farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25710

Kiedy ziemniaki sadzisz?

Mam info że pod Sieradzem gość już 20ha podkiełkowanego posadził i folią nakrył.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Też nie wierzyłem. Ale niby poważna osoba mi to powiedziała. W redlinach nic mu się nie stanie. Góra to ryzyko. Ale kto nie ryzykuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

No tak ale 20ha to niejest 2ha że jak ich szlak trafi to jakoś ujdzie bo tylko 2ha ale 20ha to już poszedł na ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

U nas już mają kapustę posianą w pikówkach.kapusta będzie w tym roku na wiosnę chyba za bezcen

Edytowano przez stempos1980
Poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245

U mnie 3t jadalnego leży w garażu bo już nie miałem miejsca w piwnicach i tylko na 3 dni były plandeką przyrzucone co tak wiało z mrozem w listopadzie... Absurd co to się dzieje


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Agrest napisał:

Kiedy ziemniaki sadzisz?

Mam info że pod Sieradzem gość już 20ha podkiełkowanego posadził i folią nakrył.

Skoro tyle posadził, to widocznie jest bogaty, a chce być jeszcze bogatszy. Szczerze to wcale się nie zdziwię jak mu interes wypali, moim zdaniem "zimy nie ma i nie będzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

I żeby było śmieszniej planowany zbiór na koniec marca, a planowana wydajność 5t orzeszka z ha. Tylko Irga pod kontrakt.

Lekki przymrozek z rana. Teraz jakaś ławica chmur od zachodu sunie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
11 godzin temu, stempos1980 napisał:

No tak ale 20ha to niejest 2ha że jak ich szlak trafi to jakoś ujdzie bo tylko 2ha ale 20ha to już poszedł na ostro.

Ziemniak będzie siedział w ziemi i nic mu nie będzie, ciekawe kiedy ludzie zaczną qq siać 2 lata temu gościu się wyrwał z siewiem qq jak tylko ciepło poczuł i efekt tego taki że 150ha qq przesiewał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

LRA 3⁰C byłem  na targu ziarka trochę sprzedałem, pogoda sloneczna jak na wiosnę w styczniu, ale cos od zachodu sie chmurzy🙂

Jak w lutym bedzie z -15 i wiatr na goło jak rok temu, to ziemniaczki mogą odczuć nawet pod folią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Zetorku w Łukowie, pszenżyto po 60zł i pszenica po 75 zł cena za 100kg.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są chętni ? W Radzyniu nie większy ruch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Dzis nie było problemu, miałem 500kg i w ciagu godziny pierwszy kupiec i sprzedałem. W Radzyniu teraz nędza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
GRZES1545 napisał:

Zetorku w Łukowie, pszenżyto po 60zł i pszenica po 75 zł cena za 100kg.

Ty widzę dyżurujesz na święcie dyszla 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16878

Ale dziś wiosenna pogoda. szok. my cała rodzinką w szkole u młodego bo choinka + dzień babci i dziadka. impra na całego. 😀😀😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

Ty widzę dyżurujesz na święcie dyszla 😁

Dawno nie byłem, a że pogoda zapowiadała się  ładna  to wybrałem się  z rana jak jeszcze ruch był znośny🙂

Przy okazji cebulkę, troche marchwi,buraczki od Polaka się kupiło ,jak to Rysio mowi ,,nie to co z lidla "👍

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Chyba tylko tobie trzeba 😁

w cieniu ponad 10 stopni i słońce świeci, tego jeszcze nie było żeby w środku zimy bez kurtki chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

Aż chcę sie robic w taką pogodę 😍

Nawet jakies komory zaczęły fruwać czy cóś podobnego do komara 🦟


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj