sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtal24    2471

pytam bo ja z gostyninskiego tylko po drugiej stronie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Dużo ale przez miedze to czasami trzeba, u mnie też 3-4, ale i mam trochę 5. Ale jest kilka działek większych po 7-8 ha w kawałku i pewnie niedługo będą sprzedawać to nie chce myśleć po ile będą wołać, pole ładne, prostokąt, bez słupów, 1.2 km długie i ziemia lekka w uprawie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12
wojtal24 napisał:

pytam bo ja z gostyninskiego tylko po drugiej stronie

Po drugiej stronie Wisły czy Gostynina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12
wojtal24 napisał:

gostynina ja WGS


na pograniczu EKU/ELC/WPL

jaCWL blisko Gostynina Laniat do Kutna mam 38km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

W mojej okolicy pojawiły się ogłoszenia już po 85/90 tysi za ha.Ostatnio było po 65 tysi/ha,to z dwa miesiące wisiało ogłosznie.Wschodnie podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
Dnia 31.12.2023 o 05:30, czareczek85 napisał:

w tym roku kupione rekordowe 8,3ha średnio w granicach 100tyś za ha

za tą cenę to bardziej lokata kapitału niż iwestycja


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5033

Przy inwestycji masz ryzyko, że stracisz pieniądze. Kupując ziemię nie tracisz. Twój majątek zostaje bez zmian. Tracisz jedynie jak przepłacisz w stosunku do cen lokalnych. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Dlatego mówię ze to bardziej lokata kapitału niż inwestycja.😁

Inwestując w ziemie jednak pieniądze wydajesz i chciałbyś żeby po jakimś czasie ta inwestycja ci się zwróciła i żeby nawet jakieś zyski przynosiła.  

Tutaj o zyskach raczej można zapomnieć za Twojego życia ( chyba ze koniunktura tak bardzo się zmieni) a jedynie można powiedzieć ze ulokowałeś dobrze pieniądze bo ktoś tam za kilkanaście, kilkadziesiąt lat raczej z zyskiem to będzie mógł sprzedać.

 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5033

Dlaczego o inwestycji bardziej powinniśmy mówić o wszystkich wydatkach związanych z bieżącym prowadzeniem gospodarstwa. Wtedy liczysz na zysk, a jak wrócisz to masz problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Przed chwilą, czareczek85 napisał:

byłem dzisiaaj u notariusza de minimis na 2024r wykorzystame w 73% szok

Tu udajesz czy serio taki jesteś? Milioner a nie wie jak deminimis funkcjonuje szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Napisano (edytowany)
44 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Tu udajesz czy serio taki jesteś? Milioner a nie wie jak deminimis funkcjonuje szok

oświeć mnie 

ps

przeglądając Twoje posty to wszystkie rozumy pozjadałeś pokaż swoje gospodarstwo bamber

 

Edytowano przez czareczek85
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
Napisano (edytowany)

limit de minimis jest na 3lata kalendarzowe. czyli aktualne wykorzystanie to jest za 2022 , 2023 i to co zdążyli w tym roku już decyzje wystawić.

Tzw. nowy limit to jest to co zostało zwolnione z 2021. - a 2022 i 2023 zostaje, stad macie na 1 stycznia koło 70% limitu wykorystanego.

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25632
Dnia 3.01.2024 o 17:51, czareczek85 napisał:

byłem dzisiaaj u notariusza de minimis na 2024r wykorzystame w 73% szok

Dopóki nie jest to 99% to możesz sobie głowy nie zawracać. Interesuje Cię tylko czy za ostatnie 3 lata nie wykorzystwłeś swojej puli 15000 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

U nas ziemia 250 tys hektar okolice Kalisza taką cena i ja uważam że to odpowiednia cena a sam bym za tyle nie sprzedał bo dla mnie jest droższa no i nikt nie sprzedaje po drugie i to nie jest jakaś wygórowana cena za hektar bo jak ktoś ma np 60 krów dojnych to spokojnie rocznie milion zarobi więc dla niego to i tak nie duży wydatek

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    159
30 minut temu, pronto1984 napisał:

U nas ziemia 250 tys hektar okolice Kalisza taką cena i ja uważam że to odpowiednia cena a sam bym za tyle nie sprzedał bo dla mnie jest droższa no i nikt nie sprzedaje po drugie i to nie jest jakaś wygórowana cena za hektar bo jak ktoś ma np 60 krów dojnych to spokojnie rocznie milion zarobi więc dla niego to i tak nie duży wydatek

Za 200tys hektar mogę Tobie sprzedać wszystkie swoje hektary ( wschodnia część woj mazowieckiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25632

Jak zrobi 3 rzuty warzyw/ ziemniaczka, to może to być znośna cena. I spłaci w 3-6lat, gdzie zbożowiec w 20 lat ma problem ziemię za 40tys spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914
36 minut temu, pronto1984 napisał:

U nas ziemia 250 tys hektar okolice Kalisza taką cena i ja uważam że to odpowiednia cena a sam bym za tyle nie sprzedał bo dla mnie jest droższa no i nikt nie sprzedaje po drugie i to nie jest jakaś wygórowana cena za hektar bo jak ktoś ma np 60 krów dojnych to spokojnie rocznie milion zarobi więc dla niego to i tak nie duży wydatek

W szkole chyba kamieniami rzucałeś i nie potrafisz kalkulatora obsłużyć. Albo nie masz żadnego pojęcia o krowach. Czy o tym co to jest dochód a co przychód 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    159
15 minut temu, Agrest napisał:

Jak zrobi 3 rzuty warzyw/ ziemniaczka, to może to być znośna cena. I spłaci w 3-6lat, gdzie zbożowiec w 20 lat ma problem ziemię za 40tys spłacić.

Obecnie ziemniak płaci ale były lata że poniżej kosztów produkcji się sprzedawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj