Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Bartek933    5394

Ja właśnie jestem po 3zabiegu. 0,9 betanal, 1.5goltix i 1l atpolanu 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ja nie polecam zbytnio inwestowac w burak, w tamtym roku, 100kg czystego N przed siewem w postaci RSM potem odchwaszczanie, zadnych odzywek i dupereli, w sierpniu jakas tania grzybowka. I po podliczeniu wyszlo ze na tak prowadzonym buraku jest najwiekszy zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie dojechałem na pole i zaczęło kropić.(deszcz taki ze aby asfalt lekko mokry) pryskalem i sobie tak kropiło.  Poszed betanal goltix i lontrel środek zadziała czy trzeba liczyć że d*pa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Zadziała.Po prostu nie dostało 250 na ha tylko 280 litrów. W betanalu jest przylepiacz tak, że nie będzie źle. Goltix zaś lubi wilgoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Do wszystkich herbicydów na kukurydze dostałem adiuwant asystent+ w efekcie czego mam go ponad dwa razy więcej niż potrzeba. Teraz pytanie dać go na buraki czy lepiej zostawić na co innego i dokupić przez wszystkich używanego atpolanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Na buraki, ale do jakiego środka?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

Może chodzi mu o metamitron z dodatkiem atpolan soil maxx w celu poprawy związania z glebą. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dziś pojade drugi zabieg 1,2l betanal, 1 l goltix, 20 gr safari , 0,2 l wenzar, 0,5 l atpolan.Czy moge dodać na jednoliścienne czy leciec oddzielnie? Buraki troche wymęczone bo w pierwszym oprysku też poszło 20 gr safari. A musze takie mordercze dawki bo zasiałem w strip tillu i poplony się pojawiły mimo glifosatu. Rzepa, owies i pszenżyto które rosło tam w zeszłym roku. Na jednoliścienne mam chyba agil czy jakiś zamiennik. Ile ewentualnie by go dodać? Buraki wschodziły w na dwa razy i te mniejsze mają dopiero pare lisci właściwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@losktos  Na sobotę planuję drugi zabieg mieszanką beetup compact, kemiron, goltix, tylko teraz dodam jeszcze major bo ostrzeń powyłaził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Do takiego mixa to ja bym nic nie dodawał. Chyba że duże buraki albo okrojone dawki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
Napisano (edytowany)

@losktos  Chodzi ci o adiuwant czy majora? Dawka pojdzie beetup 2l, kemiron 0,2-0,25, goltix 1l. I miał być jeszcze major 0,2. Ale najwyżej odczekam kilka dni i polecę nim solo. Buraki w naszej okolicy można powiedzieć dopiero powschodziły..

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Chodziło mi o adiuwant. Major możesz dawać. U siebie dodawaliśmy od 0,15 i ostrożeń poległ

  • Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
2 godziny temu, Skoczek1994 napisał:

@losktos  Chodzi ci o adiuwant czy majora? Dawka pojdzie beetup 2l, kemiron 0,2-0,25, goltix 1l. I miał być jeszcze major 0,2. Ale najwyżej odczekam kilka dni i polecę nim solo. Buraki w naszej okolicy można powiedzieć dopiero powschodziły..

Nie wiem jakie masz chwasty ale ja jadę podobnymi mieszankami to jak jest wilgoć to daje beetupa 1,2-1,5l a kemironu zwiększam do 0,3...

I tak wielkie g.... Z tego bo już 3zabiegi zrobione, ostatni z metamitronem i cały czas coś wyłazi, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Helion czy Major zwalczy ostrożeń w dawce 0,2 Będę pryskać w zestawie Sherb+Goltix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
5 godzin temu, skywalker89 napisał:

Nie wiem jakie masz chwasty ale ja jadę podobnymi mieszankami to jak jest wilgoć to daje beetupa 1,2-1,5l a kemironu zwiększam do 0,3...

I tak wielkie g.... Z tego bo już 3zabiegi zrobione, ostatni z metamitronem i cały czas coś wyłazi, 

Ja pryskałem raz tą mieszanką, a pierwszy zabiegiem był glifosat u nas była masakra do tej pory półtora miesiąca bez deszczu i nic nie wychodziło buraki jak i ziele. Glifosatem pryskane było 16 dni po siewnie bo buraki leżały w ziemi niemal jak w paczce, choć uprawy na wiosnę były w tym roku ograniczone do minimum. Teraz zaczyna wszystko ruszać, główni przeciwnicy na tą chwile to komosa rdesty, przytulia i ostrzeń na pewno dojdzie jeszcze szarłat. Jednoliścienne po woli też się pokazują ale to na szczęście żaden problem w burakach. Z dawkami nie będę bardzo kombinować bo i tak mam już wszystko kupione na trzy zabiegi jeszcze z małym zapasem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Panowie został mi do wykonania 3 zabieg na chwasty. mogę to wykonać jutro ale ma padać i zastanawiam się czy nie lepiej poczekać na Deszcz i później opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Lepiej po deszczu, tylko żeby chwasty Ci nie uciekły


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

właśnie jest czysto teraz po za ostami które muszę mazacxem zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
5 minut temu, iron napisał:

właśnie jest czysto teraz po za ostami które muszę mazacxem zrobić

Mozesz mi przebliżyc proces takiego "mazaczowania" bo wlasnie stoje przed zakupem tego urzadzenia. Czy osty/bylice obdijaja w nastepnym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Chce wam sie bawic litr majora kosztuje 140 zl ( zamiennik lontrela) i na 2 ha starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
pala92 napisał:

5 minut temu, iron napisał:

właśnie jest czysto teraz po za ostami które muszę mazacxem zrobić

Mozesz mi przebliżyc proces takiego "mazaczowania" bo wlasnie stoje przed zakupem tego urzadzenia. Czy osty/bylice obdijaja w nastepnym roku?

To ręczna robota tym .nalewasz glifosat i łazisz po polu😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Wiem o co kaman. Chodzi mi o proporcje gifo, oto jak dużo trzeba "smarowac" oset, no i czy odbija za rok? A i gdzie mozna nabyc owe urządzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj