Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Teraz Miwigos zabłysnąłeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Na  południowym wschodzie zawsze będzie najtaniej bo najbliżej na Ukraine i najdalej do portów a do tego bardzo mało paszarni , drobiarzy czy hodowli świń. To nie zmowa cenowa tylko normalna kalkulacja i warunki lokalne. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 minuty temu, miwigos napisał:

Za to macie tanią ziemie,coś za coś

Tanią  ziemię  bo u nas mało równych terenów zazwyczaj to są wzniesienia do 12 % i więcej kawałki pul małe  jak by był teren równina to by cena ziemi była wiele droższa od zachodu  Polski bo u nas ziemie są urodzajne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, galan99 napisał:

pul

🧐

Żeby nie było . W innym poście nic nie mówiłem na inny błąd , :ph34r:

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Cefetra pawlow w piątek 640 netto proponowali ale podobno im się kontrakt zwolnil i tacy dobrzy chcieli taka cenę dac czyli propagandy ciąg dalszy ale chyba ten dmuchany balonik za chwilę pęknie 

Rzepak propozycja z wczoraj 1520 netto Lubelszczyzna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Dwa dni jeżdżę po polach i szukam drogi dojazdowej do rzepaku, żeby się zmieścił kombajn z 5m hederu, takie wspaniałe warunki, wąwozy po 1km długości, głębokie na 8-10m i szerokie na 4. A rzepak po 1460 brutto. 

Jak tam cena w Udryczach, podniósł coś z 580 czy nadal idzie na rekord Polski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja to oddaje w depozyt z ceną w chwili przedaży minus 60 zł na tonie za przyjecie i przedaż a bede przedawac w grudniu niezależnie jaka bedzie cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
8 minut temu, jahooo napisał:

Dwa dni jeżdżę po polach i szukam drogi dojazdowej do rzepaku, żeby się zmieścił kombajn z 5m hederu, takie wspaniałe warunki, wąwozy po 1km długości, głębokie na 8-10m i szerokie na 4. A rzepak po 1460 brutto. 

Jak tam cena w Udryczach, podniósł coś z 580 czy nadal idzie na rekord Polski ?

E to jeszcze nie masz tak  źle z tymi wąwozami bo są i takie i jest ich dużo że jak coś jest szersze jak 2,7m to nie przejedzie a są i w ogóle nie przejezdne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
2 godziny temu, jahooo napisał:

Co rozumiesz przez tania ? 30 tys za hektar 4 klasy przy zbożu po 600 brutto w żniwa to ma być tanio ? Na stoku o nachyleniu 10 % i praktycznie braku dróg dojazdowych.

U mnie w okolicy są rejony gdzie i 50 trzeba dać bo lokalne bambry dają tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

U mnie już zaczynają oddawać dzierżawy ci, co płacili po 2000 oprócz dopłat. A widziałem też maszyny na lawetach wiózł komornik.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Co wy panikujecie trzymajcie do września/listopada i nie dajcie złodziejom zarabiać. Na świecie ma być coraz drożej a u nas 200 zł taniej niż na giełdzie? I w razie dalszych wzrostów na swiecie u nas proporcjonalnie ma tanieć? Trzeba złodziejski czas przetrzymać i podawać kto i jakie złodziejskie ceny wystawia żeby trochę ludziska wiedzieli gdzie nie wozić. Skonczą się resztówki z poprzedniego sezonu to i będą musieli kupić. Przecież z upainy nie sprowadzą jak jest tam drożej niż u nas. Glencore i inni wyskoczyli z 650 za konsumcje na kontrakty miesiąc przed żniwami. Coś im nie wyszło bo spodziewali się że propaganda zadziała jak zawsze, a tu klops. Wszystko będzie dobrze ale po żniwach, na świecie już srają w majty bo zapowiadaja gwałtowne cięcia z pięknych prognoz majowych. Nawozów u nas nikt nie kupuje, a taka propaganda była i złodziejska zagrywka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
3 godziny temu, galan99 napisał:

Zamość , Chełm , Krasnystaw , Hrubieszów i tak wzdłuż wschodniej granicy po Suwałki w pasie od granicy w głąb kraju do 150 kilometrów jest h...nia z cenami jak tylko może być wystarczy przekroczyć Wisłę i jest inny świat .

Ardanowskiemu śnią się spółdzielnie rolne .

Jest takie sk***ysyństwo na wschodzie naszego kraju kupić tanio a na zachodzie sprzedać drożej tak było zawsze jak pamiętam .

na tym polega biznes ,tanio kupić ,drogo sprzedać no jeszcze bogato się ożenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    953

dobrze się handluje jak cały czas drożeje skupy chcą trochę odbić i taniej skupić bo te co skupili na wiosnę i przetrzymali to są do tyłu zresztą u nas na wschodzie jak ktoś wcześniej pisał ceny  upierdalają pierwsi a podnoszą ostatni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

 Ten Stasio mi się podoba  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14 minut temu, stasio32 napisał:

Co wy panikujecie trzymajcie do września/listopada i nie dajcie złodziejom zarabiać. Na świecie ma być coraz drożej a u nas 200 zł taniej niż na giełdzie? I w razie dalszych wzrostów na swiecie u nas proporcjonalnie ma tanieć? Trzeba złodziejski czas przetrzymać i podawać kto i jakie złodziejskie ceny wystawia żeby trochę ludziska wiedzieli gdzie nie wozić. Skonczą się resztówki z poprzedniego sezonu to i będą musieli kupić. Przecież z upainy nie sprowadzą jak jest tam drożej niż u nas. Glencore i inni wyskoczyli z 650 za konsumcje na kontrakty miesiąc przed żniwami. Coś im nie wyszło bo spodziewali się że propaganda zadziała jak zawsze, a tu klops. Wszystko będzie dobrze ale po żniwach, na świecie już srają w majty bo zapowiadaja gwałtowne cięcia z pięknych prognoz majowych. Nawozów u nas nikt nie kupuje, a taka propaganda była i złodziejska zagrywka

 

6 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

dobrze się handluje jak cały czas drożeje skupy chcą trochę odbić i taniej skupić bo te co skupili na wiosnę i przetrzymali to są do tyłu zresztą u nas na wschodzie jak ktoś wcześniej pisał ceny  upierdalają pierwsi a podnoszą ostatni

 

A co kupili w tamte żniwa po 60 to nie zarobili ?    - Złodzieje !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
3 godziny temu, Dawid727 napisał:

Szwagier ma wysokie stanowisko w good Valley czyli starym poldanorze i często jeździ na Ukrainie bo tam też mają swoje fermy i 20 parę tysięcy hektarów i ciągle powtarza że plony tam na tych super glebach nie są wyższe niż u nas na 4-5 klasie. Na to samo stanowisko pracy tu w pl gdzie potrzeba jednej osoby tam potrzeba 8. Maszyny zniszczone kilku letnie, kradną tak jak u nas za czasów PGRow. Potrafią jechać pryskac i wszystko wylać do rowu bo im się w kółko nie chce jeździć. Odwalaja takie jaja że czasem głowa mała. 

 

z tymi plonami i wylewaniem oprysków do rowu to pewnie prawda bo jak widzę w telewizji jak młócą pszenicę w Rosji czy na Ukrainie to w niej chwastu tyle co i pszenicy a z wyglądu to 4 tony z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    953

zarobili  ale jak u nas w okolicy jeden przdsiębiorca  zatrudnia na skupie 10  czy 12 osób i trzeba zapłacić każdemu pensje i zus   a gdzie jeszcze sobie   to  żeby urobić 50 tyś miesięcznie na czysto to trzeba tanio kupować 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9229

Albo za mało kupuje, albo za dużo zatrudnia, często widzę, ze w skupie pracuje jedna-dwie osoby a zatrudniona cała rodzina żeby ubezpieczenie było i koszta dla US, no i żeby właściciel na papierze za dużo nie zarabiał

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nawet jak będzie po 500 to też będą kolejki z różnych przyczyn jak co roku w żniwa i skupujący to wykorzystują  "Biznes ist Biznes"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, witejus napisał:

z tymi plonami i wylewaniem oprysków do rowu to pewnie prawda bo jak widzę w telewizji jak młócą pszenicę w Rosji czy na Ukrainie to w niej chwastu tyle co i pszenicy a z wyglądu to 4 tony z ha

USA,Rosja,Ukraina rolnictwo nastawione na ekstensywną produkcję roślinną,każdy plon pow 2,5t/ha jest uznawany za sukces,przy czym na nieszczęście dla nas powoli to się zmienia ,szczególnie w Rosji gdzie zaczynają iść w stronę intensywnej produkcji, podobnie sprawa wygląda na Ukrainie, u nas zachodnie spółki rolne zatrudniają operatorów,zarządców gospodarstw do pracy w Ukrainie,moja znajoma wróciła stamtąd ,to stwierdziła że nigdy więcej tam nie pojedzie, dogadany jęczmień ozimy 640 netto 50t i gośc się wycofał  stwierdził że to za dużo bo na południu i wschodzie płacą mniej i musi poczekać aż się sytuacja wyjaśni i wstrzymał skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Czyli za parę złotych zrobił sobie z gęby doope...

Ja tam z takimi więcej nie gadam którzy się wycofują z umów nawet słownych...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
1 minutę temu, strzechu napisał:

Czyli za parę złotych zrobił sobie z gęby doope...

Ja tam z takimi więcej nie gadam którzy się wycofują z umów nawet słownych...

Tak to jest wycofał się bo pomyślał po co ma przepłacić jak na wschodzie kupi po 500 zł .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
6 minut temu, ws71 napisał:

moja znajoma wróciła stamtąd ,to stwierdziła że nigdy więcej tam nie pojedzie, 

Ale na wycieczce byla ili na rabotie ?  ;)

Duda ten od mięsa też miał tam Gospodarstwo i zawinął interes bo problemy kadrowe delikatnie mówiąc.  pracownicy w głowie mają jeszcze sowiecki sajuz.   Znam typa co robi tam interesy. Głównie budowlanka i nieruchomości. Dziki kraj - tak to ocenia.  Za jakieś dwa lata się tam wybiorę. Może jakaś dzierżawę załatwię w ramach mienia przesiedleńczego.  Chociaż z 20000 ha.  Będę wam pisał jak u mnie plony i u sąsiadów to będziecie wiedzieli czy Janusz ze skupu w Parzymiechach Dolnych chce was orżnąć gdy mówi że na ukrainie rekordowe zbiory  ;)

6 minut temu, ws71 napisał:

moja znajoma wróciła stamtąd ,to stwierdziła że nigdy więcej tam nie pojedzie, 

Ale na wycieczce byla ili na rabotie ?  ;)

Duda ten od mięsa też miał tam Gospodarstwo i zawinął interes bo problemy kadrowe delikatnie mówiąc.  pracownicy w głowie mają jeszcze sowiecki sajuz.   Znam typa co robi tam interesy. Głównie budowlanka i nieruchomości. Dziki kraj - tak to ocenia.  Za jakieś dwa lata się tam wybiorę. Może jakaś dzierżawę załatwię w ramach mienia przesiedleńczego.  Chociaż z 20000 ha.  Będę wam pisał jak u mnie plony i u sąsiadów to będziecie wiedzieli czy Janusz ze skupu w Parzymiechach Dolnych chce was orżnąć gdy mówi że na ukrainie rekordowe zbiory  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Pracowała jako zarządca gospodarstwa rolnego, jeżeli nie opłacisz się lokalnym ,,chłopcom z miasta"  to nie ma sensu zaczynać,niepokornym plon szedł z dymem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj