Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zbyszek3939    965

bamberka po fasoli   250 kg  polifoski 8  600 kg saletry  raz skracana   3 razy grzyb  wilgoci pod dostatkiem  połowa wcześno wyłożona ziemia klasy 3 b  plon średnio 7 ton  zeszły rok 8,5     przy mniejszej dawce azotu tak że trochę w dupe   no i jeszcze cena    zamojskie

za  1000 plus moja doplata chętnie oddam w dzierżawe

oczywiście za hektar

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30
20 godzin temu, jahooo napisał:

Są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka - tak się stopniuje słowo "oszustwo"

Jeśli  mój sąsiad  bije  swoją żonę codziennie  a  ja  swoją  wcale  to  i  tak  statystycznie  moja  żona  ma  wpierdal  co drugi dzień  i jeśli  ja  jem  mielone  a  sąsiad  kasze   to  statystycznie  obaj  jemy  gołąbki  - statystyka  piękna  rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

 

7 godzin temu, Wicherek napisał:

Nie szukaj jelenia, nikt nie będzie na ciebie robił cwaniaku !

mowa nienawiści przez ciebie przemawia  nie unoś się skoro na zachodzie płacą po 3 tysiące za hektar  to moja oferta nie jest wygórowana   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Elewar drobin 690 netto konsumpcja a cedrob 660 netto, u mnie pszenicę conajmiej 2 tony lepiej niż w ubiegłym roku, Hondia 6,7t  Opal 7,15t  na polu gdzie opal był to zostało mi na 70 arów hondi  i zasialem bo kwalifikat i jest dramatyczna różnica na korzyść pszenicy opal

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

 

mowa nienawiści przez ciebie przemawia  nie unoś się skoro na zachodzie płacą po 3 tysiące za hektar  to moja oferta nie jest wygórowana   

Mieszkam na zachodzie takie ceny dzierżaw to już odlegla historia, obecnie to max 1,5 tyś/ha , przy dużych działkach np. 50 ha to 1,8 tyś i jeżeli powtórzą się kłopoty z pogodą to jeszcze ceny spadną,zyto konsumpcja 550 ,pszenżyto 580, jęczmień 560[ceny netto]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

bamberka po fasoli   250 kg  polifoski 8  600 kg saletry  raz skracana   3 razy grzyb  wilgoci pod dostatkiem  połowa wcześno wyłożona ziemia klasy 3 b  plon średnio 7 ton  zeszły rok 8,5     przy mniejszej dawce azotu tak że trochę w dupe   no i jeszcze cena    zamojskie

za  1000 plus moja doplata chętnie oddam w dzierżawe

oczywiście za hektar

Jak masz dostęp do wody dam nawet 2 tyś  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586
10 godzin temu, RolnikTivi napisał:

Elewar drobin 690 netto konsumpcja a cedrob 660 netto, u mnie pszenicę conajmiej 2 tony lepiej niż w ubiegłym roku, Hondia 6,7t  Opal 7,15t  na polu gdzie opal był to zostało mi na 70 arów hondi  i zasialem bo kwalifikat i jest dramatyczna różnica na korzyść pszenicy opal

Powiadasz Elewar drobin 690 netto - opierniczą na wszystkim to wyjdzie po 630 brutto - Siennica dziś skup 630 brutto po lewej jadąc od Borunia .

Plon z 1 ha ostroga 7 t Zamojskie

Zamość  kolejka ze zbożem do mieszalni pasz  stoją aż  za  rondem 10 tirów sprzedają zboże w dużych ilościach .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
13 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

 

mowa nienawiści przez ciebie przemawia  nie unoś się skoro na zachodzie płacą po 3 tysiące za hektar  to moja oferta nie jest wygórowana   

Dam 3 tys jak te ziemię przywieziesz na zachód. Nie jesteś ze zachodu więc po co te durne porównania. Podatek macie 3x tańszy niż my. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
21 godzin temu, Wicherek napisał:

Nie szukaj jelenia, nikt nie będzie na ciebie robił cwaniaku !

Oj  jeleni jest dużo  co dają tyle i jeszcze wiecej ale ty do nich nie nalezysz i  dalej jedziewsz na nastu ha

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
14 minut temu, sumek666 napisał:

Dam 3 tys jak te ziemię przywieziesz na zachód. Nie jesteś ze zachodu więc po co te durne porównania. Podatek macie 3x tańszy niż my. 

widzę że niektórym nerwy puszczają  cenę podatku ustalają gminy  tak że może ty swoją ziemię przywieś na wschód  to ci podatek obniżą 

sami  popodbijaliście sobie ceny za dzierżawy to i podatki wam po podnosili

u nas są hektary przeliczeniowe  na przykład za 3 klasę płaci się jak za półtora h

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Od kiedy podatek jest ustalany na podstawie ceny dzierżawy? 

Po drugie zacznij od słownika ortograficznego jak zaczynasz dyskusję ;)

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
4 minuty temu, sumek666 napisał:

Od kiedy podatek jest ustalany na podstawie ceny dzierżawy? 

Po drugie zacznij od słownika ortograficznego jak zaczynasz dyskusję ;)

z tobą już skończyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
11 minut temu, AleksanderX napisał:

no ale na 3 klasie to i 12 ton da sie wyciągnąc na tym forum

razem z przyczepą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

LUBYCZA KRÓLEWSKA dziś cena pszenicy 10 zł  w dół    za tonę pasza 630 konsumpcja 650  wysokobiałkowa 670    ceny  netto

najwyższa  cena chyba w  województwie lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Dnia 29.07.2019 o 22:21, motorader18 napisał:

Top farms glubczyce pszenica nasienna 12 ton podlewana pryskana wszystkim na wszystko nawet na myszy . 

Jak walczyli z gryzoniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
8 godzin temu, AleksanderX napisał:

wpuszczali koty na uwiezi jak u kargila i pawlaka

 

W cargilu  to na pewno mają swój sposób na myszy  :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
15 godzin temu, galan99 napisał:

Powiadasz Elewar drobin 690 netto - opierniczą na wszystkim to wyjdzie po 630 brutto - Siennica dziś skup 630 brutto po lewej jadąc od Borunia .

Plon z 1 ha ostroga 7 t Zamojskie

Zamość  kolejka ze zbożem do mieszalni pasz  stoją aż  za  rondem 10 tirów sprzedają zboże w dużych ilościach .

Z początku nie przechodziła na gęstość, potem jak cedrob chwilowo skoczył na 670 to wszyscy wozili na cedrob bo na co komu stać w kolejce jak i tak biorą jeden transport na 10, więc jak cedrob wyskoczył z ceną 670 to oni na 690 i jak zobaczyli że mało skupili to nagle wszystkie pszenicę przechodzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj