Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

Jak patrze na obecne relacje cen srodków prodykcji i cen za produkty rolne  to chyba zacznę robić tz,bokami dobrze że nie mam kredytów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
7 minut temu, AleksanderX napisał:

Jak patrze na obecne relacje cen srodków prodykcji i cen za produkty rolne  to chyba zacznę robić tz,bokami dobrze że nie mam kredytów

Są fanatycy co nie widzą cen nawozów i ochrony roślin do cen pszenicy a jak będzie pszenica po 600 brutto maks to nie przełoży się na zakup środków do produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

JUż się przełożyło. Mam znajome punkty skupu i handlu nawozami , sprzedaż nawozów spadła wszędzie, w niektórych miejscach nawet o połowę.

Taką strategię już ćwiczyliśmy w latach 90-tych i w końcu producenci nawozów i środków ochrony polegli i zmniejszyli ceny i marże.

A dziś na głównej stronie znanego portalu info, że zyski ZA Puławy wzrosły o 290 procent, w tym o 400 na produkcji nawozów, bo inne działki produkcji nawet przynoszą stratę.

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Ulman napisał:

Pójdą na etat do zakładów produkujących żywność , które właśnie zbankrutowały bo żarcie trzeba importować.  Genialny plan

Bedą importować bo popyt wzrośnie.

 

Jest kasa jest popyt,

jest TUSK i PO nie ma kasy nie ma popytu wszystko trzeba wyeksportować i dobrze się nagłowić jak to zrobić.

 

Żadne zakłady nie będą bankrutować tylko nie będą nadążać z produkcją,. Zmieni się kierunek przepływu towarów oraz ilość konsumpcji.

 

10 minut temu, galan99 napisał:

Są fanatycy co nie widzą cen nawozów i ochrony roślin do cen pszenicy a jak będzie pszenica po 600 brutto maks to nie przełoży się na zakup środków do produkcji .

Więc zaczniesz handlować SOR. W czym problem?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Czort wie ile jedni powiadają że po 700 zł  i więcej a u nas 620 do 640  zł  brutto to już maks . Zamojskie , Krasnystaw , Chełm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, warchest napisał:

@red83powiat płocki i okolice 

No to blisko mnie, obecnie WGS. Tu jest tak, że i pola rolników z 50ha są zabiedzone i to bardzo. Także to nawet dzierżawca robi z gleby pustynię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ale jak nie którzy łupią po 8+ ton z ha to nie mają się co martwić bo nawet po 600 to nie żle gorzej z tymi co oscylują wokół średniej tj' około 4 ton w tym roku:D

A jeszcze suszowe do tych 8+ bo miało być 12

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Prawda. Wszystko zależy ile się komu urodziło. Ja oceniam ten rok ogólnie na kiepski. Pszenicy wyszło mi ok. 7.2 tony z ha. To nie jest źle. Wiem że niektórzy by chcieli mieć tyle ale ceny oscylujące w granicach 600 zł. nie powalają. A żeby mieć te 8 ton z hektara to też trzeba ponieść nie małe koszty. Najgorzej jęczmień mi wyszedł i jestem zawiedziony bo na prawdę był ładny a nasypal tylko 5 ton i przy tej cenie to porażka. Może z 1000 zostanie. Ceny to od 620 do 660 pszenica i 620 do 640 jęczmień. Okolice łaszczowa czyli wschodnia flanka. Ceny brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, red83 napisał:

No to blisko mnie, obecnie WGS. Tu jest tak, że i pola rolników z 50ha są zabiedzone i to bardzo. Także to nawet dzierżawca robi z gleby pustynię. 

ja WPL , to u cb by było co brać w dzierzawy ? tylko ze ja daleko bym tam mial to wole isc do roboty i obrobic to co jest 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie, że tak. Tylko ziemie mozaika, bez melioracji. Też wolę dorobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
1 godzinę temu, damin1 napisał:

Prawda. Wszystko zależy ile się komu urodziło. Ja oceniam ten rok ogólnie na kiepski. Pszenicy wyszło mi ok. 7.2 tony z ha. To nie jest źle. Wiem że niektórzy by chcieli mieć tyle ale ceny oscylujące w granicach 600 zł. nie powalają. A żeby mieć te 8 ton z hektara to też trzeba ponieść nie małe koszty. Najgorzej jęczmień mi wyszedł i jestem zawiedziony bo na prawdę był ładny a nasypal tylko 5 ton i przy tej cenie to porażka. Może z 1000 zostanie. Ceny to od 620 do 660 pszenica i 620 do 640 jęczmień. Okolice łaszczowa czyli wschodnia flanka. Ceny brutto. 

W głowę się puknij :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Obstawiam na Październik  najwyższą cenę pszenicy do Listopada bo w tym czasie będą zaliczki 70 % dopłat mało będzie sprzedaży pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

do najwyzszych cen pszenicy to jeszcze duzooo brakuje i w ciagu kilku miesiecy niewiem czy tak podskoczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Plon nie jest kiepski tylko ceny jakie oferują skupy za towar jaki mało kiedy jest z gęstością w okolicy 80 i białkiem powyżej 15. Są rejony gdzie plon jest niski i parametrów brak a cena taka sama. Przy plonie 7ton+ i tej cenie jeszcze idzie wyżyć, bez inwestycji, aby było na bieżącą działalność i życie  ale plon o połowę niższy to nie wiadomo z czego zrezygnować czy bieżących potrzeb gospodarstwa, czy z życia. 

Sprawa jest kiepska z punktu widzenia rolnika, handel zawsze da sobie radę a rolnikowi nigdy nie pomoże.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie przesadzasz troche , plon 7 ton pszenicy to juz jest dobry plon i z niego mozna inwestowac , a co powiesz o ludziach co zbieraja plony pszenizy [przecietnie 5 6 do 7 ton max i jakos powoli tez inwestuja i sie rozwijaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
7 minut temu, warchest napisał:

do najwyzszych cen pszenicy to jeszcze duzooo brakuje i w ciagu kilku miesiecy niewiem czy tak podskoczy 

Mowa o cenie 700 zł brutto to jak będzie to już wielki sukces dla tego roku przynajmniej na wschodzie kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
4 minuty temu, warchest napisał:

nie przesadzasz troche , plon 7 ton pszenicy to juz jest dobry plon i z niego mozna inwestowac , a co powiesz o ludziach co zbieraja plony pszenizy [przecietnie 5 6 do 7 ton max i jakos powoli tez inwestuja i sie rozwijaja 

W tym roku 5ton tam gdzie pokrapywał deszcz dało większy zysk niż 7 tam gdzie suszyło, nikt się nie przyzna ile wpakował kasy, odżywki aminokwasy i inne cuda 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak masz z 1000ha to masz z czego inwestować a jak masz 50 to po odliczeniu kosztów ile zostanie?  A według mnie inwestowanie to nie branie kredytu na 20lat bo ciągnik kupiony za 350tys. Do tego czasu będzie miał już dość. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Każdy narzeka cena, opłacalność ale w głębi myśli zacisnę zęby ale sąsiada komornik sprzątnie i będę miał więcej.... Dlaczego Polacy byli pod zaborami ? kraj rozgrabiono wymordowano naszych dziadków.... Cały czas nas niszczą> zapytacie w czym problem ? Nie mamy żadnego LOBBY które by poszło do rządu i uderzyło w stół przecież tu nic nie oszukasz w polu ! A śrube nam podkręcają zresztą co wtym kraju jest polskiego ? Popatrzcie na to co was otacza, tylko 5% kapitału w bankach to polski kapitał reszta zachodni ...macie jakieś pytania jeszcze czy wychodzimy od jutra na  ulice....

Edytowano przez MarekUA
  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, Kobek napisał:

W głowę się puknij :) 

Dlatego napisałem że wielu by chciało tyle mieć. Jak ma się dobre ziemię i odpowiednio się umie zadbać i wiadomo jeszcze najważniejsze żeby pogoda była sprzyjająca to w moim regionie uzyskuje się wyniki do 10 ton pszenicy czy do 7 a nawet powyżej jęczmienia. I w sensie ZADBAĆ znaczy ponieść koszty., duże nawet także 7 ton i sprzedac przykładowo po 600 to rewelacji nie ma. 

Także jak ktoś uzyskał 5 ton z małym wkładem to wyjdzie jak 7 z dużym. 

 

Stąd mój opis że szału nie ma w tym roku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
8 godzin temu, MarekUA napisał:

Każdy narzeka cena, opłacalność ale w głębi myśli zacisnę zęby ale sąsiada komornik sprzątnie i będę miał więcej.... Dlaczego Polacy byli pod zaborami ? kraj rozgrabiono wymordowano naszych dziadków.... Cały czas nas niszczą> zapytacie w czym problem ? Nie mamy żadnego LOBBY które by poszło do rządu i uderzyło w stół przecież tu nic nie oszukasz w polu ! A śrube nam podkręcają zresztą co wtym kraju jest polskiego ? Popatrzcie na to co was otacza, tylko 5% kapitału w bankach to polski kapitał reszta zachodni ...macie jakieś pytania jeszcze czy wychodzimy od jutra na  ulice....

trzeba było wychodzić jak rządził PSL i sprzedawał gospodarkę  ( likwidował )

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj