To taka sama swołocz jak PO

No a może ty wiesz jak i za co go oskarżą skoro kradł na UPAie?  Przestępstwa w Polsce nie popełnił,  państwo Polskie chyba nie ucierpiało wiec co ich to obchodzi. Niech go ukraińcy oskarżają wystąpią o ekstradycje itd. Co nam do tego?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szumowski nie tyle z bratem nakradł. O interesach z handlarzem bronią nie wspominam. I jakoś Ziobro nie może dowodów nazbierać. A tu proszę już poza polską polityką Nowak być może coś nawywijał na Ukrainie a nasi go ścigają i zamykają. Bo pis doszedł do wniosku, że lepiej zamknąć faceta co w 2013 roku odszedł z Polskiej polityki nawywijał coś w innym kraju i próbować jakoś przykleić do tego po i Tuska niż żeby ludzie mówili o przekrętach Szumowskiego i innych z pisu. Co kradną teraz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
12 minut temu, Ulman napisał:

Niech go ukraińcy oskarżają wystąpią o ekstradycje itd. Co nam do tego?

Ale Ukraińcy od razu powiedzieli że go nie chcą i dali do zrozumienia że ekstradycja ich nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj