sumek666

Ceny gruntów rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aktis    319
DANDYS napisał:

po 35 za 4klase 10-15km od domu , dobra cena ?

cena chyba mocno zależy od rejonu, bliskości dużego miasta, czy też od ilości osób, które kupują w okolicy (u mnie np. producenci mleka łapią wszystko co popadnie, to i cena nakręcona jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
FarmerDyzio napisał:

to ta działka ma 5 km długości czy jak ?😂Zmeliorowane ? jeżeli koło domu chodzi po 60 tys to warto.

nie,chodziło że oddalona

Aktis napisał:

DANDYS napisał:

po 35 za 4klase 10-15km od domu , dobra cena ?

cena chyba mocno zależy od rejonu, bliskości dużego miasta, czy też od ilości osób, które kupują w okolicy (u mnie np. producenci mleka łapią wszystko co popadnie, to i cena nakręcona jest).

u nas za to drobiarz bierze wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra ale spory kawałek jeździć .....wolał bym dać 40 i koło domu takie moje zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

łee koło domu nie ma szans kupić nie te ludzie ,pytam orientacyjnie narazie , bo mam wążniejsze wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koło domu czyli z 5-7km ja wiem że dziś koło domu to już wszystko dawno sprzedane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
zkordalski napisał:

Koło domu czyli z 5-7km ja wiem że dziś koło domu to już wszystko dawno sprzedane ...

nie wszystko , nawet wujek dał innym ziemię ,jest wystawiona za 150 tys 4ha 3-4klasa ale nie idzie się dogadać

hardkor113 napisał:

A co to jest przejechac 10 czy 15 km do pola? Na dzisiejszy sprzet i jego mozliwosci moment i jestes.

u mnie jeszcze średniowiecze ,😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Nawet na dobry sprzęt 15 km to robi się problem ,głównie w żniwa odebrać od kombajnu i dowieźć na gospodarstwo do silosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

zależy jeszcze jaki kawałek, ale ja bym chciał kuku robić w pryzmę i raz w tygodniu jeździć ładować przyczepę, ale narazie tylko wymysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
1 godzinę temu, DANDYS napisał:

nie wszystko , nawet wujek dał innym ziemię ,jest wystawiona za 150 tys 4ha 3-4klasa ale nie idzie się dogadać

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to ten wujek wystawił za tyle?

Jeśli oficjalnie  tak ogłosił to dogaduj notariusza i kupuj.

 

W ubiegłym tygodniu 3,92 ha 2 i 3a z placem stodołą i garażami, wodą i prądem w działce (niestety tylko 1 faza) 285000zł. Na razie umowa przedwstępna na 150000, reszta w styczniu jak ruszy de minimis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
12 godzin temu, Agrest napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to ten wujek wystawił za tyle?

Jeśli oficjalnie  tak ogłosił to dogaduj notariusza i kupuj.

 

W ubiegłym tygodniu 3,92 ha 2 i 3a z placem stodołą i garażami, wodą i prądem w działce (niestety tylko 1 faza) 285000zł. Na razie umowa przedwstępna na 150000, reszta w styczniu jak ruszy de minimis.

 

nie, oddał dla goscia ziemie uprawia ja tam juz kilka lat , chce niby to sprzedac ten gosciu zadłużony i tak odwleka kupna, ten czeka na niego bo w niego chyba zapatrzony, kazdy to chcial kupic ale on mowi Nie , bo ma kupic ten co dzierzawi , trudne do zrozumienia ale nie chce sprzedac mi zeby sie chyba nie drobił , i ojciec tez mowi ze mi tego nie sprzeda i zebym dal sb spokoj 

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

To dziwny typ.

Widzę że wystawione przez pośrednika sprzedaży nieruchomości. Nie idzie jakoś tego załatwić przez biuro?

W umowie z biurem są chyba jakieś zobowiązania i prowizje. Dzwoń do nich i pytaj, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

no dziwny, chcieli 130 tys tylko za zmiemie ale  bylo tyle chetnych ze dali 150 ,ale chcial sprzedac ale nikomu , taki pijak kawaler a tam fajna ziemia i 500m ode mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy warto kupować Łąke 80 ha w kawałku za 24 tyś, klasa Ł IV I Ł V, oddalona od de mnie 20 km, wszystką ziemie mam w promieniu 4 km, ale już się skończyły się duże pola do kupowania, ostatnio za 31ha zapłaciłem 1, 1 mln zł (klasa 4a-5), co do łąki myślałem aby ją jak co zaorać, ale jest tam ziemia torfowo-mursowo - mineralna, jakbym zostawił jako łąkę to bym zrobił rolnosia i z 2800 tyś dopłat do ha co roku wychodziło, mam 200 krów (420 sztuk bydła)  więc skarmić miałbym gdzie to, ale łąk już zbytnio nie potrzebuje, z góry z a doradztwo dziękuję co mam zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Arczi_farmer napisał:

Witam czy warto kupować Łąke 80 ha w kawałku za 24 tyś, klasa Ł IV I Ł V, oddalona od de mnie 20 km, wszystką ziemie mam w promieniu 4 km, ale już się skończyły się duże pola do kupowania, ostatnio za 31ha zapłaciłem 1, 1 mln zł (klasa 4a-5), co do łąki myślałem aby ją jak co zaorać, ale jest tam ziemia torfowo-mursowo - mineralna, jakbym zostawił jako łąkę to bym zrobił rolnosia i z 2800 tyś dopłat do ha co roku wychodziło, mam 200 krów (420 sztuk bydła)  więc skarmić miałbym gdzie to, ale łąk już zbytnio nie potrzebuje, z góry z a doradztwo dziękuję co mam zrobić 

jak Ci wyszło 2800zł do hektara z łąki ? wytłumacz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

coś koło 2tys było , tylko na torcie ciężko jak mokro nie wjedziesz jak sucho to pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ZELKOW napisał:

jak Ci wyszło 2800zł do hektara z łąki ? wytłumacz mi

Dopłaty stałe (ok 950 zł) + ochrona obszarów roślinych (ok 1200 zł) + ptaszek (250) +roślinka (250)  =2650 zł jeżeli dobrze liczę, kiedyś miałem te pakiety to wychodziło około 2000 zł, tylko że stawki wzrosły od wtedy, trzeba być w tym pakiecie przynajmniej 5 lat, oraz się kosi dość późno łąki chyba po 15 czerwca oraz trzeba zostawić 5-8 % łąki, więc coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

a można pakiety łączyć tak w ogóle ?  ptaszki tylko na natura 2000 zostały 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
59 minut temu, Arczi_farmer napisał:

Dopłaty stałe (ok 950 zł) + ochrona obszarów roślinych (ok 1200 zł) + ptaszek (250) +roślinka (250)  =2650 zł jeżeli dobrze liczę, kiedyś miałem te pakiety to wychodziło około 2000 zł, tylko że stawki wzrosły od wtedy, trzeba być w tym pakiecie przynajmniej 5 lat, oraz się kosi dość późno łąki chyba po 15 czerwca oraz trzeba zostawić 5-8 % łąki, więc coś za coś

Nie ma takich pakietów :P A tych które są nie można łaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrp88 napisał:

Nie ma takich pakietów :P A tych które są nie można łaczyć.

To ile można najwięcej wyciągnąć jak coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj