yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

jasiuhonda    65

Panowie czy pomiedzy kizerytem a saletra musi byc jakis odstep czasowy? Nigdy nie stosowalem kizerytu wiec nie wiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Kizeryt zalecają 2-3tygodbie wcześniej żeby gdy dasz już azot był rozpuszczony wtedy siarka wspomaga pobieranie azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

zalecają 2 tygodnie wcześniej , co nie znaczy że wysiane jednego dnia kizeryt i azot jest jakimś błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

To jak do tej siarki ma stosowanie saletrosanu? Wychodzi na to ze dawanie saletrosanu jest bezsensem skoro siarka musi być podana 2 tyg przed azotem. Znakiem temu saletrosan nie zadziała efektywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28
W saletrosanie formy azotu szybko działającej jest 1/3 a reszta to forma która potrzebuje czasu żeby zadziałać i wtedy skorzysta z tej siarki. Takie jest moje zdanie, może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

w saletrze też nie ma całości saletrzanej , tylko pół druga połowa amonowa . No ale ja granuli nie sieje ,tylko rsm+s rozlany w poniedziałek i wtorek , a dzisiaj mi dowieżli dopiero siarczan magnezu i będę go siał jak sie do wjechać w pole , bo na razie deszcz ciapie . I nie widzę problemu że za póżno . No ale fakt że w rsm+s w 400 litrach jest prawie 20 kilo siarki , więc można powiedzieć że coś tam tej siarki dałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
4 godziny temu, masa24 napisał:

To jak do tej siarki ma stosowanie saletrosanu? Wychodzi na to ze dawanie saletrosanu jest bezsensem skoro siarka musi być podana 2 tyg przed azotem. Znakiem temu saletrosan nie zadziała efektywnie

Za dużo panuje durnoty z tą siarką w pszenicy azot ma znaczenie plonotwórcze jak podany wcześnie u nas już wszyscy posieli po rzepakach i pszenicach 1 dawkę azotu druga dawka za 4 tygodni i wszystko po niedzieli + 10 do 15 kilka dni takiej pogody i na Powierzchni będzie skorupa sucha .Brak opadów nawóz w tym termonie rozsiany leży i nic nie działa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1980    1

co sądzicie na t1 track 300 ,ventur 300     plus flexity lub kendo czy może lepiej boogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Siarka w pszenicy się nie przejmuje. Zapytałem ogolnie, bardziej o rzepak mi chodziło.

w pszenicy siarka nie ma co sobie głowy zawracac

Do track zalecają limero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
3 minuty temu, a1980 napisał:

co sądzicie na t1 track 300 ,ventur 300     plus flexity lub kendo czy może lepiej boogi

Masz  wycenione te rozwiązania w cenach z 2020 r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1980    1
2 minuty temu, fezoi napisał:

Masz  wycenione te rozwiązania w cenach z 2020 r?

nie raczej chodzi mi co lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1980    1
Przed chwilą, masa24 napisał:

Toz track i venture to to samo tak wogole

wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Jest parę top kombinacji:

boogie, capalo, vangard+ duett, track+ limero, proline max itd zależy jak cenowo wychodzi i jaka dawka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

U mnie na razie tak mokro, że wejsc sie nie da, na razie trzeba z azotem poczekać :D

Edytowano przez andrzej224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie posiany rzepak saletrosanem 250kg i pszenicę 250 yara . Za tydzień znów rzepak saletra 200 kg i później za 3 tyg 300 saletry. Wydawało się że mokro a ciągnik nie zapadał się za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Na jaki plon idziesz z tym rzepakiem , że tyle azotu? W zeszłym roku miałem ten sam plon (3,8t) tam gdzie poszło 500 saletry na początku marca i na drugiej części pola 600 w dwóch dawkach.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja celuję w 4.5 tony. Wiadomo że nie zawsze wychodzi tak jak chcemy ale jak nie damy odpowiedniej dawki to plon z kosmosu się nie weźmie.  Dwa lata temu przy 350kg saletrosanu i 200 saletry było 3,8t. Rok temu chyba 3.4t przy 250 saletrosanu i 200 saletry. W tym roku inaczej bede próbował. Puki co wilgoć dobra na pobranie azotu, równy wysiew tylko trochę fioletu nabrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
1 godzinę temu, 90210grzesiu napisał:

Na jaki plon idziesz z tym rzepakiem , że tyle azotu? W zeszłym roku miałem ten sam plon (3,8t) tam gdzie poszło 500 saletry na początku marca i na drugiej części pola 600 w dwóch dawkach.

siarki wogóle nie dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jonatansad napisał:

w pszenicy lepiej teraz posiać saletre czy saletrosan 

Zależy ile rozkrzewień jak późno siana to saletra  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
jonatansad napisał:

w pszenicy lepiej teraz posiać saletre czy saletrosan 

Mam w pszenicy 4-5 rozkrzewien i daje 150kg saletry czyli ok 48kgN a za 2-3 tygodnie 200kg saletry i wszystko na ten rok z azotem

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I ja mniej więcej tyle N planuję i podobne ilości w dawkach ale odstęp między pierwszą a drugą dawką chcę zrobić z 4-5 tygodni.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj