URSUS52

C360 3p szybki wsteczny jak w Zetorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
URSUS52    13

Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 

Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Zobacz jak jest to zrobione w Zetorze, inne są tryby na dolnym, górnym wałku i ten podwójny, koszt wyjdzie przynajmniej 1500zł i będzie to rzeźba żeby spasować, łatwiej będzie założyć szybki atak.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7928

W zetorze wsteczny jest za szybki do tura. Dlatego siadają sprzęgła. Przemyśl to jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS52    13
3 godziny temu, Qwazi napisał:

W zetorze wsteczny jest za szybki do tura. Dlatego siadają sprzęgła. Przemyśl to jeszcze 

Myślisz, że szybki wsteczny + koła 480/70 R30 to będzie zabójstwo dla wzmocnionego sprzęgła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

@Qwazi dobrze mówi. Poważnie się zastanów nad przyspieszeniem wstecznego. Sprzęgło szybko się skończy a przy większej prędkości będziesz tylko więcej kopał kołami przy ruszaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7928

Dla mnie Zetor jeździ do tyłu za szybko i w turze trzeba dużo jeździć na półsprzęgle. Ani to wygodne, ani zdrowe dla sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Tzn jakiej prędkości? u mnie jest na 1800 obrotów około 9km/h na 3 biegu to samo do tyłu, i jeśli przy turze operujesz na 800-1000 obrotów to jest w sam raz, na polu często po belki jeżdżę na wstecznym i jest dużo sprawniej. 

A jakie to jest wzmocnione sprzęgło? ceramiczne? bo jeśli tak to się nie nadaje do ładowacza, miałem i nie potrafiłem na nim pracować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
22 godziny temu, URSUS52 napisał:

"kup zetora bądź inny zachodni ciągnik"

kup skrzynię z czecha x911 😅


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek555    15

Musisz kupić koło podwójne z 14 zębami (pośrednie biegu wstecznego), na dolnym wałku zamienić miejscami koła 2 z 3 i na górnym założyć odwrotnie koło przesuwne  2/3. Wtedy napęd koła pośredniego będzie z dolnej trójki, a nie dwójki (dlatego jest szybszy i dlatego są odwrotnie biegi). 

 

Teoretyczne prędkości dla poszczególnych konfiguracji:

image.png

Edytowano przez jarek555
uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS52    13
Dnia 30.08.2023 o 13:25, jarek555 napisał:

Musisz kupić koło podwójne z 14 zębami (pośrednie biegu wstecznego), na dolnym wałku zamienić miejscami koła 2 z 3 i na górnym założyć odwrotnie koło przesuwne  2/3. Wtedy napęd koła pośredniego będzie z dolnej trójki, a nie dwójki (dlatego jest szybszy i dlatego są odwrotnie biegi). 

 

Teoretyczne prędkości dla poszczególnych konfiguracji:

 

image.png

No i to są jakieś konkretne informacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
    • Przez Detrio
      Witam!
      Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?
      Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?
      Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj