Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253
21 godzin temu, damianzbr napisał:

Jak teraz nie oddał w dzierżawę ani nie sprzedał, to myślisz że później pozwoli aby ktoś na jego ojcowiźnie się dorabiał?

Oho, już to widzę, a raczej widzę tam brzózki. Pole stanieje, dzierżawy stanieją i właściciele gruntów ani będą myśleć półdarmo oddać rolnikowi z sąsiedztwa, lepiej niech brzózki rosną.

 

Zresztą Rysio już się zapowiedział, nawozu nie sypie czeka na suszowe. Jeszcze ze dwa lata to będzie siał lejkiem i chadzał do pracy. Plonu z tego nie będzie tak jak teraz ma wychuchane wygłaskane.  I dobrze, mniej towaru a rynku = cena lepsza.

nom to lepiej bedzie mniej ha obsiane to mniej towaru i lepsza cena bedzie i wszyscy zadowoleni beda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, lukaczmarek napisał:

Kupię pszenicę paszową po 640 netto z dostawą w okolice Łowicza albo moim odbiorem.

Do golpaszu odstawiasz? po ile się zakontraktowałeś że jako pośrednik po 640 netto dajesz? Bo nie wierzę że za 20zł/t się bawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Dwa tyg temu sprzedalem 24t do mlyna po 670netto cena u mnie, ich transport 70km. Wczoraj mieli od sasiada zabierac juz po 640 ale w koncu odpuscili bo nie mają miejsca. Ludzie robią miejsce na kukurydze itd. Myślę ze za 2 miechy cos drgnie ale jak 700netto dostane to pewnie bedzie max no ale to tylko moje gdybanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

Ktoś wie czy Młyn w Jarosławiu wznowił zakupy pszenicy i po ile płaci? Mam do wywiezienia 200ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

podobno od poniedziałku mieli zaczynać cena taka jak była w żniwa chyba 700 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

71169038_898386000519238_3416236593764106240_n.jpg.3fc43eee58875d9ec1af4826a8eaa42b.jpgGłupoty gadacie cena jest tak z dzisiaj taka jak widać w duł .

To jak cena pszenicy jest już po 900 zł coś cisza .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale Ty się zrobiłeś jęczący. Komornik do drzwi puka czy jak? Jak nie odpowiada Ci gospodarka to rzuć to w cholere i jedź za granice. Tam o wiele lepiej zarabiasz.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, waldii1 napisał:

Ale Ty się zrobiłeś jęczący. Komornik do drzwi puka czy jak? Jak nie odpowiada Ci gospodarka to rzuć to w cholere i jedź za granice. Tam o wiele lepiej zarabiasz.

Spokojnie tylko takie ceny piszą po tyle sprzedali a tu taka cena okolicy , co do marudzenia czemu marudzę tylko przedstawiłem jaka cena jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

W żniwa pisałeś że takie super plony masz, gdzieś niedawno że kukurydza rewelacyjna, kolb dużo itd. Więc plon rekompensuje Ci spadek ceny. Gorzej mają te osoby które miały po 3t a kukurydza po pas czy po kolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480

A co mu się ta kukurydza rozkrzewiła że miał więcej kolb :) ? Może ma po pięć na jednym badylu , no to rzeczywiście ma się z czego cieszyć :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jęczy bo może siedzi ciągle za granicą i sprzedaż zleca swoim pracownikom a Ci dzwonią "szefie pszenica po 500 więcyj nie chcieli dać" . U nas pobliska duża wytwórnia pasz 650 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Ta pisał wiosna że pszenicę ma na 8 ton. Siedzi za granicą, euro zarabianie płacze ciągle że pszenica po 600 . Galan sprzedasz za rok jak będzie po 800


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

O widzę że temat się rozkręca był plon do 7 ton a po drugie na drugi rok cena pszenicy może być po 500 netto tylko jak pogoda dopisze a po trzecie Skierbieszów koło szkoły skup cenna 58 netto , Udrycze 56 neto , Siennica 56 netto a ludzie wiozą przyczepami ruch jest dość duży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Toż taczkami wozić nie będą 😅

  • Like 1
  • Haha 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To duże wytwórnie pasz dyktują cenę, po co handlujecie z Januszami biznesu co żyją z tego a wożą też do nich..... U nas Cedrobu nikt nie przebije cenowo i nie kroją na parametrach . Podpisujesz kontrakt z ceną minimalną i śpisz spokojnie, prosty przykład kukurydza 450netto w tym roku a okoliczne Januszki 380-400 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

U mnie było na odwrót , cargill płacił 30 zł na tonie mniej niż pośrednik wiozący do niego na skup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pawel885 napisał:

To duże wytwórnie pasz dyktują cenę, po co handlujecie z Januszami biznesu co żyją z tego a wożą też do nich..... U nas Cedrobu nikt nie przebije cenowo i nie kroją na parametrach . Podpisujesz kontrakt z ceną minimalną i śpisz spokojnie, prosty przykład kukurydza 450netto w tym roku a okoliczne Januszki 380-400 

Ta tyle że jak potrącą za wilgotność izanieczyszczenia to wyjdzie po 350 og0ólnie to kicha z cenami kukurydzy ciągnie je w dół tania pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po ile chcesz sprzedać?

 

@MleczArek

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Widzę że tu znowu jakieś wywody, spekulacje ogólnie jedna wielka sra..ka. Przecież to normalne zjawisko tak jest rok w rok dopiero wrzesień a wy chcecie pszenicę po 900 na słupach?Ludzie sprzedaję bo kasa potrzebna dużo poszło na rzepaki teraz pszenica siewy, zaraz zabiegi herbicydowe i skracanie rzepaku a kasa potrzebna więc sprzedają i Myślice że ktoś podniesie cenę?? Druga rzecz to taka że skupy namoczyły du..py w maju jak cena gwałtownie spadła z 800 na 700 zostali z zapchanymi magazynkami teraz trzeba odrobić straty. Więc jęczenie niema sensu, kto się zabezpieczył finansowo trzyma kto potrzebuje kase sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 godzin temu, staszek131415 napisał:

Ta tyle że jak potrącą za wilgotność izanieczyszczenia to wyjdzie po 350 og0ólnie to kicha z cenami kukurydzy ciągnie je w dół tania pszenica

Czego cieszysz ryja stasiek? Powiedz mi która firma trzyma próbki x czasu ? Która firma dopłaci ci od ceny minimalnej do rynkowej? Rok temu szło zboże to kumpel pluł sobie w twarz że mógł łyżkę żwiru na samochód dosypać bo tak mało zanieczyszczeń wyszło . Ale co ty możesz wiedzieć jak u was pszenica po 500 i minimum 20% białka i gęstość 90 bo inaczej to 400 xD

Edytowano przez pawel885
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł to ma chyba uczulenie na staszka komentarze, bo już mu głowa spuchla i się z nerwów rzuca 

 

Po ile jęczmień teraz? Ktoś kupił/chce kupić lub sprzedawał w dobrej cenie? 

  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Osoby radzace  wszystko zostawić w piz*..  lepiej niech się nie odzywają. Powiem tak od 4 lat w kieszeni coraz mniej, jeśli się popatrzy na tzw zeszyt koszty coraz wieksze plony spadają cena jak 15 lat wstecz . Firmy od śor również maja nie wesoło  brak splat coraz wieksze ucinanie kosztow.

Na zachodzie dwa lata suszy. Każdy liczy na zero żeby wyjsc. Wschód płacze że cena pszenicy 55 zł. Zapraszam na zachód 2 tony rzepaku po 1550. Pszenicy 3.5 tony po 62 . Mówię oczywiście o słabych ziemiach iv v vi klasa. 

Ja proponuje jeszcze znieść doplaty to 60 % gospodarstw produkujacych na rynek pada. Ja bym proponował w obecnej chwili wprowadzenie  systemu doplat z usa... Kazdy robi na srredni plon z 10 lat. Jesli jest pod kreska panstwo doplaca ...

Edytowano przez mtz55
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

@mtz55 Jeżeli siejesz na V i VI klasie rzepak i pszenicę, to się nie dziw, że  masz 3,5 tony pszenicy i 2 tony rzepaku. Na takich ziemiach to bym powiedział, że to dobry wynik. 

Edytowano przez Jacolino
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, mtz55 napisał:

Osoby radzace  wszystko zostawić w piz*..  lepiej niech się nie odzywają. Powiem tak od 4 lat w kieszeni coraz mniej, jeśli się popatrzy na tzw zeszyt koszty coraz wieksze plony spadają cena jak 15 lat wstecz . Firmy od śor również maja nie wesoło  brak splat coraz wieksze ucinanie kosztow.

Na zachodzie dwa lata suszy. Każdy liczy na zero żeby wyjsc. Wschód płacze że cena pszenicy 55 zł. Zapraszam na zachód 2 tony rzepaku po 1550. Pszenicy 3.5 tony po 62 . Mówię oczywiście o słabych ziemiach iv v vi klasa. 

Ja proponuje jeszcze znieść doplaty to 60 % gospodarstw produkujacych na rynek pada. Ja bym proponował w obecnej chwili wprowadzenie  systemu doplat z usa... Kazdy robi na srredni plon z 10 lat. Jesli jest pod kreska panstwo doplaca ...

Ja bym dodał aby osoby narzekające się nie odzywały tylko zmieniły branżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj