Polecane posty

pedro2    7205
11 godzin temu, krzysieek napisał:

 

5 lat minimum

W ciągu 5 lat ma być wpłacane w ratach, a nie za 5 lat. 

A tak na prawdę to prawie 6 lat bo dopiero w czerwcu zeszłego roku na walnym to przyklepali

A tak na prawdę to prawie 6 lat bo dopiero w czerwcu zeszłego roku na walnym to przyklepali


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6707
11 godzin temu, GrzesiekAgro napisał:

Konto skasował pewnie dlatego , bo mu recytowali jego wpisy na sądzie koleżeńskim. Zresztą ludzie z mleczarni też tu czytają , chyba z Piątnicy tylko tu nie wchodzą 😁

Pozdrawiam nasza Panią kierownik 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Nigdzie długoletnia władza jednej kliki nie przynosi dobrych efektów bo ręka rękę myje i smaruje. Grzesiu jak zwykle zapatrzony w guru nic innego nie napisze. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Ja piszę tylko to jak to widzę na zewnątrz. Nie widze organizacji od środka dlatego być może nie widzę tego co Wy i radni widzicie. I tak jak to pisze @gosciu506 że mlekpol był stawiany za wzór i w podświadomości kontrahentów uważany za bardzo dobrze zarządzaną i poukładana spółdzielnię. Dlatego uważam że ten mega medialny rozgłos był bardzo niepotrzebny. Na pewnym poziomie trzeba być bardziej powściągliwym. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Dziś w agrobiznesu może coś powiedzą o Mlekpolu. Zawsze jak coś było w obiektywie o rolnictwie to następnego dnia w agrobiznesie. Zobaczymy czy się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    704
13 godzin temu, vat napisał:

Najpierw wypadałoby zapytać czy obecni członkowie rady należycie nadzoruja zarząd i czym się kierują, bo raczej nie interesem właścicieli spółdzielni - rolników.

Jak najbardziej się zgadzam. Chodziło mi o to żeby mieć przygotowanych pewnych ludzi którzy mogliby coś zmienić. Wały i przekręty za cudze czyli nasze pieniądze łatwo się robi. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Z tego co mówią Grzesiu, pan z Łowicza i gościu, to najlepiej by było usiąść i się cieszyć że w ogóle po mleko chcą przyjeżdżać. Jeśli w spółdzielni faktycznie idą grube wały a uczciwi rolnicy nie są w stanie nic zrobić, bo część z nich w ogóle nie jest świadoma, to co innego zostało, jak prosić o interwencję gdzieś wyżej?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jak na razie jedyne efekty działań medialnych tych radnych z Mlekpolu to zaproszenie przez Biedronkę do rozmów o obniżeniu cen za produkty mleczarskie. Niech tak robią dalej a nawet tego co mamy mieć nie będziemy. Chodzi mi o cenę za mleko

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto ci o tej Biedronce powiedział? Masz jakies oficjalne informacje czy wiesz to od takich osób co sieją tylko ferment? Już pod wywiadem w TVP 3 niektórzy pisali że tyxh 8 radnych chciało przenieść zarządzanie do Warszawy a zakłady oddać mlekowicie. Co najlepsze niektórzy to łykają. Parodia normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Info od jednego z pracowników, to co piszesz to prawda

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Serio wierzysz w takie bajki? Jak radni mogą oddać zakłady mlekowicie? Przecież oni są tylko od sprawdzania pracy zarządu. Niezłe jaja. Radni z pensją 3-4 tys mają wiecej do powiedzenia niż kierownicy i dyrektorzy z pensjami po 15-20 tys . Przecież to się kupy nie trzyma. Jak sama nazwa wskazuje rada nadzorcza jest od nadzorowania pracy zarządu. Ploty idą na całego a wystarczyło by pokazać tylko jak duża kasa idzie na te 13 stki, samochody itd. I wszystko by się zakończyło. Daje to tylko do myślenia że idzie tam bardzo grubo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Z chwilą zmiany przewodniczącego RN dostali propozycję o przyłączeniu do Mlekovity (na zebraniu był pokazany skan) a co do przeniesiania siedziby do Wawy ponoć była rzucona propozycja na zebraniu RN. Mnie ciekawi tylko jedno. Skoro szły ostre wały w firmie to czemu nie zostało podejrzenie tego do prokuratury zgłoszone tylko robią cyrki w mediach? 

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinni pokazać czy ten skan o którym mówisz czy resztę informacji. Bo nikt publicznie o tym nie mówi tylko że było coś pokazne lub jakąś propozycja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
kokoman0 napisał:

Info od jednego z pracowników, to co piszesz to prawda

info chyba od pana Wieska co nalewa paliwo o tym przejęciu z Mlekovita to chyba dowcip miesiąca. Co do Biedronki może tak być wiem ze po zmianie przewodniczącego juz biedronka i inne sieci chciały to wykorzystać wiec teraz tez tak może być. Ja nie wiem jak jest w Mlekpolu od strony z rolnikami. ale jak jest tak źle to nikt nikogo nie trzyma zmienić firmę czy mleczarnie i po sprawie. Co do wypłacania udziałów przez 5 lat jest tak dlatego żeby spółdzielnia nie padła bo jak by większą grupa rolników zrezygnowała i chciała od razu wypłatę udziałów mogło by się to źle skończyć. wszyscy widzą tylko ze Mlekpol płaci mniej niż Piatnica ale nikt nie widzi tego ze Mlekpol płaci więcej niż 100 innych mleczarni. Wymienić na nową ekipę ok tylko zanim nowi się ogarną i dogadaja między sobą i powsadzaja swoich to może być za późno bo może juz nie być Mlekpolu i nie będziecie mieli gdzie sprzedać swojego mleka. Nie takie firmy padały na zachodzie przez złe zarządzanie. dziennie to jest 6 000 000 l mleka zagospodarować to i rozdysponowania po zakładach i zaplanować w ciemno produkcję to jest nie lada wyzwanie a później to jeszcze trzeba sprzedać. Ktoś kto nie prowadzi żadnego biznesu to mu się wydaje wszystko takie proste ale niestety tak nie jest. Ja wychowany na wsi mam pole budynki i tez moge otworzyć produkcję mleka ale wiem ze to nie jest takie proste i łatwe wiem jaka to jest ciężka praca i ile kosztuje to wyrzeczeń poświęceń itp. Tu jedna strona musi zrozumieć druga.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Na zebraniu byłem i tam mówili, że taka propozycja padła ze strony Mlekovity zaraz po zmianie przewodniczącego. 

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wy naprawdę wierzycie w taka durnotna plotkę jak połączenie z mlekovita?  

@FarmerDyzio notatki ci sie poje+bały chłopczyku???? 😂😂😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan62    4

To ja to podsumuje:

Znalazło się nagle kilku niezadowolonych rolników, którzy stwierdzili że Mlekpol jest beeee...beee bo beeee. Nagle zwolnili pana Z, dlaczego bo tak...głównie oskarżając go że mleko sprowadza z zagranicy...tylko nikt z was młodzi gniewni nie zdecydował się sprostować że Mlekpol jako jedyna duża mleczarnia nie była na Liście Wstydu (zatem Pan Z został usunięty za durne plotki). Brniemy dalej, 8 gniewnych chce rewolucji ale nikt nie wie jakiej? Bo czytajac o tych samochodach albo rozliczaniu proszkowni to śmiech na Sali! Tych 8 wczesniej głosowało za tą inwestycją...teraz chcą się bawić w technologów i inzynierów?! Chłopy co z wami! Mamy kryzys na świecie, tylko mleko w proszku za chwile nam d...uratuje bo ma najdłuższy termin przydatności do spożycia! 8 gniewnych stwierdzilo ze chce byc w Radzie ale nie beda glosowac – to po cholere tam jestes?! Za co te pinadze bierzesz ja sie pytam?! Oczadziali? Co drugi wiruje, co trzeci kręci z kierowcami – wszyscy narzekaja ze mleczarnia beee. 8 gniewnych napisalo list do wszystkich swietych, cos chca ale nikt nie wie co, generalnie to chyba to, ze Prezes ma 10 letniego BMW. BRAVO! Napista do matki boskiej! A na koniec strugacie durnia...ja juz na emeryturze, boraski pewnie tez ma juz dosc tej waszej glupoty...wiec radzta sobie sami! Za wasza glupote wasze dzieci zaplaca...odkrylem to forum niedawno i wierzyc sie nie chce ze glupota chlopa nie ma granic! Chceta byc Prezesem? Cego wy chceta ja sie pytam!? 2000 ludzi zatrudniaja asukaja Prezesa w Warsawie i to najwieksego krenciela jaki sie znalazl pana Cz. znalezli. Panie Marchel Pan już jedna mleczarnie rozwalil...Panie Alfa przestan Pan wirowac...zacznijcie od siebie a nam wszystkim bedzie dobrze...spokoju wszystkim zycze w tych czasach i zdrowia.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Ale przecież nikt nie mówi o tym aby członkowie rady - rolnicy negocjowali cenę z sieciami handlowymi czy podpisywali długoter. kontrakty z Chinami. Chodzi o to aby nadzorowali pracę zarządu i politykę kadrową np.

- dlaczego ktoś wozi mleko z Litwy, a następnie sprzedaje je jako swoje wyprodukowane w gosp.

- dlaczego wypłacane są 13 jeżeli trąbi się o kryzysie i niby mleczarnia ma problem ze zbytem

- dlaczego hipotetyczna Grażyna jest kierowniczką czegoś, a ma niepełne podstawowe, a Heniek (syn kierownika Zenka) cały dzień chodzi po mleczarni pijany,

- czy naprawdę z mleczarni wyjeżdżają "lewe" tiry z masłem

- itp. itd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan62    4
5 minut temu, vat napisał:

Ale przecież nikt nie mówi o tym aby członkowie rady - rolnicy negocjowali cenę z sieciami handlowymi czy podpisywali długoter. kontrakty z Chinami. Chodzi o to aby nadzorowali pracę zarządu i politykę kadrową np.

- dlaczego ktoś wozi mleko z Litwy, a następnie sprzedaje je jako swoje wyprodukowane w gosp.

- dlaczego wypłacane są 13 jeżeli trąbi się o kryzysie i niby mleczarnia ma problem ze zbytem

- dlaczego hipotetyczna Grażyna jest kierowniczką czegoś, a ma niepełne podstawowe, a Heniek (syn kierownika Zenka) cały dzień chodzi po mleczarni pijany,

- czy naprawdę z mleczarni wyjeżdżają "lewe" tiry z masłem

- itp. itd.

a tu umies cytaz ze zrozumieniem?

- jakby kto wozil mleko z Litvy, to weterynaria musi to ujawnic. Lista byla na pocatku roku - w mlekpolu nikt 1 litra nie przywiozl

- ludzie pracuja dla ciebie w mlecarni za minimalna krajowa, moje dzieci za te piniadze nie chcialy pracowac w mlekpolu choc mogly, to ty im 13 zalujes? To kto tam ma pracowac, Ukraincy tez niechca!

- te lewe tiry z maslem, te piniadze dla prezesa, te wsystkie waseplotki sa tak glupe, ze ich sie juz komentowac nie chce. 

masz telefon, zadzwon do presesa i zapytaj, a nie tu wypisujesz te bzdury. ja tam dzwonie i pytam. jak sie kulturalnie zapytas to ci odpowiedza

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co do płac w Mlekpolu to szeregowi pracownicy kokosów tam nie mają. Z resztą, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan62    4

 

12 minut temu, vat napisał:

Ale przecież nikt nie mówi o tym aby członkowie rady - rolnicy negocjowali cenę z sieciami handlowymi czy podpisywali długoter. kontrakty z Chinami. Chodzi o to aby nadzorowali pracę zarządu i politykę kadrową np.

- dlaczego ktoś wozi mleko z Litwy, a następnie sprzedaje je jako swoje wyprodukowane w gosp.

- dlaczego wypłacane są 13 jeżeli trąbi się o kryzysie i niby mleczarnia ma problem ze zbytem

- dlaczego hipotetyczna Grażyna jest kierowniczką czegoś, a ma niepełne podstawowe, a Heniek (syn kierownika Zenka) cały dzień chodzi po mleczarni pijany,

- czy naprawdę z mleczarni wyjeżdżają "lewe" tiry z masłem

- itp. itd.

i dobrze napisales idz raz i sprzedaj cos sam w biedronce, mleko, ser, przedstaw sie ze jestes wlasciciel mlekpolu, moze docenisz robote ludzi ktorzy dla cibie sprzedaja za to minimum krajowe chopie, oni kontroli nie potrzebuja a ci sie pacze marzy robota kapo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Ło patrzaj chyba kolejny pachołek prezesa się pojawił? Jeszcze trochę pogadamy i sam edzio może do nas zawita 

  • Like 1
  • Haha 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan62    4

wole byc pacholek prezesa niz marchla...a ty mlody czlowieku jestes za mlody zeby do mnie tak sie odzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj