sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Agrest    26144

Nawet trzeba.

I jeszcze kwestia czy to jest 5 arów w 2 hektarach czy 70 arów w 2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Z tego co po numerach widze i znajomości terenu to normalny stary las. Pytanie czy jest coś w nim na budulec czy wlasnie tylko opał. Kolejna sprawa to są to przeważnie małe działki kilkunastu arowe lub współwłasności. Chcac wyciąć drzewo trzeba mieć zgodę  wspołposiadacza.  Przeważnie 2-3 rodziny. Gorzej jak w rodzinie jest na kilka osób... Kupa nerwow. A jak niektórzy mają współwłasność ze skarbem państwa to jescze muszą opłatę robić.

Jak przy 2 ha jest 0,5 ha krzaków czy jakiegoś bagna to szkoda mi płacić jak z grunt orny i z tego nie skorzystać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26144

Na wycięcie lasu to musisz mieć zgodę leśniczego. Chyba że coś się zmieniło. 

Ale można było ciąć określoną ilość na 10lat. Ustalana na podstawie wieku drzewostanu.

Cenę jak najbardziej zbijaj bo  dziś las to kula u nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    448
15 godzin temu, Agrest napisał:

Najlepiej zbić cenę, ale jak w okolicy głód ziemi i konkurencja spora to może nie być okazji na negocjacje.

2 lata temu po trudnych negocjacjach ( obniżka 2 tyś zł :/ , kupiłem stary sad owocowy... Jabłonie, grusze, śliwy  i leszczyna... Zarośnięte na maxa przez perz. Zapłaciłem jak za pole w pełnej kulturze rolnej. Drzewka usunałem, koparka wykopała korzenie i wywiozłem je na pole w którym mam taki mały wąwóz :) Na działkę było kilku chętnych ale dawali 50-60% ceny bo trzeba rekultywacje robić... Na wsi się śmiali, że znalazł się frajer i kupił. A dziś Ci co się smiali, tracą swoje dzierżawy ( czynsze wzrosły ) a swojego mają mało pola...

I kto się smieje? no ten ostatni :) 

Edytowano przez Marl
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Marl w innym temacie też próbuję to niektórym użytkownikom wytłumaczyć że lepiej kupić i  mieć swoje, brać dopłaty , zwroty  i robić co chcesz a na koniec sprzedać niż płacić komuś cały czas dzierżawę, inwestować pieniadze a za chwile ktoś inny podbije cenę i podkupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    448

W moim rejonie tylko własne pole gwarantuje spokojne gospodarowanie. Na dzierżawie ustnej pola to można co najwyżej skosić zboże które się zasiało bo po żniwach już ktoś inny będzie uprawiał :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    212

Czy ktoś  orientuje się  jak to jest z zakupem ziemi poza gminą zameldowania.  Mam gospodarstwo w jednej gminie i zameldowalem sie w mieście.  Teraz chcę  dokupić  działkę obok swojego pola przez miedze. Notariusz mówi  ze muszę  wystepowac do kowr o zgodę  na zakup. Ku..a miesiac temu kupowalem przed zmiana meldunku i bylo ok, pomimo tego ze mam 100 ha i 3 gospodarstwa w tej gminie teraz czekać  na zgodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    294
moim zdaniem to nadinterpretacja przepisów. ale jeżeli faktycznie by tak było to przy wystąpieniu o zgodę do KOWR musisz się zobowiązać do zamieszkiwania przez 5 lat na terenie gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pendzlun    0

Jeżeli Pan jest w posiadaniu gruntów rolnych (pierwszej działki) w gminie, w której był Pan zameldowany przez 5 lat, to następne może Pan kupować bez problemów na terenie całej Polski. Ryzyko to prawo pierwokupu KOWRu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    212

Chyba ich poje...o. mieszkam na granicy 3 gmin , 3 powiatow i przed nowym podzialem terytorialnym, granicy 3 województw i mam możliwość kupowania w każdej  z tych 3 gmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1308
Pendzlun napisał:

Jeżeli Pan jest w posiadaniu gruntów rolnych (pierwszej działki) w gminie, w której był Pan zameldowany przez 5 lat, to następne może Pan kupować bez problemów na terenie całej Polski. Ryzyko to prawo pierwokupu KOWRu.

to przepisy się zmieniły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1308

a nie ma przepisu takiego że możesz kupić ziemie bez zgody kowru tylko w gminie której masz ziemię i ościennych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565

kupowałem w sierpniu w sąsiedniej gminie i nie było problemu. Warunek był abym chociaż graniczył z tą gminą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pendzlun    0

No tak. 3 art. UKUR, gmina meldunkowa i sąsiednie, bez pierwokupu. Każda inna gmina, możliwość kupna ale x prawem pierwokupu KOWR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Warunek jest taki że musisz być właścicielem działki rolnej przez  5lat jeśli krócej potrzebna zgoda kowr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1308
XTRO napisał:

kupowałem w sierpniu w sąsiedniej gminie i nie było problemu. Warunek był abym chociaż graniczył z tą gminą 

w sąsiedniej nie ma problemu dopiero gdy dalej chcesz kupić ale w prywatny obrót się kowr nie wtrąca, lecz w państwowy z tego co wiem już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Sprzedaję działkę 6 ha, cena umówiona 40 ale w sierpniu. Kupiec ciągle odwleka zakup a ceny trochę skaczą i co mam mu teraz zaproponować? Zaraz po umieszczeniu ogłoszenia powiedział że bierze no to zdjąłem ogłoszenie. Kupiec trochę inwestował ( oczyścił staw) w działce no ale jednak jestem stratny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jak jestes stratny? Jak ci oczyscil staw to tylko sie cieszyc. Idz powiedz ze chcesz sprzedac juz a jak nie chce to idziesz do innego to szybko dojdzie do transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26144

On też będzie stratny bo w sierpniu nie będzie już limitu de minimis. Więc będzie w sumie minimum 10tys w plecy.

Jak macie umowę przedwstępną to nic nie zrobisz.

Jesteś pewien że ktoś da ci więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1308
marian7k napisał:

Sprzedaję działkę 6 ha, cena umówiona 40 ale w sierpniu. Kupiec ciągle odwleka zakup a ceny trochę skaczą i co mam mu teraz zaproponować? Zaraz po umieszczeniu ogłoszenia powiedział że bierze no to zdjąłem ogłoszenie. Kupiec trochę inwestował ( oczyścił staw) w działce no ale jednak jestem stratny.

a masz klienta z lepszą ceną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Odpowiedz dla obydwu Panów - pewny nie jestem bo nie próbowałem. Umowy przedwstępnej nie było - znamy się od lat.

@Agrest nie rozumiem że w sierpniu już de minimis brak. Umawialiśmy się sierpień 2020 i do tej pory był czas żeby z de minimis skorzystać.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj