Polecane posty

stempos1980    156

Też polecam Poli ale czy to jest opłacalne na oziminy b o poli wymaga zmieszania bo inaczej będą straty

Wiadomość z agroFakt.pl

kubatedi    0

Czytajcie uważnie temat :P Jest tam napisane "Pod " więc chodzi mi tu o zastosowanie przedsiewne :) Mianowicie pod żyto hybrydowe :)

kamilekb9    1
11 godzin temu, wojtal24 napisał:

przeliczyc cene na czysty skladnik

Tak jak kolega napisał przeliczyć na czysty składnik bo są różne polifoski i różne amofoski. Jednak wg mnie lepsza będzie polifoska. Ze swojego doświadczenia wiem że amofoski wolniej się rozkładają 

nunu85    142
Napisano (edytowany)
Dnia 1.04.2018 o 23:31, wojtal24 napisał:

przeliczyc cene na czysty skladnik

to nie tak prosto.

Wg takich przeliczeń bardziej by sie opłacało brać amofoskę, tymczasem to sa zupełnie inne nawozy.

Czym sie różnią?

Ano zastosowanym fosforem.

W polifosce masz dobry, taki, ze znakomita jego wiekszosc rozpuszcza sie w wodzie, wiec działą od razu.

W amofosce masz gorszy, bo rozpuszczalny w wodzie tylko w stosunkowo niewielkiej czesci, a głównie w kwasach organicznych czy czymś tamim.

Czytaj nasypiesz, a on słabo zadziałą, bo zanim sie w pełni rozłozy, to pare lat minie.

podobnie jest w nawozach z luveny.

lubofoski są ok, a lubofosy już nie bardzo.

ps

tak, wiem, ze odkopuję temat sprzed niemal 3 miesiecy, ale wyskoczył mi w sugerowanych, przeczytałem i nie mogłem sie oprzeć skomentować.

Edytowano przez nunu85

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Proszę komentować i zaznaczać która według was odmiana jest najlepsza można też komentować. Nie ma wszystkich odmian bo nie wystarczyło miejsca.
    • Przez artur1295
      czy to jest elektrozawor blokady tylnego mostu czy przedniego
    • Przez rolnikzwielkopolski12
      Witam mam takie pytanie czy sorgo zasiane np po jęczmieniu ozimym wyda jakiś zadowalajacy plon, czy nada się na kiszonke  i jaką to może mieć wartość dla opasów. Chciał bym wiedzieć co sądzicie o tym i czy sialiście to już ?
    • Przez robadas78
      Witam. Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Kupiłem ursusa c330 z 76 roku. Po jakimś czasie zauważyłem że cieknie pompa paliwowa na środku. Oddałem do przeglądu i uszczelnienia. Od tego momentu tylko jak ursus ,,zobaczy góreczkę" to zaczyna dymić na biało i nie pali na pierwszy cylinder od chłodnicy. Po minucie wraca do normy na pełnym gazie. POmpę oddałem na gwarancji i okazało się że jest Ok. Bak wyczyszczony, wtryski zrobione, zawory ustawione, rurki paliwowe wymienione, zapłon ustawiony, luzy na zaworach ok, ciśnienie 26 atm, pali od strzała na mrozie, na wolnych obrotach to może chodzić cały dzień. 3 mechaników się bawi i to samo. Proszę o jakieś porady - może ktoś się z tym spotkał?
    • Przez SanSebastian
      Witam serdecznie chciałbym zaczerpnąć opinii na temat zgrabiarek
      Mam zamiar zakupić coś tej zimy, ale mam dylemat pomiędzy polskimi nowymi markami a zachodnimi sprowadzonymi.
      Byłem bardziej przekonany do tych drugich, pojeździłem w ostatnim czasie po handlarzach w okolicy, którzy sprowadzają sprzet z zachodu i trochę się zdziwiłem.
      Szukam zgrabiarki 3,20 lub 3.50 metra, tak żeby c360 dała radę, najlepiej na tandemie, wiadomo lepiej zgrabi, a łaki nie są równe jak stół.
      Ceny takich zachodnich są moim zdaniem mega wysokie, kuhny, lely, niemeyer, wiadomo zachodnia jakość, ale ludzie wołają sobie za takie  25 letnie maszyny ok. 7-8  tysiecy. Wiadomo maszyna ma chodzić a nie się świecić, ale one wyglądały jakby stały u niemca 5 lat w trawie i polak wziął za 500euro.
      za to cenę to ja mam nową polską jakość.
      Proszę o poradę na temat tych polskich zgrabiarkach oferowanych za 8 tysięcy typu jar-met, brandi, armasz, promar, metal-technik, armasz i innych wynalazkach, czy na prawdę tak jak wielu twierdzi są one z plasteliny i po dwóch sezonach do wywalenia?
      Czy myślicie że na te 4ha i prawidłowym użytkowaniu warto wybrać polską maszynę czy raczej szukać jakiś 25 letnich zachodniaków w podobnej cenie?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.