Polecane posty

ansu    392

U mnie w tym roku był wszędzie u każdego rzepak. Teraz chyba pszenica, bo z buraka ludzie uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601
1 minutę temu, ansu napisał:

U mnie w tym roku był wszędzie u każdego rzepak. Teraz chyba pszenica, bo z buraka ludzie uciekają.

Buraki w tym roku to jedna wielka porażka małe  jak pietruszka pasternak , buraki u parowane  plon marny nacina uschła , tylko kuku  to ładne jest kolby dorodne ta uprawa się udał na wschodzie Polski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Buraki w tym roku to jedna wielka porażka małe  jak pietruszka pasternak , buraki u parowane  plon marny nacina uschła , tylko kuku  to ładne jest kolby dorodne ta uprawa się udał na wschodzie Polski .

Pszenica ścięta, nie wyszło, to na kukurydze się przerzuciłeś ze swoim biadoleniem jaka ładna i przez to tania? Staszek obiecał Ci połówkę świniaka na święta za przelewanie jego myśli bo sam dostał bana? Kukurydza u nas co gmina to inna, gdzie piaski, lasy to do pasa, gdzie coś bardziej zwięzłego to 3 metry 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Sprzedaż pszenicy zakończona, po 630netto jeszcze udało się sprzedać bo było ugadane w zeszłym tygodniu, zamierzałem trzymać bo białko rekordowe u mnie koło 15, gęstość na styk, średni plon z 12ha leżącego jakieś 6,2t... Bida z nędzą z tą pszenicą. Miałem już pomysł żeby jej w ogóle nie siać, ale jeszcze ten rok posieje niecałe 10ha, a później jak coś może jakieś jeczmienie - ceny podobne, wydajności też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Bieda z nędzą? U nas zbierało się po 4-5t pszenicy o gęstości 70 to jak to nazwać? Polskie Młyny 30zł w dół.  W tym roku najlepiej na jęczmieniu ozimym wyszedłem, plon 6t nakłady połowę mniejsze od pszenicy, cena była praktycznie taka sama jak w tej chwili pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

No w porównaniu do zeszłego roku u mnie gdzie średnio wyszło z 7,5 i sprzedane średnio po 750netto to różnica jest porażająca... A tym co mieli tak jak mówisz to współczuję i nie wyobrażam sobie jak bym prosperował jakbym tyle nakosil kilka lat ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długo mnie tu nie było kupiony jęczmień po 630 brutto

Ludzie zasypani zbożem bo porezygnowli z hodowli i ASF robi złą robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy Witamy,

gdzie się podziewałeś tyle czasu?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem cały czas ale nie mogłem się zalogować widzę że się stęsknili co niektórzy bardzo 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

No w koncu dyskusja o cenach nabierze tępa 

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxxxx    122

 Tempa nabierze. Tępy to ty jesteś. Oj Stasiu przyznaj się, byłeś na  wczasach w Bananowej Republice. Ale twój sobowtór Stasiek jakiś tam dzielnie dawał radę. :P

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze, że na jakieś wczasy go stać. Niektórzy jedyny relaks to mają pisząc takie wypociny na forum :D

  • Sad 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, pawel885 napisał:

Pszenica ścięta, nie wyszło, to na kukurydze się przerzuciłeś ze swoim biadoleniem jaka ładna i przez to tania? Staszek obiecał Ci połówkę świniaka na święta za przelewanie jego myśli bo sam dostał bana? Kukurydza u nas co gmina to inna, gdzie piaski, lasy to do pasa, gdzie coś bardziej zwięzłego to 3 metry 

Oj Pawełku nic nie zmądrzałeś przez te 3 miesiące jqk mnie nie było ceny mizerne mimo rzekomo niskich zbiorów a gołębiarze ile dają w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
9 minut temu, marcinxxxx napisał:

 Tempa nabierze. Tępy to ty jesteś. Oj Stasiu przyznaj się, byłeś na  wczasach w Bananowej Republice. Ale twój sobowtór Stasiek jakiś tam dzielnie dawał radę. :P

Mówisz o swoim ojcu, matce czy starej  ? Jak tak to w porządku. Jak inaczej to lepiej nie otwieraj swojej paszczy w ten sposób  


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, marcinxxxx napisał:

 Tempa nabierze. Tępy to ty jesteś. Oj Stasiu przyznaj się, byłeś na  wczasach w Bananowej Republice. Ale twój sobowtór Stasiek jakiś tam dzielnie dawał radę. :P

O cenach nie ma co pisać bo nie kopie się leżącego zapowiada się stabilizacja do końca roku potem czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, staszek131415 napisał:

Byłem cały czas ale nie mogłem się zalogować widzę że się stęsknili co niektórzy bardzo 😛

O cię ch*j..

Gdzie ty byłeś?

To są 3 miesięczne bany, myślałem że max 1 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397

No i ja coś napiszę.

Mam zboża na olx,  i jak po żniwach trochę się sprzedało w zeszłorocznej cenie, to tak już we wrześniu brak zainteresowania, nikt nie dzwoni by kupić.

Także będziem trzymać do następnych żniw.

Teraz pod ozime nie kupuję nawet granulki drogiego nawozu, niech se go trzymają, a jak stanieje to sypnę na wiosne, a jak nie to też nie, sypnę wiaderko azotu i tak wyjdę na swoje jak dalej będzie tanie zboże a drogi nawóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jeszcze nie dawno sie chwaliles ze tak dobrze Ci placili za jeczmien z przyczepy ... 

Suszowego Ci dadzą tyle to Twój roczny zysk to mozesz trzymac do zniw , ale duzy % rolników musi sprzedac zboze by jednak nawozu trochę sypnac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, damianzbr napisał:

O cię ch*j..

Gdzie ty byłeś?

To są 3 miesięczne bany, myślałem że max 1 miesiąc.

Pewno wysłał wiadomość do yacentego, że kupi od niego pszenicę po 500 zł brutto z dowozem do staszkowych blondynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15397
1 minutę temu, pawlus224 napisał:

A jeszcze nie dawno sie chwaliles ze tak dobrze Ci placili za jeczmien z przyczepy ... 

Suszowego Ci dadzą tyle to Twój roczny zysk to mozesz trzymac do zniw , ale duzy % rolników musi sprzedac zboze by jednak nawozu trochę sypnac .

Toż tak było, trochę pszenicy po 800 poszło, jęczmienia po 700, pszenżyta po 650

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Staszek, witaj z powrotem. Galan zastępował cię dzielnie :D

Skierbieszów pszenica od 600 do 660 brutto w zalezności od parametrów

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak ceny kukurydzy mokrej ? bo mi sie cos o uszy obiło ze podobno ma byc marne 380 netto , ale oficjalnych cennikow narazie nie mają , wiec ciekawe czy by sie oplacilo w tym roku suszyc kukurydze oczywiscie placac za usluge suszenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo że po ubiegłym roku firmy będą chciały sobie odbić straty i grać na zniżki dodatkowo sprzyjają temu niskie ceny zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj