yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

dzikiWschód    230

ja w tym roku przyspiesze N2 bo z wilgocią nie wiadomo jak będzie ale za 4-5 tygodni to niby dopiero koniec marca więc nie powinno być tragedii...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

A na fazy rozwojowe patrzycie czy poprostu dajecie bo sraczke macie?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli mam być szczery to ja nawet nie odróżniam tych całych faz BBCH, to znaczy może i wiem jakie one tam są ale rozróżnić tego nigdy nie rozróżniałem, tak samo jak wszyscy mówią na przykład o pierwszym kolanku czy coś takiego, to ja tego nigdy nie szukał. Koło 10 kwietnia oprysk Antywylegaczem i czy była faza czy nie nikt nie patrzył... Pszenica urosła i też oddała te 4 czy ponad 4 tony. Nigdy nie dawałem nic ponad jedną dawkę azotu w marcu czy kwietniu i teraz wzoruję się na tym w jakich terminach inni dają. W zasadzie to chcę w tym roku spróbować jak te czary mary, fungicydy, 2x azot i lepsze skrócenie wpłyną na plon i czy warto będzie w to inwestować. P.S. Zboża nie sprzedaję praktycznie bo parę worków się nie liczy i ziemia mnie nie utrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
12 godzin temu, androproteam napisał:

siarki wogóle nie dawałeś?

Dawałem 180 kizerytu na ha.

13 godzin temu, gustaww napisał:

Ja celuję w 4.5 tony. Wiadomo że nie zawsze wychodzi tak jak chcemy ale jak nie damy odpowiedniej dawki to plon z kosmosu się nie weźmie.  Dwa lata temu przy 350kg saletrosanu i 200 saletry było 3,8t. Rok temu chyba 3.4t przy 250 saletrosanu i 200 saletry. W tym roku inaczej bede próbował. Puki co wilgoć dobra na pobranie azotu, równy wysiew tylko trochę fioletu nabrał.

Chodzi mi o to, że w warunkach suszy ten nawóz nie pomoże, a w optymalnych warunkach mniejsza dawka wystarczy.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Sotosowal ktos Tocata Duo+ Priaxor na T2? Co myślicie o takim rozwiązaniu? Wcześniej leciałem priaxior +safir, ale teraz nie da rady samego eposkykonazolu dostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Jeśli mam być szczery to ja nawet nie odróżniam tych całych faz BBCH, to znaczy może i wiem jakie one tam są ale rozróżnić tego nigdy nie rozróżniałem, tak samo jak wszyscy mówią na przykład o pierwszym kolanku czy coś takiego, to ja tego nigdy nie szukał. Koło 10 kwietnia oprysk Antywylegaczem i czy była faza czy nie nikt nie patrzył... Pszenica urosła i też oddała te 4 czy ponad 4 tony. Nigdy nie dawałem nic ponad jedną dawkę azotu w marcu czy kwietniu i teraz wzoruję się na tym w jakich terminach inni dają. W zasadzie to chcę w tym roku spróbować jak te czary mary, fungicydy, 2x azot i lepsze skrócenie wpłyną na plon i czy warto będzie w to inwestować. P.S. Zboża nie sprzedaję praktycznie bo parę worków się nie liczy i ziemia mnie nie utrzymuje.

To jak ty przy jednej dawce azotu , czy plonie 4 tony dajesz antywylegacz  , to jeszcze szkodzisz tej pszenicy .Bez antywylegacza plon byłby pewnie ciut lepszy i na pewno ta pszenica by nie wyległa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
56 minut temu, Junak19 napisał:

Sotosowal ktos Tocata Duo+ Priaxor na T2? Co myślicie o takim rozwiązaniu? Wcześniej leciałem priaxior +safir, ale teraz nie da rady samego eposkykonazolu dostać 

To będą dwie strobiluryny w jednym zabiegu , może lepiej dodać Duet Star ew. tebukonazol( jeśli nie jest przewidziany w T3) , lub dodać czysty priotiokonazol ( generyki będą dostępne w 2020).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Czym zwalczyć tanio i dobrze głuchy owies w pszenicy ozimej na wiosnę? Nie było konkretnego mrozu i owies przetrwał, na jesieni na chwasty zastosowany był Quelex i miotły oraz dwuliściennych brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Parę stron wstecz o tym samym pisałem. Tanio i dobrze nie ma. Wybrałem lancet+starane na przytulie, pszenica nie odchwaszczana jesienią. Zobaczymy jak wyjdzie.

Starane jeszcze nie kupione problem znalezć.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Lancet Plus bardzo dobrze działa na przytulię więc zakup Starane jest zbyteczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
15 minut temu, PUSSY napisał:

Lancet Plus bardzo dobrze działa na przytulię więc zakup Starane jest zbyteczny 

Przytulia jest duża, długo rosła przez taką "zimę" i może mieć problem lancet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

A może FOXTROT 069 EW dałby rade na głuchy owies?

0,5L + adiuwant byłoby taniej niż Lancet

Jak myślicie?

Edytowano przez Frontier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Przed chwilą, Frontier napisał:

A może FOXTROT 069 EW dałby rade?

0,5L + adiuwant byłoby taniej niż Lancet

Jak myślicie?

Kolego myśleć to można tylko chwasty z każdym dniem rosną i są coraz większe a pogody odpowiedniej nie widać na zabieg od chwastów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Kolego galan99 co się dzieje za oknem to widzę i dostęp do prognoz też mam. Stosowałeś ten środek to poradź a jeśli nie to po co klepiesz nic nie wnoszące komentarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Powiadasz nie wnosząc bo ciężko powiedzieć na dzień dzisiejszy w zaleceniach jest od 0,5 do 1 l na ha być może że i 1 l będzie miał co robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Czytaj etykiety ze zrozumieniem:

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,2 l/ha.
Zalecana dawka do jednorazowego stosowania: 1,0 – 1,2 l/ha.
W celu obniżenia dawki środek Foxtrot 069 EW stosować łącznie z adiuwantem
Atpolan 80 EC w dawce:
Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania:
Foxtrot 069 EW 0,5 l/ha + Atpolan 80 EC 1,0 l/ha.
Zalecana dawka do jednorazowego stosowania:
Foxtrot 069 EW 0,5 l/ha + Atpolan 80 EC 1,0 l/ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Nie zwracam uwagi na te wspomagacze wiem ze będę na nie których kawałkach w pszenicy stosował APYROS 75WG bo ma większe spektrum działania na chwasty zima leka swoje robi , ludziska będą poprawiać bo do maja wiele jeszcze wyskoczy .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Heh...

Apyros też wymaga dodania adiuwanta, jak to napisałeś "wspomagacza". Jeśli uważasz, że jest on zbędnym dodatkiem to opryskaj część samym Apyrosem i wtedy się przekonasz po co jest potrzebny.

Btw. Stosowałem Apyros przez dwa lata na wiosenne odchwaszczanie jak były mokre jesienie i nie dało rady wjechać z opryskiem i radził sobie dobrze z chwastami, więc mogę Ci go polecić. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, Rublow napisał:

Co to za dziadostwo i czym opryskać. Mam tego sporo

IMG_20200222_144047_1.jpg

Kolego to jest rzepakochwast. Roślina podobna do rzepaku , szybciej kwitnie ale nasiona te same. W pszenicy nie powinno być problemy z tym, każdy środek co bierze samosiew rzepaku weźmie i to. Problem jest w rzepaku z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

A nie jest to rzodkkiew świrzepa czyli łapucha jak kto woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1
1 godzinę temu, Frontier napisał:

A może FOXTROT 069 EW dałby rade na głuchy owies?

0,5L + adiuwant byłoby taniej niż Lancet

Jak myślicie?

To może ja odpowiem. Stosuje takie rozwiązanie od trzech lat (na różnych polach). Adiuwant nie koniecznie atpolan. Daje co akurat jest dostępne. Co do skuteczności jestem zadowolony. Cenowo wychodzi na tyle ok, że jęczmień jary (choć kwalifikat) co rok pryskam tym jakby z automatu. Wcześniej owsa głuchego miałem dużo i może na wyrost zakładam że i tak będzie więc wolę od razu zrobić całość i mieć pewność że jest czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Sam foxtrot nie załatwi wszystkiego, chociaż ojciec tak pryska, tylko w 2 przejazdach, najpierw puma a za tydzień chwastox extra plus starane

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj