farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

pedro2    7257
38 minut temu, leszek1000 napisał:

Oglądałem a co? Ciężko pracował. Ale chłop sobie poradzi. Dobrze, że tak zrobił niż miał czekać na komornika.

Ciekawe czy to co mówi teraz jest prawdą 😉 tak samo jak mówił, że z byków z 2 lat ma 300tys zysku. Skoro zabrali belarusa, a on nie był brany na mgr to bank łapę położył, a bank się nie bawi tylko komornik przychodzi. Fura pewnie też zabrana. Niech się cieszy, że tylko graty poszły 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Denwer napisał:

No i mleko się rozlało 

 

 

3 godziny temu, Partyzant85 napisał:

Główny ekonom z jutuba od liczenia kosztów 🤣 I na dodatek twórca tekstów i raper 😂

Stękanie o plon jak to któryś z użytkowników to napisał :D

A co cieszy was to ?? Czy żal ściska że wszystkiego nie musiał sprzedać? 🤔

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

 

A co cieszy was to ?? Czy żal ściska że wszystkiego nie musiał sprzedać? 🤔

Głupota ludzka śmieszy nie cieszy.   Cieszy to raczej sąsiadów temu uciekł do Niemiec.  Teraz tylko czekać jak zrobi filmik jak go firma na kontrakcie bydła wyr*chała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19822

Cała noc padało ,raz mocniej raz słabiej i 24mm jest

8 godzin temu, 6465 napisał:

Spytajcie @soltys48 gdzie dobre drogi są.  On światowy człowiek. 

Miał kumpel rację. 

Wy macie super drogi, chociaż i w warmińsko mazurskim się poprawiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371
8 godzin temu, 6465 napisał:

To tak jak w Rumunii.  Miałem okazję tam być,  tam to dopiero masakra. 

Albo Ukraina,

Zastał Nowak Ukrainę drewnianą , pozostawił murowaną 😁🤪😆

  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217

u mnie też ponad godzinkę ciapie deszczyk odżywczy a drogi w lubelskim jak drogi poprawiają po trochu często dużo zależy od powiatu lub gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19822
20 minut temu, marulekk napisał:

...., pozostawił murowaną 

Raczej rozje.......baną😅

Edytowano przez soltys48
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Partyzant85 napisał:

Lubelskie najbogatsze wśród najbiedniejszych chyba :D Jeździłem trochę po zachodzie to niestety ale nie dziwię się kumplowi który przybył do lubelskiego z Braniewa i mówi że tu do Polska B ale żeby się nie smucić bo tam pod granicą z ruskimi to Polska C :D

Ja bylem trochę w okolicach Turka, Konina itd to jest tam gorzej jak w Polsce B. Domy i zabudowania w dużo gorszym stanie niż na wschodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
4 minuty temu, ramzes10 napisał:

Ja bylem trochę w okolicach Turka, Konina itd to jest tam gorzej jak w Polsce B. Domy i zabudowania w dużo gorszym stanie niż na wschodzie. 

Ale tu mówimy o infrastrukturze drogowej a nie o zabudowaniach.

U mnie w sąsiedniej gminie to praktycznie każda większą droga polna teraz jest w asfalcie a w mojej gminie już jest dużo gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16903
Strongman napisał:

Byłem w podlaskim i tam naprawdę jakieś słabo rządzące dużo wsi niema nawet asfaltu u nas to nawet z 30% wsi ma chodniki z kostki gdzie krowy nimi chodzą bo niema ludzi,lubelskie dużo bogatsze.

Królu złoty, a w jakiej to części Podlasia byłeś, bo chyba nie w całym?


pada 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3247

I u mnie pada w Siemiatyckim i Bielskim.

Kiedyś tam dużo jeździłem za krowami,tam ładne krowy mają,bo z dawien z dawna  hodują i ładą genetykę mają i jak mówi przysłowie ze nikt dobrej krowy nie sprzedaje to tam można kupić dobrą,jest dużo starych dziadków co wyprzedają krowy bo juz nie dadzą rady robić a młodzi uciekli do białego stoku.

Kupuje się tam gazety lokalne i jeździ po ogłoszeniach,stare dziadki w internety krów nie wstawiają.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, ramzes10 napisał:

Ja bylem trochę w okolicach Turka, Konina itd to jest tam gorzej jak w Polsce B. Domy i zabudowania w dużo gorszym stanie niż na wschodzie. 

Bo tam jest jakaś dziwna mentalność tych ludzi. Nic im się nie opłaca i nic im się nie chce. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015

LRA pada z przerwami od 1 w nocy ale mrzawka🙂  w deszczomierzu z 5mm

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, stempos1980 napisał:

Ale tu mówimy o infrastrukturze drogowej a nie o zabudowaniach.

U mnie w sąsiedniej gminie to praktycznie każda większą droga polna teraz jest w asfalcie a w mojej gminie już jest dużo gorzej 

Infrastruktura drogowa nie odzwierciedla zamożności danej grupy ludzi która mieszka w danym regionie. Zachód był zawsze bardziej dotowany przez każdą władze aby ,, dogonić'' Niemcy. Nawet i za PiSu to widać. Niby kładą większy nacisk na wschód a większość inwestycji drogowych, kolejowych itd idzie na zachodzie.

Co z tych dróg i autostrad na zachodzie jak patrząc na zabudowania to ma się wrażenie że jest się na Ukrainie. Nie mówię o wszystkich bo są też ładne podwórka ale niestety to jest mniejszość. Na wschodzie może nie ma takich dróg  ale podwórka są w lepszym stanie. Może i trafilem w taki zabiedzony zachodni region, ale równie dobrze i na wschodzie jest dużo gmin i powiatów bardzo bogatych. Dzielenie Polski na A i B teraz nie ma najmniejszego sensu bo ta granica już się dawno zatarła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

LLB - ładny deszczyk pada :D Poplon rośnie w oczach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Rekord opadu u mnie bo

Marzec 28

Kwiecien 2

Maj 30

Czerwiec 32

Lipiec 42 

A w sierpniu już 45 z czego 35 w ciągu 2 dni. Trzeba suszowe składać bo już buraki zaznaczyli w tabelce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7257
39 minut temu, JarekBazydlo napisał:

A wieczorem was nie zalało bo poszła po Narwi taka czarna chmurka

Pisałem, że ominęło. W miasteczku obok zlało


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj