Detrio

Ursus C-360 4X4 Turbo-Czy to się opłaca ?

Polecane posty

Detrio    0

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?

Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?

Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Detrio    0

@romek6340 Dziękuje i wolnej chwili poczytam ,ale najbardziej chodziło mi o dane techniczne (wiem że to też zależy od turbo)

A co do napędu pewnie i tak kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Myślisz że ktoś takim ulepem był na hamowni żeby podać moc? Tu na forum każda 60tka z 2 kogutami ciągnie 4 skiby po rame czyli 10cm

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

lepiej sprzedaj c360 i ta kasę co masz do wydania na turbo i napęd kup jakiś zachodni 4x4 typu renowke mf same landini case

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-moc    41

Kup coś zachodniego 4x4 zaraz skrzynia siada i nas w małopolskim porobili dużo napędów do tych c360 i narzekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A co za różnica podwoić wartość 60tki czy takiego padła z zachodu? Dla mnie żadna i nikt raczej nie narzeka albo nie przyznaje się do wtopy https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-mtz-82-4x4-CID757-IDAdhei.html i warto lepić te 60tke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

No właśnie jest film z pomiaru mocy, według mnie też to nie jest opłacalne choć efekt ciekawy https://youtu.be/eAXnZjEIy28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
21 minut temu, ursus-moc napisał:

Kup coś zachodniego 4x4 zaraz skrzynia siada i nas w małopolskim porobili dużo napędów do tych c360 i narzekają

dawno mówiłem że skrzynia nie wytrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pługi 5 i agregat uprawowo-siewny 3 m pociągnie po takiej przeróbce :D

Kupuj co potrzebne, modernizuj traktor i zmieniaj park maszynowy powoli bo takie trójki grudziąckie to ci rozerwie ta turbomoc z łursusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Detrio napisał:

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem napędu przedniego oraz turbo do mojej c360 ,ale czy to wg opłacalne ?

Ile ma mocy po takiej modernizacji ?  Ile da rade pociągnąć ?

Znajomi mi mówią ,że daje to niezłego kopa ,ale chce wiedzieć dokładnie i konkretnie na ten temat.

Skoro znajomi tak twierdzą , to po co pytasz nieznajomych ? Nie ufasz im ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

dołoży LPG i za parę złotych masz moc .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Jeśli chcesz mocniejszy traktor to sprzedaj tą 60-tke i kup choćby jakiegoś mtz 82 w małej kabinie , bo za wartość 60-tki raczej nic innego przyzwoitego nie kupisz , no chyba ,że możesz sporo dołożyć.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Przerabiałem temat na własnej skórze , po dołożeniu napędu i wspomagania inny ciągnik niemal rewelacja , po dwóch latach pracy wyrąbane wszystko , silnik , skrzynia i oczywiście przedni napęd , porażka , nie polecam .

Edytowano przez pepe2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-moc    41

Na początku były takie c360 z 4x4 po 30 tys nawet w okolicy teraz za 20 nikt niechce lepiej dozbierac i kupić coś oryginalnego niedaleko mnie jesteś oryginalna c362 z 4x4 https://m.olx.pl/oferta/zobacz-to-ursus-c360-c362-4x4-orginal-eksportowe-stegagno-zetor-CID757-IDvR6vY.html#position=3&page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaa , oryginalna . Tylko szkoda że nie produkowali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-moc    41
zetorki12 napisał:

Taaaa , oryginalna . Tylko szkoda że nie produkowali .

Ta jest oryginalna ale na export

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-moc    41
PRIMO napisał:

2 minuty temu, ursus-moc napisał: Ta jest oryginalna ale na export Poczytaj.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_C-362 aha czyli brednie tam w ogłoszeniu napisał ktoś wlasnie coś długo stoją niepsrzedane a cana za duza6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simmi    167

Mogę Ci za 25 tys. sprzedać moje Renault 110.14 i po problemie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikizetor    97
pepe2 napisał:

Przerabiałem temat na własnej skórze , po dołożeniu napędu i wspomagania inny ciągnik niemal rewelacja , po dwóch latach pracy wyrąbane wszystko , silnik , skrzynia i oczywiście przedni napęd , porażka , nie polecam .

To jest nie prawda chyba że miałeś dobity silnik i skrzynie to ci padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

C 360 , 4x4 były ? ,,nie było? Tak czy inaczej to jest konstrukcja Zetora , gdzie występowały wersje z przednim napędem. O ile w Zetorze mogło zdawać egzamin , natomiast mając na uwadze dokładność wykonania naszych Ursusów i użyte materiały do produkcji części zamiennych to nie ma co się spodziewać trwałości takiego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj