Skocz do zawartości

Polecane posty

kubatedi    0

Cześć  Forumowicze :D

Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne :) Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt :) Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło :)

Narazicho :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kamilekb9    1

Jeśli nic nie dawałeś na jesieni to 100 kg polif 6 to mało. A jeśli chodzi o ochronę to musisz popatrzeć jakie chwasty ci zostały po boxerze. Ale na pewno nie nie mieszaj nawozów dolistnych z herbicydem i fungicydu z antywylegaczem. Powiedz mi jeszcze jaka to klasa ziemi i jaki potencjalny plon planujesz osiągnąć???

kamilekb9    1
7 godzin temu, marcis napisał:

Przecież fungi moza łączyć z antywylegaczem...

Ale nie wszystkie, stosowałeś kiedyś środek z trineksapakiem etylu (np. moddus 250)?

kamilekb9    1
14 godzin temu, marcis napisał:

Tu jest opisane jak go można stosować

A kolega to w ogóle czytał??? Jest tam wyraźnie napisane że było przebadane tylko z dwoma fungicydami. Na etykiecie Pumy z Bayera też jest napisane że można ją stosować razem z chwastoxem turbo a Bayer jakiś czas temu przeprowadzał badania i w ich wyniku okazało się puma zastosowana solo okazała się mocniejsza niż w mieszaninie z tym właśnie chwastoxem. Przez ostatnie kilka lat pracowałem ze środkami ochrony roślin jestem na bieżąco z tymi tematami a to bardzo mi pomaga w prowadzeniu swojego gospodarstwa. Nie zawsze mieszanina nawet ta z etykiety jest najlepszym rozwiązaniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez marko73
      Witam w kombajnie New Holland TC 5050 kilka razy dziennie mam problem z włączeniem wysypywania zboża . Muszę maszynę kilka razy kompletnie  wyłączyć , czasami chwilę odczekać i potem znowu włącza mi się funkcja wysypu zboża . Ramię/lejek spustowy  mam rozkładany hydraulicznie siłownikiem i to zawsze działa poprawnie .  Proszę o pomoc  gdzie szukać przyczyny usterki  bo w  dni kiedy jest ładna pogoda staje się to strasznie irytujące  gdyż  ciągu dnia traci człowiek czas i jest zupełnie bezradny . Może miał już ktoś z Państwa podobną usterkę ? Proszę o poradę . 
    • Przez Famer21
      Witam, mam do sprzedania jęczmień ozimy 500kg, tydzień temu skoszony. Cena do uzgodnienia, woj opolskie.
    • Przez Zaqwsx12
       Witam VID_20180712_164654.mp4 coś przeskakuje po lewej stronie przedniej osi. Potrzebuję pomocy. Czy ktoś miał z czymś takim styczność? 
    • Przez kubeix
      Witam, 
      Posiadam Zetora forterre 11441 z 2005 roku, i chciałbym się dowiedzieć co to za urządzenia przy turbine oznaczone 1 i 2 na zdjęciu. 
      A drugie pytanie z której a strony lepiej zaślepić tą rurkę od egr'u, tzn. przy kolektorze wydechowym czy ssawnym. 
      Z góry dzięki za odpowiedź. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.