Polecane posty

komizmo    2694
5 godzin temu, Krowiarka napisał:

A co jest w tej ustawie?

zakaz utrzymywania zwierząt na uwięzi. W domyśle miastowi mówią tylko o psach, ale tu chyba chodzi o wszelkiego zwierza

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

w projekcie nie ma wyszczegolnionych psów ale chodzi o kojce 15m² i łańcuch dłuższy niż 6m więc raczej krów to dotyczyć nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No wg mnie jeżeli nie ma w ustawie wyraźnego zapisu, ze jej ustalenia nie dotyczą bydła, czy generalnie gospodarskich zwierząt hodowlanych to jej zapisy dotyczą tych zwierząt i będzie obowiązywać wolna amerykanka w interpretacji przepisów podsycana przez debili ekooszołomów żyjących obrazem krów z reklamy Milki, i mleka z alpejskiego stoku

Myślę, że inwestycja w płot z blachy trapezowej na 1.8 m. I zagłuszacz dronów to będzie trafna decyzja w najbliższym czasie

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Czyli Polska, jedna ustawa-pierdylion interpretacji i wszystkie są prawdziwe 😅


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Podziękujmy wszystkim którzy głosowali na PiS, to dzięki nim będziemy mieli teraz dopiero problemy. 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

W ustawie jest wyraźnie napisane, że w kwestii trzymania zwierząt na uwięzi chodzi o zwierzęta domowe. W dyskusji używajmy sprawdzonych informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

To czemu Ardanowski wylatuje ze stołka Ministra Rolnictwa? https://www.agrofoto.pl/aktualnosci/polska/dymisja-ministra-rolnictwa-mozliwa-szybciej-niz-planowano,9880.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Bo ustawa ro***erdala mu wszystkie starania o rynki z ubojem rytiralnym. I ustawe o ograniczeniu praw ekooszolomom. Bo prezes. 

W ustawie jest o zwierzętach domowych a nie o hodowlanych. 

Ale ta ustawa rozwali cale rolnictwo.

Od kurczakow po bydlo, asf swinie, po tych galeziacch padnie zboza paszowe. 

Zostanie tylko niewolnicze mleko ktore ludzie masowo zwieksza gdy inne galezie rolnicta siada i zaleje nas rzeka mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiacek    6

koledzy w takiej sytuacji lazorko jest dobrym płatnikiem a nie jak jakiś tam mlekpol(bez obrazy). tylko zastanówmy się wszyscy czy cena koło 1,5 jest godziwą zapłata za pracę w dzień i w nocy?! otwórzcie oczy to jest przeciez podłe. myśleć inaczej może tylko ktoś kto w tym "zawodzie" nie pracuje. opłacalność zaczyna się od 2 zł za tylko jedną (!) litre:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie 1.5 cena na 14.09.20.  1.08 netto figant wawrzyszów.....bardzo dobra cena taka nie zabradzo opłacalna. Ciekawią mnie ceny w innych mleczarniach bo w ciągu 4 mc cena mleka spadła Mi z 1.26 netto na 1.08 i pewnie to nie koniec a parametry takie same 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Figand to nie sąsiad OZPM Radom Mlekpol ? Nie możesz się przenieść? Tesco wyprowadza się z Polski to i figand przysiadł myślę że na chwilę aż znajdzie nowa dziurę do zasypania  po Tesco.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jeżeli ta ustawa przejdzie to niezależnie od jej zapisów jest to prawdziwy początek końca polskiego rolnictwa jakie znamy. Ekozjeby nie nasycą się tym, a poczują krew i swą siłę

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawol1    7
17 godzin temu, grzesiu napisał:

Wjeżdżacie na ten Mlekpol jakby to naprawdę największy dziad był.  Spółdzielnia stabilna dająca przyszłość i pewność regulowania swoich zobowiązań a kilku tu zebranych przedstawia ta mleczarnie jako zło konieczne.  Fakt nie jest przedsiębiorstwem idealnym ale żadna spółdzielnia nie jest nawet Piątnica.  W mlekovicie dziwne dopłaty lojalnościowe grupy kapitałowe i jakoś tu nikt szumu  nie robi.  

Wjeżdżają, bo się w Mlekpolu porobiło, można powiedzieć niestety. Edmund wypuścił dżina z butelki (kazał odchodzącym zwracać dodatek na ocenę) i uruchomił kulę śnieżną. Dziś, jak się słyszy, na rolników-członków spółdzielni w Mrągowie czekają podczas walnego barierki i ochroniarze. Do tego niestety doszło, że prezes spółdzielni musi się kryć za barierkami i ochroną przed jej właścicielami.

Edytowano przez pawol1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10
MariuszDe napisał:

7 godzin temu, SimFan napisał:

łazorko 1,40

Można wiedzieć przy jakiej ilości i parametrach? U mnie też byli proponują 1,34 + 5gr na 2 msc premia za przejscie

ponad 5 tyś. parametrów dokładnie nie pamiętam ale niskie białko chyba 3.26 a tłuszcz 3.94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
pawol1 napisał:

17 godzin temu, grzesiu napisał:

Wjeżdżacie na ten Mlekpol jakby to naprawdę największy dziad był.  Spółdzielnia stabilna dająca przyszłość i pewność regulowania swoich zobowiązań a kilku tu zebranych przedstawia ta mleczarnie jako zło konieczne.  Fakt nie jest przedsiębiorstwem idealnym ale żadna spółdzielnia nie jest nawet Piątnica.  W mlekovicie dziwne dopłaty lojalnościowe grupy kapitałowe i jakoś tu nikt szumu  nie robi.  

Wjeżdżają, bo się w Mlekpolu porobiło, można powiedzieć niestety. Edmund wypuścił dżina z butelki (kazał odchodzącym zwracać dodatek na ocenę) i uruchomił kulę śnieżną. Dziś, jak się słyszy, na rolników-członków spółdzielni w Mrągowie czekają podczas walnego barierki i ochroniarze. Do tego niestety doszło, że prezes spółdzielni musi się kryć za barierkami i ochroną przed jej właścicielami.

właśnie ilu z Was mlekpolowców się wybiera jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    365
14 minut temu, SimFan napisał:

ponad 5 tyś. parametrów dokładnie nie pamiętam ale niskie białko chyba 3.26 a tłuszcz 3.94

No to spoko cena nawet przy tej ilosci co masz to jesteś 1500 do przodu porównując Konskich tylko ciekawie jak długo będą płacić... Przeczytaj sobie wiadomość na Priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2020 o 21:26, marcinklos225 napisał:

A właśnie dzisiaj dostałem Echo Mlekpolu i tam prezes odrzuca wszystkie zarzuty jakie
mają do Zarządu 8 buntowników. 

@alfa albo ktoś dobrze znający temat mógłby odnieść się do tego żeby każdy wyrobił sobie zdanie kto w tym sporze ma rację. Ja już jestem na wylocie więc chyba jestem obiektywny, a prezes i potem Przytuła zarzuca tym buntownikom że "kierują się tylko osobistymi interesami"

No więc jedziemy:
1. Wszyscy niepokorni są w Radzie PRZYNAJMNIEJ od 2 kadencji a część od 5 kadencji i do tej pory nic im nie przeszkadzało


2. "W 2019 i 2020r. spółdzielnia zakupiła 5 samochodów. Średnioroczne zakupy Spółdzielni w tym okresie nie stanowiły większego kosztu niż 500tyś zł" 


tutaj to naprawdę zakręcone. O co w tym chodzi, przypadkiem nie chodzi o to że te
samochody zostały wzięte w leasing i rocznie jest 500 tyś. do spłaty? ąle tak ładniej
wygląda niż napisać ze zapłacono 5 x 500 tyś?


3. Spóldzielnia współpracuje z ok. 200 przewoźnikami i żaden z nich nie pełni funkcji
Kierownika Działu Logistyki
. Ponadto wszystkich obowiązuje jeden wzór umowy oraz cennik za świadczenie usług i żaden z nich nie jest uprzywilejowany.


4. Do tej pory nie pojawiły się żadne pytania od członków RN, które pozostałyby bez
odpowiedzi Zarządu i generalnie nic nie dzieje się bez wiedzy i zgody RN. Dotyczy to
również budowy proszkowni w Mrągowie.


5. W następnym artykule ten nowy Przewodniczący Przytuła mówi, że niby zbuntowani
członkowie chcieli całkowicie wymienić Zarząd oraz kadrę kierowniczą i przenieść
siedzibę Mlekpolu do Warszawy
.

Chociaż on chyba jest niewiarygodny bo zdradził i zostawił ludzi na lodzie którzy go chwilę wcześniej wybrali. Jeżeli jest taki honorowy to powinien zrezygnować z Przewodniczącego, a nie zmienił obóz. 
Właśnie @alfa dlaczego ten Przytyła zdradził kolegów?  

 

Dla mnie zabrakło wyjasnienia czy to prawda że ktoś z Rady woził mleko z Litwy i wlewał
do swojego zbiornika, bo też były takie pogłoski na forum. No i czy to prawda odnośnie
premii wypłacanych i 13 a niektórzy mówią 14.

To się naklikałem, ale Wydaje mi się, że wyjaśnienie tych kwestii pokaże kto kręci i
mataczy czy prezes czy WY bo na tym zebraniu to pewnie ciężko będzie dojść do głosu buntownikom :ph34r:

@alfa ani nikt inny nie odpowiedział na te zarzuty które sformułował prezes w Echo Mlekpolu.

Czyli co? to jednak prawda, że chcieliście przenieść siedzibę Mlekpolu do Warszawy?

To ile tych samochodów kupili?

Nie wiem czego się spodziewacie po tym spotkaniu w Mrągowie? że będą się przekrzykiwać i rzucać oskarżenia jeden na drugiego?

Tutaj dużo osób czyta i możnaby rzeczowo odnieść się do sprawy.  

Powiem szczerze, że dotychczas uważałem że to prezes robi co chce i uważa mleczarnię za swoją prywatna własność, ale chyba rzeczywiście to ci radni sami nie wiedzą czego chcą, a może chodzi o to tylko, że sami chcą zagarnąć więcej dla siebie. 

Czyli tak naprawdę nie chodzi o zmianę i jakiś szacunek dla pracy rolnika, a tylko o zmianę tych co będą mogli się nachapać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
33 minuty temu, DanielFarmer napisał:

właśnie ilu z Was mlekpolowców się wybiera jutro?

Myślę że mało bo w tym właśnie sek że każdy się boi słowa powiedzieć czy to na rejonowym czy innym a nie mowa o walnym. Tutaj nawet nikt nie napisze że jedzie bo pomyślą że dojdą kto i mleko nie przejdzie. Dopóki prezes nie czuję oddechu rolnika na plecach to będzie robił co chciał. Czemu nikt na rejonowym słowa nie powie?  Bo każdy mądry na forum odwaga mija jak przychodzi zebranie. Po jaka cholere wogole głosujecie na tych delegatów którzy są radnymi?  Także kolego Daniel jedz bo wiem że ty masz odwagę sam nie będziesz napewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Odwagę do czego? Już na początku roku dokonaliscie zmian które dziś spółdzielni odbijają się głęboką czkawką. Jak nie umiecie się porozumieć to oddajcie z honorem mandat radnego i przyznacie się że nie wyszło.  Po co usilnie brnąć w bagno.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Grzesiu daruj sobie bo już niewielu na forum przekonasz tą gadką...Ja się zapytam czemu nie ma informacji z mleczarni że takie spotkanie się odbędzie i może w nim wziasc udział każdy członek spółdzielni?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

Grzesiu daruj sobie bo już niewielu na forum przekonasz tą gadką...Ja się zapytam czemu nie ma informacji z mleczarni że takie spotkanie się odbędzie i może w nim wziasc udział każdy członek spółdzielni?

A no bo weźmie przyjedzie paru rolników i jeszcze oklepia gębę prezesowi i co wtedy a tak po cichu usuną niewygodnych i dalej rodzina się bogaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
8 godzin temu, Bugii napisał:

Bo ustawa ro***erdala mu wszystkie starania o rynki z ubojem rytiralnym. I ustawe o ograniczeniu praw ekooszolomom. Bo prezes. 

W ustawie jest o zwierzętach domowych a nie o hodowlanych. 

Ale ta ustawa rozwali cale rolnictwo.

Od kurczakow po bydlo, asf swinie, po tych galeziacch padnie zboza paszowe. 

Zostanie tylko niewolnicze mleko ktore ludzie masowo zwieksza gdy inne galezie rolnicta siada i zaleje nas rzeka mleka.

nie dygaj do mleka trzeba roboty wiecej ludzi zrezygnuje nie dlugo niż bedą sie rzucac na obory,  to nie swinki w cyklu otwartym ze bezrobocie. zreszta  taka historia  ,sprzedawałem ciagnik.kupil go hodowca trzody ,typ wpadł nowym audi q5 na leasing ,zreszta nie ma to znaczenia,ale stękał jaka mu bieda bez końca z rozmowy wyszło ze gosc ma cykl otwarty ,i ma pracownika od przygotowania pasz  7 dni w tyg chłopak jest po 3 godz dziennie  ,ma 15 ha ktore obsiewa zbożem ,kombajn mial i sprzedal woli usługe....narzekał ze swinie tanie ze dokłada na rzucie itd itd a ze tylko mleko płaci,wiec pytam sie teraz za co on ma miec pieniadze ???nie ma pracy nie ma kasy,wtsaw chłopie z 50 krów pozapierdalaj jak sie pracuje przy krowach,i dój za te za***iste 1,40 jak takie kokosy....

Edytowano przez massey235
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj