Skocz do zawartości

Polecane posty

kubatedi    0

Cześć  Forumowicze :D

Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne :) Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt :) Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło :)

Narazicho :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kamilekb9    0

Jeśli nic nie dawałeś na jesieni to 100 kg polif 6 to mało. A jeśli chodzi o ochronę to musisz popatrzeć jakie chwasty ci zostały po boxerze. Ale na pewno nie nie mieszaj nawozów dolistnych z herbicydem i fungicydu z antywylegaczem. Powiedz mi jeszcze jaka to klasa ziemi i jaki potencjalny plon planujesz osiągnąć???

kamilekb9    0
7 godzin temu, marcis napisał:

Przecież fungi moza łączyć z antywylegaczem...

Ale nie wszystkie, stosowałeś kiedyś środek z trineksapakiem etylu (np. moddus 250)?

kamilekb9    0
14 godzin temu, marcis napisał:

Tu jest opisane jak go można stosować

A kolega to w ogóle czytał??? Jest tam wyraźnie napisane że było przebadane tylko z dwoma fungicydami. Na etykiecie Pumy z Bayera też jest napisane że można ją stosować razem z chwastoxem turbo a Bayer jakiś czas temu przeprowadzał badania i w ich wyniku okazało się puma zastosowana solo okazała się mocniejsza niż w mieszaninie z tym właśnie chwastoxem. Przez ostatnie kilka lat pracowałem ze środkami ochrony roślin jestem na bieżąco z tymi tematami a to bardzo mi pomaga w prowadzeniu swojego gospodarstwa. Nie zawsze mieszanina nawet ta z etykiety jest najlepszym rozwiązaniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez Juziak
      Witam Panowie może pomożecie wycieka olej z silnika przez sprzęgło dwoma otworami na dole korpusu co może byc ? Czyżby symeryng poszedł na walku ?
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez michal_xs
      Witam pszenicę mam w fazie strzelania w zblo chciałbym jutro poleciec z odżywka i tu mam pytanie czy moge zrobić taka mieszanine?
      10kg macznika
      5kg siarczanu
      2l manganu
      0,5l miedzi
      0,3 cynku.
      Z góry dziękuję za rady
    • Przez mustafakali
      witam chce sypnąć na zboża jare jakiś nawóz nie chciałbym żeby był tylko sam azot ale też coś innego jaki polecacie?