sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Rogas71    308
solek01 napisał:

4 godziny temu, elamir napisał:

Ma ktoś wiedzę, po ile KOWR sprzedaje ziemię jak się złoży wniosek o wykup z pierwokupem po trzech latach dzierżawy? Jestem ciekawy ile policzą.

a po 3 latach masz prawo pierwokupu? o myślałem że po 10.

Możesz złożyć wniosek o wykup a nie prawo pierwokupu Kowr nie musi go rozpatrzyć pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    272

byłem na przetargu kowr i odpuściłem bo koleś licytował który to uprawiał.Co sądzicie o takim postąpieniu?Normalna praktyka czy jestem frajerem bo oddałem kawałek pola bez walki?pierwszy raz mi sie takie coś zdarzyło

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

Szóstka z człowieczeństwa, wyrozumiałości i kultury osobistej👍😀

Praktyka? Do tej pory nik się u mnie nie zabijał o ziemię, teraz zaczynają ryć jak krety jeden pod drugim.

 

Gość chce sprzedać 0,58 ha z tragicznym sadem wiśniowym.

60000zł🤣🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5235
Sentymentów coraz mniej na świecie. Postawa godna pochwały, ale niestety coraz rzadsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    272

wiem jak to jest z ludźmi ale oszuka mnie raz a potem to będzie jego strata

a co sądzicie o działce 0,5 ha IIIa klasa za 30 tys problem w tym że jest rów przez środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Dużo za dużo.. Zastanawiałbym się  jeszcze jakby przy swoim polu to było ale w innym przypadku to nie ma mowy. Jeszcze rów na środku. Jak już takie pieniądze za pole dawać to za konkretną działkę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3564

Pieniądze bardzo małe ,ale działka też nie ciekawa

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

I ja bym coś kupił choć mi niepotrzebne. Pisałem że koniec z powiększaniem, ale kasa tak traci na wartości że wolałbym ją zamienić na działkę uprawną.

Tylko nic nie ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039
10 minut temu, hardkor113 napisał:

To kup gdzieś dalej i oddaj w dzierzawe

Mam jedno takie pole, nawet ogłoszone do handlu, to tam nikt nie chce kupić za dużo niższą kwotę niż u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

Co znaczy dla Ciebie daleko i czy będziesz miał w obrębie tej działki inne pola?

Tą z rowem kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    272

5km od domu tyle że jest szansa w okolicy kupić więcej,ta z rowem odpuściłem bo ogłoszenie spadło po 2 dniach wiec możliwe że ktoś kupił albo właściciel zmienił zdanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Nie za darmo , nie wiadomo jaka klasa i położenie. Może łąka podmokła na bagnach lub góra z kamieniami w VI klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1562

4a,b. Pole w trójkącie, nie przylega do moich działek. Ale nie o to chodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj