Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    108

Też polecam Poli ale czy to jest opłacalne na oziminy b o poli wymaga zmieszania bo inaczej będą straty

Wiadomość z agroFakt.pl

kubatedi    0

Czytajcie uważnie temat :P Jest tam napisane "Pod " więc chodzi mi tu o zastosowanie przedsiewne :) Mianowicie pod żyto hybrydowe :)

wojtal24    242
przeliczyc cene na czysty skladnik

ZETOR TEAM

kamilekb9    1
11 godzin temu, wojtal24 napisał:

Tak jak kolega napisał przeliczyć na czysty składnik bo są różne polifoski i różne amofoski. Jednak wg mnie lepsza będzie polifoska. Ze swojego doświadczenia wiem że amofoski wolniej się rozkładają 

nunu85    88
(edytowany)
Dnia 1.04.2018 o 23:31, wojtal24 napisał:

to nie tak prosto.

Wg takich przeliczeń bardziej by sie opłacało brać amofoskę, tymczasem to sa zupełnie inne nawozy.

Czym sie różnią?

Ano zastosowanym fosforem.

W polifosce masz dobry, taki, ze znakomita jego wiekszosc rozpuszcza sie w wodzie, wiec działą od razu.

W amofosce masz gorszy, bo rozpuszczalny w wodzie tylko w stosunkowo niewielkiej czesci, a głównie w kwasach organicznych czy czymś tamim.

Czytaj nasypiesz, a on słabo zadziałą, bo zanim sie w pełni rozłozy, to pare lat minie.

podobnie jest w nawozach z luveny.

lubofoski są ok, a lubofosy już nie bardzo.

ps

tak, wiem, ze odkopuję temat sprzed niemal 3 miesiecy, ale wyskoczył mi w sugerowanych, przeczytałem i nie mogłem sie oprzeć skomentować.

Edytowano przez nunu85

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adrian10
      Witam zabrałem się za remont hamulców w moim ciapku. Z lewej strony poszło szybko lecz problem zaczął się ze strony prawej gdzie jak chciałem nabić nowy simering w tym łączniku zwolnicy z mostem (nwm jak to się nazywa) to musiałem to zdemontować i wtedy zaczął się cyrk ponieważ wpadło do środka mostu to koło z łożyskiem i kompletnie nie wiem jak to wszystko pozakładać proszę o pomoc bo pług już gotowy do podorywki.
    • Przez bartekcuber
      witam 4 lata temu zrobiłem remont c3603p wymieniłem wał korbowody głowice panewki pompę olejową tłoki tuleje pierścienie bo nie było ciśnienia oleju po remoncie było ok co roku miał mniejsze a nie dawno znów się zapaliła kontrolka od oleju na rozgrzanym silniku mechanik rozebrał stwierdził że wszystko ok jest podłożył tylko podkładkę pod zawór pompy oleju ale to nic nie dało proszę o pomoc co mu dolega
    • Przez Zetorursus123
      Cześć Jaką prase wybrać metal-fach z587, Sipma 1211, ursus z543
    • Przez miles3147
      Witam. Słyszałem kiedyś, że można zwiększyć udźwig w 4514 poprzez założenie cylindra i tłoka od 5714. Robił tak ktoś? Wyjdzie taniej, bo żeby zwiększyć siłownikami wspomagającymi udźwig o tonę, to trzeba wydać 2 tyś zł.
    • Przez 1991Mateusz
      Witam. Jak w temacie potrzebuje 900kg pszenżyta ozimego do siewu, ładnego ,grubego po czyszczeniu . Odmiana jaka preferuje to rotondo choć inne też wchodzą w grę.
      Lokalizacja jaka mnie interesuje to małopolska lub świętokrzyskie.
      Kontakt 888-923-942  lub PW  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.