Polecane posty

Dream1990    170

Nie wiem gdzie mieliby niby odejść jak na zachodzie ceny takie jak u nas. Zresztą tak jak Alfa pisze większość ma tyle w bankach do spłacenia że taki odwrót mógłby położyć wiele gospodarstw. Za 5 lat będzie 30% mniej gospodarstw mlecznych. Głównie tych małych i bez następców. Mleka nie ubędzie a cała reszta będzie tak związana umowami i PROW'ami że będą robić nawet poniżej kosztu produkcji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Znajomy odchodził chyba 2, 3 lata temu (rozwiązał umowę we wrześniu) to za mleko za ostatnie 3 miesiące zapłacili mu w styczniu. Ale tego pewnie też (według ostatnich wypowiedzi prezesa) nikt nie powinien mówić głośno - takie sprawy powinno załatwiać się wewnątrz spółdzielni a nie wywlekac na zewnątrz 😠 Tylko pytanie gdzie?  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoRuT    23

Jak sytuacja w osm kosów? słyszałem że jakąś premie dostali

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Łowicz to 10 lat ma na splate udziału. Ja tam jestem zadowolony, że mlekovita nie pobiera dużego udziału. I tak tych pieniędzy nie zobaczymy. Jak w Łowiczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, alfa napisał:

W tej chwili po złożeniu wypowiedzenia to mleczarnia występuje o nagle niezwłoczne wpłacenie zadeklarowanego udziału a ty mówisz o nagłych przypadkach zwrotu dla rolnika?  . To jest działanie na szkodzę rolnika czy szkodę spółdzielni? Zastanów się do rana i odpisz 

Żartujesz chyba? W tym roku kończę produkcję mleka i teraz we wrześniu muszę złożyć wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. 

Konćzę produkcję i nie przechodzę do innej mleczarni i muszę wpłacić jeszcze 20tyś potem czekać na wszystko prawie 100tyś 6lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380
11 minut temu, komizmo napisał:

Łowicz to 10 lat ma na splate udziału. Ja tam jestem zadowolony, że mlekovita nie pobiera dużego udziału. I tak tych pieniędzy nie zobaczymy. Jak w Łowiczu.

Znam człowieka który odzyskał udział z Łowicza. Czemu piszesz że z Łowicza się nie odzyska? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
27 minut temu, marcinklos225 napisał:

Żartujesz chyba? W tym roku kończę produkcję mleka i teraz we wrześniu muszę złożyć wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. 

Konćzę produkcję i nie przechodzę do innej mleczarni i muszę wpłacić jeszcze 20tyś potem czekać na wszystko prawie 100tyś 6lat?

 Jak ja rozwiązywałem umowę to kierowniczka pierwsze co zaczęła od sprawdzenia zadeklarowanych udziałów. Nie pamiętam ile było jeszcze do spłaty, ale dużo ok 50tys. I nic nie mówiła, że muszę spłacić. Złożyłem wniosek o wypłatę udziałów i po walnym dostałem decyzję. Ale może coś się zmieniło

Edytowano przez pedro2
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Zakończenie produkcji a zmiana podmiotu to inna kwestia. Przy zmianie trzeba dopłacić brakującą kwotę udziału. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam nadzieję że masz rację i ja kończąc wogóle produkcję mleka nie będę musiał wpłacać udziałów. To byłoba jakaś kpina. 

Pewnie nie jestem obiektywny ale dla tych co kończą produkcję udziały powinny być wypłacone np. w ciągu roku.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
45 minut temu, 6465 napisał:

Znam człowieka który odzyskał udział z Łowicza. Czemu piszesz że z Łowicza się nie odzyska? 

Jeżeli oddadzą choćby pierwszą złotówkę to może zmienię zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@alfa Ty chyba jesteś w radzie mlekpolu tak?  Mógłbyś powiedzieć jak jest naprawdę i czy osoba kończąca produkcję mleka mogłaby liczyć na wcześniejszy zwrot udziałów?

Edytowano przez marcinklos225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Jak mi oddawali mleko to przy odejściu z mleczarni 5 lat a przy przekazaniu 3 lata każą czekać takie info dostałem

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
27 minut temu, marcinklos225 napisał:

@alfa Ty chyba jesteś w radzie mlekpolu tak?  Mógłbyś powiedzieć jak jest naprawdę i czy osoba kończąca produkcję mleka mogłaby liczyć na wcześniejszy zwrot udziałów?

Nie dostaniesz wcześniej realnie wyjdzie ci 6 lat chyba że nie wiem cobyś na dowód prezesowi pokazał że nie przeżyjesz bez udziału. Chyba że nas niepoqywalaja i dogadamy się na płacenie 20 % przez 5 lat 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma możliwości wcześniejszego odzyskania udziałów jak 6 lat? To w jednej racie? Myślałem że biorą pod uwagę to że kończę produkcję i muszę zmienić profil gospodarstwa. 

A kto ustalił takie zasady wypłacania udziałów? To nie rada? Ty głosowałeś przeciw?

Edytowano przez marcinklos225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
33 minuty temu, marcinklos225 napisał:

Czyli nie ma możliwości wcześniejszego odzyskania udziałów jak 6 lat? To w jednej racie? Myślałem że biorą pod uwagę to że kończę produkcję i muszę zmienić profil gospodarstwa. 

A kto ustalił takie zasady wypłacania udziałów? To nie rada? Ty głosowałeś przeciw?

Tak było od x lat my to chcemy zmienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112
4 godziny temu, BoRuT napisał:

Jak sytuacja w osm kosów? słyszałem że jakąś premie dostali

Wprowadzili premię lojalnościową w wysokości 2-4 grosze od litra w zależności od zakupionych towarów w mleczarni (nabiał, paliwo, pasze, folia, siatka itp) oraz dołożyli 3 grosze premii do jednego litra. I to od września, a od sierpnia było bodajże + 5 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15
22 godziny temu, greg1985 napisał:

Ja w Mlekpolu 4 lata temu ojciec przepisał na mnie gospodarkę zapłaciłem 2 tyś od razu wpisowego i mam już 30 tyś udziału A ojciec do wypłaty ma 80 tyś.  I chyba z moich pieniędzy dadzą mu tą  wypłatę bo jak się pytał niedawno kiedy udział to usłyszał że nie prędko.  Chory system. 

W okolicy chodzą plotki że sporo osób wybiera się do Piątnicy poczekamy do końca września może Bedzie dobre kino 😁

To w Łowiczu chociaż po przepisaniu na syna wypłacają od razu... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12
22 godziny temu, greg1985 napisał:

Ja w Mlekpolu 4 lata temu ojciec przepisał na mnie gospodarkę zapłaciłem 2 tyś od razu wpisowego i mam już 30 tyś udziału A ojciec do wypłaty ma 80 tyś.  I chyba z moich pieniędzy dadzą mu tą  wypłatę bo jak się pytał niedawno kiedy udział to usłyszał że nie prędko.  Chory system. 

W okolicy chodzą plotki że sporo osób wybiera się do Piątnicy poczekamy do końca września może Bedzie dobre kino 😁

u mnie mineło 5.5 lat  mlekpol odzial bydgoszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
2 godziny temu, grzegorz132 napisał:

u mnie mineło 5.5 lat  mlekpol odzial 

No właśnie to teraz do wszystkich rolników chcących zmian. Dowód osobisty w rękę i 15 wrzesień Mrągowo. Wszystko usłyszycie i zobaczycie na własne oczy jak jest. Zobaczymy ilu z tych tutaj się skarżących przybędzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
9 godzin temu, alfa napisał:

No właśnie to teraz do wszystkich rolników chcących zmian. Dowód osobisty w rękę i 15 wrzesień Mrągowo. Wszystko usłyszycie i zobaczycie na własne oczy jak jest. Zobaczymy ilu z tych tutaj się skarżących przybędzie 

To dotyczy tylko tego okręgu czy całej spółdzielni? W jakim trybie to spotkanie? Będzie ktoś z władz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

walne w Mrągowie? poza tym pewnie nas nie wpuszcza ze względu na korona...ścierwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Tak walne w Mrągowie, uczestniczyc moze każdy czlonek spółdzielni, głosować delegaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj