Detrio

Ursus C-360 4X4 Turbo-Czy to się opłaca ?

Polecane posty

peewee1984    91

Kilka lat temu moj ojciec tez sie napalil na taka modernizacje. Wybilem mu to z glowy i kupilismy Deutza DX 90. Koszt wyszedl podobny. Nawet jak zrobisz ta 60-tke z napedem i turbo to i tak Ci zostanie: kiepski podnosnik dzialajacy tylko z wlaczonym walkiem, skromna hydraulika, 5-cio biegowa skrzynia ze specyficznie wyjącym 5 biegiem, ciagnik z niewielka masa wlasna co ma wplyw na wlasciwosci pociagowe i transportowe, brak sensownych hamulcow do przyczepy, komfort jazdy na poziomie dylizansu. Nie polecam tej opcji. W tych pieniadzach na pewno znajdziesz traktor 4x4 80KM lub więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

kupić belarusa mtzta w dużej kabinie z przodem, drobne naprawy i kosz podobny lub coś zachodniego jak mówisz.
Ostatecznie czasem się pojawiają stare zetory 4x4 czyli sześćdziesiątka z fabrycznym przodem ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Autor nie napisal jaki areal ma do ogarnięcia i do czego mu ten traktor ma sluzyc. Jesli nieduze gospodarstwo to lepiej kupic drugi traktor do ciezkiej roboty, a 60-tke zostawic do lzejszych prac typu opryski etc... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
15 godzin temu, ursus-moc napisał:

Ta jest oryginalna ale na export

yo yo yo, zwykła 362 z dołożonym przez włochów mostem od landini

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze że wakacje to czas żniw i ciągniki muszą pracować w polu a nie stać w garażu jako pomoc edukacyjna dla młodych nastoletnich mechaników samouków.

Ci którzy polecają takie przeróbki to pewnie w większości sprzedawcy tych poprzerabianych mostów i śmiesznych układów turbo które tylko przyśpieszają zużycie silnika. Rynek na ten "tiunigowy" szajs się kończy to trzeba robić reklamę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

No to ja też się wypowiem ponieważ posiadam trochę zmodernizowaną 60-tke, mianowicie po założeniu napędu nie ten ciągnik tylko po jakimś czasie po prostu zaczęło brakować mu mocy, pług ug3 na 5 klasie na drugim biegu z włączonym napędem ciągnik stawał, spalanie w lekkich pracach z napędem troszkę spadło, a w pługu wzrosło bo ciągnik się męczył, myślałem założyć turbo, lecz znajomi mnie od tego odciagneli, więc założyłem silnik Perkinsa 4, ( myślałem również o silniku Zetora ale ciężko znaleźć wtedy było ), teraz niebo a ziemia nie dość że mocy znacznie przybyło ( pług ug3+1 na 3 biegu spokojnie) to spalanie znacznie spadło ponieważ ciągnik ma na tyle mocy, więc zamiast turbo proponował bym ci silnik Perkins 4 bądź Zetora 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

A sory zapomniałem dopisać, jak tutaj na forum straszyli sprzęgło spali, skrzynie rozwali itp. absolutnie nic się nie dzieje ciągnik chodzi już 6 lat ( przez 4 lata jako jedyny na 15 hektarach ) i do skrzyni od nowości nie zaglądane a sprzęgło w tamtym roku trochę łopatki drugiego stopnia podkręcone, dodam że tył jest od c4011 możliwe że c360 orginalna by nie wytrzymała a od 3p to już na pewno. Podstawą jest umiejętne użytkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, MF675ursus napisał:

Ile razy od tego czasu skrzynię remontowałeś?

Jak nie będziesz 7 potów w glinie wymeczac to nie powinna walnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Skrzynia biegów nie wytrzyma?

Odgrzewane temat.

Mam zamontowany 6 garów Perkins 105km.

5lat chodzi, spalanie jak w zwykłej 60.

Maszyny pozostały te same

16871101176092728675059073276606.jpg

16871101822657794792837507245521.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie porównuj wyjucha do czecha, bo przepaść jeśli chodzi o materiał


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

NIe chodzi o to czy Zetor czy Ursus

Ważne by był to ursus deluxe ( exportowa)

Lub Zetor crystal ( exportowe wersje na kraje zachodnie)

Wtedy np łozyska w skrzyni i moscie montowane Japońskie, najlepsze spasowanie..

Ważne jest tez to na jakim oleju pracuje

Mam c-362 z 1985 roku cały cas pracuje i nikt nie rozkrecał go od nowosci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj