yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Mareg    66

W jakim rejonie robicie juz N2? W lubelskim dopiero po N1 zaczynają ruszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Nie no, bez przesady z tym N1 w lubelskim 😛 Powinno już być zrobione jakiś czas temu 🙂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja w pomorskim, ciut za wcześnie, ale trzeba było korzystać z deszczu/sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204
1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Według mnie wygląda bardzo dobrze. Sam mam podobnie rozkrzewioną pszenicę, może nawet ciut bardziej. W przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli to robię poprawkę na chwasty i T1+ skracanie

Ja chyba spróbuje połowę bez t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

N1 rozsiewałem pod koniec lutego z N2 zaryzykowałem i rozsiałem w sobotę,coś tam trochę popadało wczoraj śniegu Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35
Dnia 29.03.2020 o 15:57, galan99 napisał:

To za cytuje to jakie plony są ? .

plony nie wiem jakie osiągają ale tak na oko szacuje 2t z 1ha, ale kiedy się nie spytasz jak sypało to zawsze dobrze nigdy nie narzekają. A co lepsze jak pierwszy we wsi zrobiłem sobie ścieżki technologiczne to mało ze śmiechu nie chcieli poumierać bo cytuje "kto to widział drogi po polu robić"

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7630

Lubelskie N2  po Wielkanocy można by było zaryzykować lub  przed może coś po pada . Trudna decyzja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja dałem 250 kg. saletry w sobotę. Pod koniec lutego bylo 250 kg saletrosanu. Miało coś popadać a skończyło się na kropieniu ale saletra się rozpuściła. Deszczu narazie nie widać więc to chyba koniec nawożenia u mnie. Jakby prognozy się poprawiły to może polecę jeszcze z 3 dawka ale musi popadać coś. Zawsze po przymrozkach lubiło popadać a teraz to już nic nie jest takie jak kiedyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, alfa napisał:

Ja chyba spróbuje połowę bez t

Ja tak robiłem do tej pory. Jak pogoda dopisze i masz dobrą ziemię to 4,5-5 ton uleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja tam N2 w lubelskim nie wcześniej niż po świętach a może i później jak deszczu nie będzie 

Od poniedziałku tydzien ciepła i zastanowiam się bo miałem oddzielnie zrobić t1 z mikro i oddzielnie r1 z fenoxin na owsik ale raczej pójdzie po 0.5 prochloraz propikonazol tebukonazol 03 morfolin 0.5 medax po 1.5l Cu Mn 0.5kg Zn z adobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

witam Panowie duett star+ tarcza łan (zostało trochę z tamtego roku) można mieszać?I w jakich proporcjach? +odżywka z góry dziękuję za fachową porade🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W weekend chce zrobić T1+mikro a za dwa tyg chciałbym dać 10kg macznika i 7 kg siarczanu. Ale teraz różne nagonki są ze pryskanie macznikiem wpływa na rozwój grzybów w zbożach. Jakie wy macie na ten temat opinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204
1 minutę temu, Rolnik200598 napisał:

Ja tak robiłem do tej pory. Jak pogoda dopisze i masz dobrą ziemię to 4,5-5 ton uleci.

U mnie niedaleko gość robił testy w zeszłym roku i mówi że tylko na flagowy trochę daje a tak nic. A kuzynka przywiozła Niemca agronoma gadałem z nim to powiedział że w tych latach fungi obniżają nawet plon że w Angli trzeba stosować i stamtąd to wyszło a że teraz w czasie tych susz pszenica się tylko osłabia zmniejszając plon i że napychamy kiszenie dla firm a oni w gazetkach muszą pisać że bez tego ani rusz i to samo powiedział że nie stosować ewentualnie t 3. Oni w Niemczech już od 4 lat nic nie dają tylko skracanie. Teraz będzie robił na Pomorzu w dużym gospodarstwie. U tego gościa pszenicę zaje..... Były a ja sam też dałem trochę jakiegoś taniego fungi i pszenica taka że do gazety można podawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Panowie na t1 kupiłem duett star+prochloraz (0.8+0.8). Zastanawiam się nad t2 i mam kilka opcji: soligor, priaxor lub duett ultra. Która z tych opcji bedzie najlepsza? Czy jednak polecicie coś innego w podobnych kwotach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To miałem przykład w zeszłym roku. Dwie pszenice- moja i takiego gościa, jak kosił swoją pszenicę to mi też skosił. Pola powierzchniowo takie same. On chuchał, dmuchał, 3 razy grzyb, 3 dawki azotu a ja jedna dawka 100N, oprysk na chwasty i Antywylegacz. On miał po kukurydzy na ziarno na oborniku ja po jęczmieniu jarym i ziemniakach (ziemniaków 25% powierzchni pola było). Plon objętościowo bardzo podobny. Ja zważyłem i miałem w przeliczeniu jakieś 4,5t/ha on nie ważył ale w zbiorniku w Bizonie ilościowo było podobnie. Pewnie, że parametry pewnie lepsze miał ale on to przepuszcza przez świnie a ja przez drób, ani on ani ja nie sprzedajemy zboża oprócz paru worków czasem znajomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205

W ub roku miałem pszenicę po psenicy, azotu jakies 130 dałem, opryskane tylko lancet, nic więcej, żadnego grzyba i antywylegacza. Wyszło 5t z ha, z tym że słomy było od ch... i więcej i strasznie kurzyło się podczas koszenia - myślę że to przez brak grzybówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Senior miał u siebie w zeszłym roku pszenicę po ziemniakach uprawianych po sobie przez dwa lata. Też tylko na chwasty opryskana. Miał prawie pełny zbiornik z Bizona Supra i 160 kostek słomy po Sipmie z 25 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

jestem z lubelskiego i N1 podalem 05.03a w sobotę podałem już N2 200kg saletry pod deszcz którego nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465
11 minut temu, michal_xs napisał:

W weekend chce zrobić T1+mikro a za dwa tyg chciałbym dać 10kg macznika i 7 kg siarczanu. Ale teraz różne nagonki są ze pryskanie macznikiem wpływa na rozwój grzybów w zbożach. Jakie wy macie na ten temat opinie? 

A nie możesz tego mocznika i siarczanu dodać do T1 , grzybówka i micro lepiej się wchłoną do rośliny i żaden rozwój grzyba nie będzie , bo go T1 zabije . 

 

16 minut temu, alfa napisał:

U mnie niedaleko gość robił testy w zeszłym roku i mówi że tylko na flagowy trochę daje a tak nic. A kuzynka przywiozła Niemca agronoma gadałem z nim to powiedział że w tych latach fungi obniżają nawet plon że w Angli trzeba stosować i stamtąd to wyszło a że teraz w czasie tych susz pszenica się tylko osłabia zmniejszając plon i że napychamy kiszenie dla firm a oni w gazetkach muszą pisać że bez tego ani rusz i to samo powiedział że nie stosować ewentualnie t 3. Oni w Niemczech już od 4 lat nic nie dają tylko skracanie. Teraz będzie robił na Pomorzu w dużym gospodarstwie. U tego gościa pszenicę zaje..... Były a ja sam też dałem trochę jakiegoś taniego fungi i pszenica taka że do gazety można podawać 

Troche się nie chce wierzyć , żeby bez grzybówki  plony były takie same co z grzybówką , sam jadę w miarę tanią T1 i T2 , ale jak robię kontrole ( przy t1 i przy t2  wyłączam opryskiwacz w tym samym miejscu na jakieś 20-30 metrów) to różnica jest duża . Po grzybówce słoma i kłosy ładne żółte , a w kontroli czarne , ziarna nie wykształcone . Chyba że w przedplonie ze 3-4 lata nie było zboża i nie ma presji chorób to można ryzykować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam skrócić pszenice Hondia ładnie rozkrzewiona  dostała już 2 dawki azotu , chce ją skrócić cerone 480sl w ilości 0,75l jak na opakowaniu

Dokarmianie  dolistne mocznik 15kg+siarczan 15kg+aminoprin 1l+tytanit 0,2l+makroelementy ( co byście polecili)

Jeżeli chodzi o skracanie poszukuje środka o elastycznym zastosowaniu co byście polecili innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    50
23 godziny temu, krychu napisał:

Jaka dawka regullo + mepik?

0,1l regullo + 0,5l lub 0,4l mepiku jeszcze musze zadzwonić bo brałem z napeny i tam mi ustalali dawki a ze teraz ten wirus to tylko przez tel i nie zapisałem sb jakie dokładnie dawki mają być

40 minut temu, alfa napisał:

U mnie niedaleko gość robił testy w zeszłym roku i mówi że tylko na flagowy trochę daje a tak nic. A kuzynka przywiozła Niemca agronoma gadałem z nim to powiedział że w tych latach fungi obniżają nawet plon że w Angli trzeba stosować i stamtąd to wyszło a że teraz w czasie tych susz pszenica się tylko osłabia zmniejszając plon i że napychamy kiszenie dla firm a oni w gazetkach muszą pisać że bez tego ani rusz i to samo powiedział że nie stosować ewentualnie t 3. Oni w Niemczech już od 4 lat nic nie dają tylko skracanie. Teraz będzie robił na Pomorzu w dużym gospodarstwie. U tego gościa pszenicę zaje..... Były a ja sam też dałem trochę jakiegoś taniego fungi i pszenica taka że do gazety można podawać 

ale pytałeś jakie zmianowanie?  może zboże -rzepak-kukurydza-burak-zboze lub coś podobnego tak ze zboze raz na 4 lata jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zapraszam zainteresowanych

 

  • Like 2
  • Thanks 2

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

ponawiam temat dowiedziałem się ze to jest wiechlina roczna czym ją zwalczyc w pszenicy poszedł oprysk Axial i Mustang pryskane 10 dni temu 

20200328_180334.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj