Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

beata12596    298

Szarłat to na pewno nie jest, mamy ten chwast na polach niedaleko rzeki, ciężki do zwalczenia herbicydami, trochę go podpali i dalej rośnie, jak się go wyrwie to ma długie korzenie coś w typie ostrożnia, po wycięciu motyką za jakiś czas znów odrasta. Niestety nie wiem jaka jest poprawna nazwa tego zielska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
Jano7711 napisał:

Dnia 22.05.2020 o 21:42, Jasio88 napisał:

u mnie też ostrożeń dokucza I podobna sytuacja z burakami w środę poszedł Helion + Saherb +Goltix dam ci znać Jutro jak się mają te małe buraki bo sam miałem obawy ale chwasty mi już uciekały bo przeciągnęło się z zabiegiem

I jak po Helionie? Ile go dawałeś?

Nie miałem kiedy pójść w pole, dawałem 0,2l max 0,3l chyba można dać jutro po południu zrobię lustrację bo będę jechał z borem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

1.5 litry na raz agilu bedzie dobrze czy podzielic na dwie. Perzu przy miedzy jest i dlatego taka dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
Napisano (edytowany)

To przejedź od między jedną sekcją jeszcze raz jak skończysz a resztę zrób dawką na chwastnicę

Edytowano przez tommmek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
2 godziny temu, Broody napisał:

Helion, major, faworyt zamienniki lontrelu, nazw wiele jedna substancja. 

 

Jakaś bylina😬 na to to już tylko motykol 

W to nie watpie ale małe chwasty pasowało by czymś polać, dwa razy jechałem i efektów nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

No to safari i venzar do tego to może poparzy mocno młode rośliny. Choć jeśli to ma mocny korzeń to opryskasz i za chwilę nowe wyjdą. Chyba zeby zastosować mazacz jak ktoś tu na forum pisał. Byłoby najskuteczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Pryskaliscie juz na robala? Dzis zobaczylem sporo mszycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja pryskałem klika dni temu, było zatrzęsienie mszycy. Poszedł zamiennik mospilanu 0,12 kg/ha i do tego cyperkil.

Ten zamiennik to ciekawostka. Nie pamietam w tej chwili nazwy ale substancia ta sama co w mospilanie a zarejstrowany jako środek do zwalczania much...:)

Cena 270 zł za opakowanie 1 kg...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

A do tej pory był jakiś zarejestrowany i co najważniejsze działający na niego środek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
Napisano (edytowany)

Dnia 24.05.2020 o 17:41, Jano7711 napisał: I jak po Helionie? Ile go dawałeś? Dzisiaj byłem i chwasty ładnie rosną mam nadzieję że po deszczu Goltix zadziała, ostrożeń różnie miejscami bardzo ładnie poskładał się i żółty się zrobił a w innych miejscach jakby nic sobie z tego nie zrobił delikatne plamki na chyba że za wcześnie wyciągam wnioski i po deszczu sytuacja się zmieni. A buraki chyba tego nie odczuły nawet te małe w fazie liścieni. Ps. Czy za pomocą aplikacji można dodawać foto.?

IMG_20200525_164955_7.jpg

IMG_20200525_165150_9.jpg

Edytowano przez Jasio88
dodane zdj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Ile czasu trzeba czekać na działanie lontrelu? Dałem 0,33l, 4 dni temu i do tej pory na ostrożniu nie ma żadnych śladów działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Po kilku godzinach zazwyczaj widać działanie na ostrożniu. Powinno go pokręcić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja w sobotę do drugiego zabiegu na chwasty dołożyłem 0,2 majora ta sama substancja co lontrel, dziś byłem na polu ostrożeń czarny i poskręcany. Swoją drogą dlaczego między tymi dwoma opryskami jest taka ogromna różnica w cenie skoro to taka sama substancja w tej samej ilości w litrze major 138zl lontrel 298...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Ja napisałem Lontrel, bo każdy wie o co chodzi. A pryskalem zamiennikiem Cliophar 300 SL. Też mnie zastanawia ta wielka różnica w cenie. Nie wiem o co chodzi, 4 dni a efektu żadnego. Poczekam jeszcze trochę i będę poprawiał może czymś innym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Jestem już po 3 zabiegach na dwuliścienne metamitron+ desmedifam+etofumesat+fenmedifam muszę zrobić jeszcze jednoliścienne Idzie Agil ale nadal mam problem z komosą co mogę dorzucić do Agila żeby zwalczyć komose?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
Napisano (edytowany)

A mi przedwczoraj grad wy..pier...lił buraki w taki oto mniej więcej sposób, i w pi...zdu z opryskami bo na górkach powymywalo... Ubezpieczone są, będę ich mocno cisnął, koniec maja a takie buraki i jeszcze do...je..bane gradem.. to chyba w grudniu trzeba będzie kopać żeby nazbierać te 60t

IMG_20200527_151348.jpg

IMG_20200527_151420.jpg

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
damin1 napisał:

Jakie dawki dawałeś? 

Saherb 1,6l +Kemifam 0,2 Kemiron 0,1+ Goltix 1L w dwuch zabiegach Pierwszy Saherb 1,6 + Goltix 1l ale zabieg w czasie suszy i tak średnio zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

I masz problemy z komosa. Kurde dawki to dosyć spore. Co ci tu doradzić. Ja daje mniejszymi dawkami wszystko ale częściej stosuje i tak wykańczam pomału chwasty. Agil to w każdej chwili możesz dać i jednoliścienne pójdą. Głównie na komosie się skup bo może być problem. Mało jest zarejestrowanych herbicydow na buraka. Tak naprawdę niewiele można dać. Safari, lontrel czy venzar na wtórne zachwaszczenie. Jedź dalej tym saherbem i dodawaj adiuwant jakiś plus 100,150 lontrelu czy 10gram safari do każdego zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Lenacyl też jeż dobrze pali komodę, ale nie wiem czy jeszcze dostaniesz 😏 u mnie też w tym roku tylko komosa nadal wychodzi 😒 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

sam jestem w szoku bo to końskie dawki ale w tym roku jest jej sporo wydaje mi się że warunki pogodowe tu zdecydowały o skuteczności zabiegów 2 wszedł idealnie myślałem że będzie spokój 3 na dobiecie a tu 10 dni minęło od ostatniego a komosa mi macha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Najpierw sucho potem mokro się zrobiło w polu i zaczęło więcej tego pieronstwa wychodzic. A jeszczse teraz codziennie pada i to wieczorem , że nie ma opcji podać ostatniej dawki venzaru 😒 dlatego jadę dzis przed południem mieszanka bez venzaru, żeby nie przypalić buraków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj