farmtrac8244

Pogoda rolnicza 2020

Polecane posty

pedro2    7220
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Zetorku w Łukowie, pszenżyto po 60zł i pszenica po 75 zł cena za 100kg.

To tanio... U nas okolice Łomży owies po 70... 

Słoneczko cieplutko grzech było nie skorzystać i cały dzień w lesie porządki robiłem 💪


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334
4 godziny temu, zetorki12 napisał:

od bocianów ? 🤔

Ze tak sie zapytam o ch*j ci chodzi ? 😂


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

kra- zimno mgla,smog,  zadnego slonca ledwo 2 na plusie ,teraz mrozik , a mialo byc po 14 stopni.....

pm 10-976 % normy

pm 2,5-1257 % normy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Godzina 14  i 10st ciepła.. Wegetacja cały czas trwa,nowe przyrosty w korzeniach,ale rzepak czeka już na azot..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Zima, mróz i biało. Co prawda od mgły i szadzi  ale biało.

-4.

Na stronie fani pogody na luty przewidują temperaturę o 3 stopnie wyższą od normy. Skoki do kilkunastu na plusie no i opady niższe od wieloletnich.

Podsumowanie że to może być rok drogich owoców i warzyw. 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

@Rolnik1973 widzisz co @Agrest wyżej napisał, że susza będzie a ty nawóz jak nigdy kupił 🤣

Wczoraj pięknie , słonecznie dzis mleko , ponuro.

Rano jak wychodziłem na obrządek to ja niewidzialem gdzie ide, czy do obory czy do sąsiadki 😊

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 -2,kawałek mgły się przeżedził,to ja w pedał,i przy stówie widziałem kontrolę trakcji. O kutwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Rano - 5 ,mgła ,szadź na drzewach ,ślisko ,szaro na świecie. A wczoraj wieczorem jeszcze gwiazdy było widać.

Choinki to już rozebraliście czy jeszcze ,bo jakoś u mnie nikomu się nie chce. Może by tak do przyszłego roku zostawić :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
3 minuty temu, dsbh napisał:

Rano - 5 ,mgła ,szadź na drzewach ,ślisko ,szaro na świecie. A wczoraj wieczorem jeszcze gwiazdy było widać.

Choinki to już rozebraliście czy jeszcze ,bo jakoś u mnie nikomu się nie chce. Może by tak do przyszłego roku zostawić :) ?

 I 4 dych się uratuje😐,a i więcej nie zgubi😁

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
2 godziny temu, marulekk napisał:

@Rolnik1973 widzisz co @Agrest wyżej napisał, że susza będzie a ty nawóz jak nigdy kupił 🤣

Wczoraj pięknie , słonecznie dzis mleko , ponuro.

Rano jak wychodziłem na obrządek to ja niewidzialem gdzie ide, czy do obory czy do sąsiadki 😊

Nie kupił jeszcze, nie piszecie że drożeje, 

Mgła , biało od mrozu , robota zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, Strongman napisał:

Powieszenie się.

ale chyba to nie od pogody? Czy jak mam to  rozumieć??

 

Co wy tu już j\suszę wróżycie. Może jeszcze przyjdzie tak że jak zacznie lać to na wiosnę w pole nie wejdziemy. Nikt tego nie wie..

Poziom wód gruntowych na pewno się opuścił względem tego co było parę lat wstecz, ale nasze pola mają małą zdolność magazynowania wody (no chyba że ktoś ma czarnoziem) więc to że teraz nie pada nie oznacza że będzie sucho w kwietniu.

 

Jesteśmy zdani na to aby opady były dobrze rozłożone, bo powódź w grudniu / styczniu nie gwarantuje nam ani trochę że na wiosnę wody nie zabraknie w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To do wieczora to i porąbiesz pewno . 🤔

Jakoś zimno dzisiaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
8 minut temu, damianzbr napisał:

ale chyba to nie od pogody? Czy jak mam to  rozumieć??

 

Co wy tu już j\suszę wróżycie. Może jeszcze przyjdzie tak że jak zacznie lać to na wiosnę w pole nie wejdziemy. Nikt tego nie wie..

Poziom wód gruntowych na pewno się opuścił względem tego co było parę lat wstecz, ale nasze pola mają małą zdolność magazynowania wody (no chyba że ktoś ma czarnoziem) więc to że teraz nie pada nie oznacza że będzie sucho w kwietniu.

 

Jesteśmy zdani na to aby opady były dobrze rozłożone, bo powódź w grudniu / styczniu nie gwarantuje nam ani trochę że na wiosnę wody nie zabraknie w glebie.

ale jakby teraz padało to by braki uzupełniło, szczególnie dla ozimin gdzie gleby się nie rusza, a tak w kwietniu 2 tyg wiatru i słońca i susza jak się patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uziu no jak ci uzupełni jak pojemność wodna naszych pól jest bardzo mała a rośliny teraz praktycznie wcale nie pobierają wody.

 

W tym właśnie jest problem, że u nas nic nie może na padać na zapas. Ma być dobry rozkład. I na dobra sprawę teraz w styczniu nie jest nam potrzebny deszcz. dobry rozkład to jest  marcu 60 mm, kwietniu 80 mm a nie teraz dopierdzieli ze 150 mm a w kwietniu 15 mm na m2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ale gleba nie zamarznięta to by torchę w stawach wody przybyło, w rzekach, w studniach bo pusto, na wiosnę nie będzie czym pryskać bo z wodociągu zakaz jest, ogólnie wody brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
40 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Nie kupił jeszcze, nie piszecie że drożeje, 

Mgła , biało od mrozu , robota zrobiona.

nie zdrożał i raczej nie zdrożeje ;) w TPR jest artykuł i nawóz raczej nie zdrożone patrząc po tym co się dzieje z cenami za granicą a jak zdrożeje to nieznacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

@zetorki12 kto rano wstaje temu dzień długi👍🏻

Raczej ma więcej roboty :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj