Polecane posty

ASZv3    829

Co do saletrzaku to oczywiście racja co do ilości dodatkowych składników. Ja ostatnio stosowałem jeden sensowny wg mnie tj litewski z siarką (bez Mg). Równa granula. Tutaj też nie ma dużo składnika ale siarka ma mniejszy czy większy wpływ na przyswajanie azotu. Przy czym oczywiście akurat cena była rozsądna względem innych azotowych tj porównując czysty N w nawozie.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30
4 godziny temu, przekręt napisał:

Jest  wypasior  , Nawet pasek  z  regulowaną  długością  - no sztos . Pamiętam  ten  sprzęt , nawet  kilka  razy  go testowałem  jak  mokrą  wiosną   nie  wszędzie  dało  się  wjechać  teraz  wisi gdzieś na  strychu  tylko  ten pasek  pewnie  myszy  zeżarły ale  nie  żal bo bez  regulacji był 😉  

Panie  Panowie  Nowy Rok za pasem  pamiętajmy ,  Człowiek nie żyje po to żeby jeść, ale je żeby nie pić na pusty żołądek  a  w  Nowym Roku  oby nam się dobrze działo, w nocy stało w dzień wisiało, i każdego dnia Kubek wódki, albo dwa, by  robota lepiej szła.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Dzisiaj pytałem za saletre pulan i saletrosan. Rozbieżności w cenie bardzo dużo. Pewnie przez koniec roku. Po nowym roku będzie się wyrownywac. Pulan od 1080 do 1190 brutto. Saletrosan od 1045 do 1160. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
2 godziny temu, ASZv3 napisał:

Co do saletrzaku to oczywiście racja co do ilości dodatkowych składników. Ja ostatnio stosowałem jeden sensowny wg mnie tj litewski z siarką (bez Mg). Równa granula. Tutaj też nie ma dużo składnika ale siarka ma mniejszy czy większy wpływ na przyswajanie azotu. Przy czym oczywiście akurat cena była rozsądna względem innych azotowych tj porównując czysty N w nawozie.

Odnośnie saletrzaku i jego zawartości w Ca i Mg to kiedyś jeszcze na SGGW rozmawiałem o tym z pewnym doktorem od agrochemi. On mówił że saletrzak stosowany przedsiewnie (wymieszany z glebą) ma bardzo dobre działanie bo  lokalnie podnosi pH tam gdzie roślina pobiera azot czyli niedaleko granuli. Jakoś do końca w to nie wierze ale gościu wydawał się że wie o czym mówi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a drugi goscio bedzie mówił odwrotnie i tez bedzie miał dar przekonywania i badz tu madry najlepiej to ogladac reklamy w telewizji tam wszystko naj naj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ma to zapewne jakieś znaczenie, pytanie tylko czy takie żeby było warto dopłacać. Ogólnie jeśli ktoś ma ogarnięte pH to temat zbędny natomiast jak ma kwas to i tak za wiele w końcowym efekcie nie da.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Najlepiej to juz brac azot z siarka. Najpewniejsze. Dzieki siarce azot jest lepiej przyswajany i pobierany przez rosliny. W tych saletrzakach to tego wapna i magnezu jak na lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

zawartość wapna w saletrzaku jest marginalna. Wydaje mi się jednsk, że granula saletrzaku dłużej się rozpuszcza, co moze oznaczać, że wolniej i dłużej działa (???).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

wolniej i dłuzej ulatnia sie do atmosfery a potem ekoterrorysci to wdychaja jak łaza po polach lub siedza na drzewach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Potrzebuje więcej wody na rozpuszczenie, więc co za tym idzie już na starcie dłużej to zwykle trwa.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

To co zostaje z saletrzaku to nośnik, bodajże dolomit. Azot jest w takich samych proporcjach (50/50 amonowy i azotanowy) co w saletrze. Ludzie się właśnie łapią na to ze granula się wolniej rozpuszcza. Azotu juz tam dawno niema, zostala tylko wydmuszka Nigdy nie stosowałem i chyba nie będę stosował, chyba że będzie się lepiej kalkulowal za czysty N.

PS ale mnie głowa boli. Nigdy więcej alko. Lepiej było nawet i saletrzaku kupić 😉

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

nikt nie twierdzi tutaj, że formy azotu i proporcje tych form są w saletrzaku takie same jak w saletrze. Wypelniacze jednak mogą miec jakiś wpływ na uwalnianie tych tej saletry z granuli.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
23 godziny temu, robi57362 napisał:

 

jak odkwasicie saletrzakiem to zafunduje wam po aucie tego wspaniałego nawozu. chwyt marketingowy nic więcej mój ojciec tak samo twierdził jak powiedziałem mu jak to sie liczy to się za głowę złapał i kto by to liczyl od poczatku mojego gospodarstwa nie stosuje saletrzaku i dopóki nie będzie kosztował adekwatnie do składników to nie zacznę. azot pogłowie głównie rsm trochę saletry/saletrosan i pod korzeń tylko mocznik

Nie tylko dawka, ale i forma nawozu ma znaczenie, i proste przeliczenie składników nie oznacza, że nawóz, który zawiera najwięcej azotu, da najwiekszy plon. Wybór formy oraz dawki nawozu to jest temat rzeka, ponieważ każda forma azotu inaczej zachowuje się w glebie, inaczej wpływa na rośliny i pobranie innych składników, i do tego skorelowane jest to z ph, wilgotnością, temperaturą i nawet gatunkiem rosliny.   

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Ja z azotu to tylko saletrzak, gleba dawno nie widziała wapna a mimo to ph 6,8-7,0. Odkąd przestałem stosować mocznik plony na dobrym poziomie. Ostatnie lata trochę komplikują stosowanie saletrzaku z powodu braku opadów, dlatego używam tarnowskiego, ze względu na małą granulę i szybciej się rozpuszcza od np canvilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    483

Ja zaś z Saletrosan zadowolony , na plony nie narzekam a jeszcze w tym roku RSM spróbuje jak to działa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015

@rumcio40 to jakie dawki dajesz np. Na pszenżyto i stosujesz w jakich terminach i odstępach? Zrobię test na polowie pola saletrzak i saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

500kg zboża, 700kg rzepak w 2 dawkach, chociaż w tym roku być może będzie to jedna dawka na pszenicę, bo te dzielenie w tych suchych latach się słabo sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370
Dnia 28.12.2019 o 12:51, Shaun napisał:

 

Dzisiaj z rana klient na 3 tony saletry. Pięknie jest 900zl zarobic na czysto z samego rana.

Nowy Rok zaczął się wybornie.

Edytowano przez Peron
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

@GRZES1545 ja na ozimine pierwszą dawke daje saletre ok 150kg oczywiście w marcu :D ale jak tylko śnieg zginie i na horyzoncie niema już powrotu zimy,

Saletre dlatego, że najszybciej działa , kiedyś saletrzak  stosowałem ale wiekszego efektu niewidziałem :/ , w tym roku może na pierwszą sypne saletrosan gdyż ma siarke a siarka wpływa na szybsze pobieranie azotu

po 3-4tyg jak łan jeszcze nie jest bujny idzie 200-300l rsm i roślinka zieloniutka do żniw :P 

kiedyś ktoś powiedział Nawóz ma czekać na roślinę a nie roślina na nawóz i to jest prawda :) 

  • Thanks 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

Na razie się nie rozglądałem ale myślę że w styczniu trzeba zamówić już

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
1 godzinę temu, Peron napisał:

Dzisiaj z rana klient na 3 tony saletry. Pięknie jest 900zl zarobic na czysto z samego rana.

Nowy Rok zaczął się wybornie.

Brawo tytanie biznesu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9988
1 godzinę temu, Peron napisał:

Dzisiaj z rana klient na 3 tony saletry. Pięknie jest 900zl zarobic na czysto z samego rana.

Nowy Rok zaczął się wybornie.

Mogles cene podniesc jeszcze i zarobilbys wiecej :D ahhh wszystkiego trzeba uczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Potrzebuje RSM 28 cały samochów w podkarpackie do kogo uderzyc? kto ma dobre ceny?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj