sumek666

Ceny nowych ciągników 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba24051    470
Tomek90 napisał:

9 godzin temu, kuba24051 napisał:

w zależności od gleby? przy prędkości 1000e radzi sobie ciągnik na niskich obrotach silnika ?

Zgadza się mam czerwona glinę to po orce inaczej nie doprawisz no i poprzeczniak czasami. Radzi sobie, zależy wszystko od prędkości i głębokości wiadomo. 

pytam bo w planach nowy ciągnik a w dalszej przyszłości również agregat i napewno wezmę 1000e jak będę brał ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pedro2 doplac 1600 zł i będziesz miał wszystko co potrzeba z prędkości. Ojcu kilka lat temu wcisnęli właśnie te 540-1000 i jak teraz ten ciągnik chodzi w zgrabiarce i przetrzasarce to brakuje tego 540e. Niby do tych maszyn nie potrzeba aż takiej dużej mocy ale na wałku 1000 trzyma się max 1200 obrotów i na wyższych biegach już ma problem z tym pracować. W drugim ciągniku mam 540, 540e, 1000, 1000e to wygoda za***ista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

@pedro2, ja miałem szyberdach zwykły bez szkła. Nie mają oni jeszcze tej 430 na test ?. Czy ta automatyka potrzebna to nie wiem, nim i tak biegi zmienia się jak w automacie, nie musisz nigdzie wysprzęglać więc chyba zbędne. Co do nadziubdziania to wszędzie chyba to samo. 

 

Kurła ja mam w dziadku 4 prędkości i całe życie na 540 :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
42 minuty temu, ThePerkins napisał:

@pedro2, ja miałem szyberdach zwykły bez szkła. Nie mają oni jeszcze tej 430 na test ?. Czy ta automatyka potrzebna to nie wiem, nim i tak biegi zmienia się jak w automacie, nie musisz nigdzie wysprzęglać więc chyba zbędne. Co do nadziubdziania to wszędzie chyba to samo. 

 

Kurła ja mam w dziadku 4 prędkości i całe życie na 540 :D 

No widać że nigdy nie robiłeś na automacie bo bardzo wygodna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

No widać że nigdy nie robiłeś na automacie bo bardzo wygodna sprawa. 

No racja nie robiłem, choć w moim przypadku transportu prawie , że nie ma ( pola max 2km ) a i nie jestem zwolennikiem aż takich bajerów. Choć może jakbym miał 50 ha to bym posiadał inne zdanie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Nh T5.100 ec z placu zwykłe osie, ogumienie 540 r38, pompa hydrauliczna 80l, tylny tuż kat 2, 4 dodatkowe reflektory, wom 540/750/1000, zaczepy zwykłe, 194netto ładowacz agro masz pro 18 tys. Ładowacz zasłania przednią szybę do połowy, ogólne wrażenie delikatniejszy niż Claas, w kabinie też biednie. Blado wypada przy arionie, wydaje się większy, ale tylko sztucznie napompowany, kabina wysoko wyniesiona. Nie było handlowca więc wydrukowali mi tylko to co mają na placu. Adler agro 

Arion droższy, ale wyposażenie w tej cenie niebo, a ziemia. Nawet pompy 100L w T5 nie ma 🙄 niestety agencja robi problemy i dalej nie było czasu jeździć. Teraz mam już serdecznie dość kasy i traktora 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

@pedro2 nie myślałeś na Deutz fahrem 5120 gs? Jeździłem takim  dosyć komfortowy, półbiegi dobrze się zgrywają, zwinny i żwawy. Cena też powinna być przystępna.  Sam miałem się wybrać do Śniadowa jak brałem MR, ale wybór padł na maszyny A nie traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Ma.

Ale teraz czytam ,, sprzęgło mechaniczne suche dwutarczowe o średnicy 12cali, mechaniczna przekładnia nawrotna zmiany kierunku jazdy" czyli siedziałem w innym bo rewers był elektrohydrauliczny. Wyposażenie bieda to i cena dobra 🙂 na zamówienie 2-3% drożej

5 minut temu, dejmian90 napisał:

@pedro2 nie myślałeś na Deutz fahrem 5120 gs? Jeździłem takim  dosyć komfortowy, półbiegi dobrze się zgrywają, zwinny i żwawy. Cena też powinna być przystępna.  Sam miałem się wybrać do Śniadowa jak brałem MR, ale wybór padł na maszyny A nie traktor.

Teraz nie myślę o żadnym. Doradca kombinuje jak ich ugryźć żeby przeszło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Claas na suchym sprzęgle?

A może Proxima? Można kupić na starszej normie,na Twoje potrzeby wystarczyła by spokojnie i sporo tańsza


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
13 minut temu, pedro2 napisał:

Ma.

Ale teraz czytam ,, sprzęgło mechaniczne suche dwutarczowe o średnicy 12cali, mechaniczna przekładnia nawrotna zmiany kierunku jazdy" czyli siedziałem w innym bo rewers był elektrohydrauliczny. Wyposażenie bieda to i cena dobra 🙂 na zamówienie 2-3% drożej

Teraz nie myślę o żadnym. Doradca kombinuje jak ich ugryźć żeby przeszło

Napisz dla czego taki traktor ci potrzebny a nie inny. U mnie babka w ARiMR przywaliła się do zgrabiarki, że za duża na moje ha. Prowadząca mój wniosek kombinowała kombinowała i na konie powiedziała, że nic z tego. Ja zadzwoniłem do tej kobiety wytłumaczyłem jak ja to widzę to powiedziała, żebym uargumentował po swojemu i puści to na jakąś ichną komisję. W rezultacie udało się. Dla przykładu znajomy miał podobne ha jak ja i wnioskował o taką samą zgrabiarkę i jego się już nie czepiali🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ma.

Ale teraz czytam ,, sprzęgło mechaniczne suche dwutarczowe o średnicy 12cali, mechaniczna przekładnia nawrotna zmiany kierunku jazdy" czyli siedziałem w innym bo rewers był elektrohydrauliczny. Wyposażenie bieda to i cena dobra 🙂 na zamówienie 2-3% drożej

Teraz nie myślę o żadnym. Doradca kombinuje jak ich ugryźć żeby przeszło

To ile KM Ci przysługuje do wniosku ? ( dajmy na to według papieru), coś tanio ten NH 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Mogli coś pochrzanić tak samo jak wpuścili mnie nie do tego ciągnika co był wyceniony w ofercie. Nie chodzi o hektary, nie ma żadnych przeliczników, po prostu drugi prowadzący okazał się takim samym bucem jak poprzedni "inwestycja w dany sprzęt jest nieuzasadniona ekonomicznie"

1 godzinę temu, kokoman0 napisał:

Napisz dla czego taki traktor ci potrzebny a nie inny. U mnie babka w ARiMR przywaliła się do zgrabiarki, że za duża na moje ha. Prowadząca mój wniosek kombinowała kombinowała i na konie powiedziała, że nic z tego. Ja zadzwoniłem do tej kobiety wytłumaczyłem jak ja to widzę to powiedziała, żebym uargumentował po swojemu i puści to na jakąś ichną komisję. W rezultacie udało się. Dla przykładu znajomy miał podobne ha jak ja i wnioskował o taką samą zgrabiarkę i jego się już nie czepiali🤷‍♂️

Myślisz, że co robimy od kilku msc 😉 poszło pisemnie, było dzwonione uzasadniane, nawet sprzęt zadeklarowałem specjalnie większy adekwatny do mocy jaką chcę (zapotrzebowanie 100-150koni) dokładam ze swojej kieszeni grubą część inwestycji, a im nadal się nie podoba. Po co większy jak może pan wziąć mniejszy, tańszy i bardziej uzasadniony ekonomicznie. Nie ma oficjalnej odpowiedzi, na razie tylko dzwonił chłop, powiedział że raczej nie przejdzie, a zmiana leży już ponad miesiąc i polezy jeszcze ze dwa miesiące.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
51 minut temu, pedro2 napisał:

Mogli coś pochrzanić tak samo jak wpuścili mnie nie do tego ciągnika co był wyceniony w ofercie. Nie chodzi o hektary, nie ma żadnych przeliczników, po prostu drugi prowadzący okazał się takim samym bucem jak poprzedni "inwestycja w dany sprzęt jest nieuzasadniona ekonomicznie"

Myślisz, że co robimy od kilku msc 😉 poszło pisemnie, było dzwonione uzasadniane, nawet sprzęt zadeklarowałem specjalnie większy adekwatny do mocy jaką chcę (zapotrzebowanie 100-150koni) dokładam ze swojej kieszeni grubą część inwestycji, a im nadal się nie podoba. Po co większy jak może pan wziąć mniejszy, tańszy i bardziej uzasadniony ekonomicznie. Nie ma oficjalnej odpowiedzi, na razie tylko dzwonił chłop, powiedział że raczej nie przejdzie, a zmiana leży już ponad miesiąc i polezy jeszcze ze dwa miesiące.

Ale ich nie obchodzi czy dokładasz ze swojej kieszeni czy kieszeni banku. Mają swój czas urzędowy na odpowiedz i nic nje zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Wiem, za nie obchodzi, oni mają swoje regułki i tego się trzymają. Wyjątek jak normalny prowadzący się trafi to jeszcze podpowie jak zrobić żeby było dobrze

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
14 godzin temu, pedro2 napisał:

Ma.

Ale teraz czytam ,, sprzęgło mechaniczne suche dwutarczowe o średnicy 12cali, mechaniczna przekładnia nawrotna zmiany kierunku jazdy" czyli siedziałem w innym bo rewers był elektrohydrauliczny. Wyposażenie bieda to i cena dobra 🙂 na zamówienie 2-3% drożej

Teraz nie myślę o żadnym. Doradca kombinuje jak ich ugryźć żeby przeszło

Jak, ec na suchym sprzęgle? No co ty, to jakiś babol na ofercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

No właśnie, wygląda mi to na ofertę od TD skoro i rewers mechaniczny. A cena nie wiadomo na co... bo mówił mi wcześniej przez tel, że mają też na placu TD5.105 za 174 brutto


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To początkiem roku mała T5 z "fabrycznym" ładowaczem i EHR 207-209 tys netto. Steyr tyle samo,case mniej

 Model 85km


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Co lepsze zwrotniejsze pod ladowacz i opryskiwacz ciagany?

Proxima hs 90 -165netto (pneumatyka 1+2, bez grammera, i bez ehr)

Nh t5 85 170 ( pneumatyka, grammer,ehr)

Df5090g gs 167 ( bez pneumatyki  i na szerokich oponach ktore nie nadaja sie do opryskiwacza)

A moze class atos 330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223
3 godziny temu, Bartek933 napisał:

To początkiem roku mała T5 z "fabrycznym" ładowaczem i EHR 207-209 tys netto. Steyr tyle samo,case mniej

 Model 85km

Za fabrycznego stolla do dużej T5 32tys netto. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Odpuść sobie df mają wadliwe rewersy a naprawa tego kosztuje około 10 tyś zł w najgorszym wypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A co dokładnie się dzieję?

NH też ma wadliwy rewers ale to z oszczędności na materiale a konkretnie: kablu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj