Polecane posty

tommy66692    2255
55 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

gdzie nie było to nie było  ale    w wielu miejscach  deszczu było aż za dużo   pszenice leżą powykładane po nawalnych deszczach 

Wrócił stasio znaczy teraz Zbyszek 

Witamy wielki powrót 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
52 minuty temu, Agrest napisał:

Nie wiem czy będzie tanio.

U mnie zboża wyglądały pięknie a nie wiem czy 3 tony takiego pośladu wyjdzie. Tu z mocnej gleby IIIa

20190707_171507.jpg

Plon ok 4 ton z tego będzie. U mnie tak było przy takim ziarniaku i klosach. Już większość pszenic u mnie na gospodarstwie wykoszone w tym roku..... A wyglądała na 8+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Zeby uzyskac plon odpowiedni to deszcz musi padac systematycznie co jakis czas i po troche a nie jak w tym roku brak brak i nagle ulewy podtopienia na poludniu a centrum i wschod srednio z deszczem potem trzy tygodnie bez porzadnego deszczu i temperatury ponad 30. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Marne pocieszenie te 4t. 

W zeszłym roku optycznie wszystko gorzej wyglądało a oddało 5,5t. W tym roku patrząc z drogi to rewelacja.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
2 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

zboża na zamojszczyżnie  strasznie nie równe   są takie pszenice że za tydzień a są takie że za trzy  tygodnie  mówię o zimowych  rzepaki dosuszane za kilka dni  rok prawdy  przez dwa lata  pszenice pryskane od grzyba czy nie pryskane nie wielka była różnica a wtym roku kto nie zadbał  i nie dał  3 dawki azotu to lipa 

To prawda. Kto robił byle jak na 2 zabiegi , nie dopilnował skrzypionki i nie dał N3 ten ma juz suchą pszenicę i w tym tygodniu może kosić. Jesli dane 3 dobre zabiegi i 3 dawki azotu to plantecje jeszcze z zielonym lisciem flagowym albo nawet podflagowym i cały czas ładnie nalewaja ziarno. 

 

1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

co Ci da 3 dawka azotu jak deszczu nie ma nic

W maju było ok 200 mm deszczu więc sporo azotu wymyte. Trzeba było dać N3 i to na poziomie 50kgN by uzupełnić. Z wilgocia nie było problemu bo padało do końca maja a w czerwcu pomiędzy 16 a 22 czerwca spadło ok 30l.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
49 minut temu, tommy66692 napisał:

Wrócił stasio znaczy teraz Zbyszek 

Witamy wielki powrót 👍

nie wiem o jakim stasiu mówisz      to że jestem tu nowy na tym forum i piszę jak to się ma w naszym regionie    to się gościu nie czepiaj

każdy ma prawo wyrażać swoje opinie cwaniaczku .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
58 minut temu, WOJTUNIO napisał:

Zeby uzyskac plon odpowiedni to deszcz musi padac systematycznie co jakis czas i po troche a nie jak w tym roku brak brak i nagle ulewy podtopienia na poludniu a centrum i wschod srednio z deszczem potem trzy tygodnie bez porzadnego deszczu i temperatury ponad 30. 

Zgadza się, to jak by anorektyk objadał się kilka dni i wrócił do normalnej wagi... Zboże z wiosny było max rozkrzewione i duże, późniejsza susza wszystkim pędom wytłumaczyła że mają walczyć o przetrwanie a nie o plon a ulewy w czerwcu tylko szkód narobiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
12 godzin temu, piotreku1 napisał:

Podaj link gdzie Bruksela prognozuje rekordowe zbiory w Polsce  pisiorku? Bo nigdzie nie mogę znaleźć  😉

Nie rekordowe ale wyższe od zeszłorocznych i po co te inwektywy pod czyimś adresem https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/16232-ke-prognozuje-zbiory-zboz-w-polsce-mniejszy-obszar-zasiewow-ale-wydajnosc-wyzsza-niz-przed-rokiem

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
12 godzin temu, Ulman napisał:

To prawda. Kto robił byle jak na 2 zabiegi , nie dopilnował skrzypionki i nie dał N3 ten ma juz suchą pszenicę i w tym tygodniu może kosić. Jesli dane 3 dobre zabiegi i 3 dawki azotu to plantecje jeszcze z zielonym lisciem flagowym albo nawet podflagowym i cały czas ładnie nalewaja ziarno. 

 

W maju było ok 200 mm deszczu więc sporo azotu wymyte. Trzeba było dać N3 i to na poziomie 50kgN by uzupełnić. Z wilgocia nie było problemu bo padało do końca maja a w czerwcu pomiędzy 16 a 22 czerwca spadło ok 30l.

To macie luksus,z tym wymywaniem troche przesadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Przeczytaj co napisał kolega ! To nie temat polityka A  kolega  próbuje na siłę udowadniać swoje przekonania polityczne  i rzuca oskarżenia.  A co do dużych plonów to wypowiedź naszego ministra rolnictwa jak nazwać? Gdzie twierdzi że susza jest tylko regionami mniejsza niż rok temu A plony będą wyższe niż rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, piotreku1 napisał:

Przeczytaj co napisał kolega ! To nie temat polityka A  kolega  próbuje na siłę udowadniać swoje przekonania polityczne  i rzuca oskarżenia.  A co do dużych plonów to wypowiedź naszego ministra rolnictwa jak nazwać? Gdzie twierdzi że susza jest tylko regionami mniejsza niż rok temu A plony będą wyższe niż rok temu.

Z tymi regionami suszy może być prawda jak na razie w pół-zach części woj kuj-pom wygląda to dobrze wzrost plonów 1,3t/ha do 4-5t/ha w tym roku,w mojej okolicy nawet na 5-6 klasie żyto wygląda optymistycznie,gdzie w zeszłym sezonie albo nie było wcale koszone,bądz plon poniżej tony,w obrębie miejscowości mogą nawet być znaczące różnice w opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
23 godziny temu, Ulman napisał:

To prawda. Kto robił byle jak na 2 zabiegi , nie dopilnował skrzypionki i nie dał N3 ten ma juz suchą pszenicę i w tym tygodniu może kosić. Jesli dane 3 dobre zabiegi i 3 dawki azotu to plantecje jeszcze z zielonym lisciem flagowym albo nawet podflagowym i cały czas ładnie nalewaja ziarno. 

 

W maju było ok 200 mm deszczu więc sporo azotu wymyte. Trzeba było dać N3 i to na poziomie 50kgN by uzupełnić. Z wilgocia nie było problemu bo padało do końca maja a w czerwcu pomiędzy 16 a 22 czerwca spadło ok 30l.

200mm to u mnie  od początku roku może spadło.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Pszenica 630,

Jęczmień 580

Cedrob ceny netto, chętnych specjalnie nie widać, a jęczmienie już wykoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To od piątku spadło 10/20zł.... Niech spada dalej to na pewno ktoś im przywiezie , już sms-y wysyłają a od marca cisza była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Przywiozą i to szybko cena pszenicy spada  58 zł Udrycze  czemu spada ;ludzie maja nabrane nawozy na zeszyt w tych skupach teraz będą spłacać ziarnem pszenicy po niskiej cenie  . Nawóz pobrany i pszeniczkę trzeba o dać po takiej cenie jak chce skup . ŻYCIE JEST OKRUTNE .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

To po uj tkwić w takim życiu. Oddaj ziemię dla sąsiada, a sam idz na wybijanie ryb czy układanie kostki. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Kolego  80 % rolnictwa w Zamojskim bierze na czas spłaty do 5 miesięcy jak Kuczyńska czy Świć , teraz na przypada okres spłaty na Sierpień , bo w kwietniu brane nawozy , mowa o gospodarstwach 30 ha do 50 ha bo mniejsi biorą na skupach i są efekty współpracy rolni skup .

Jak bym nie pracował to do swych 16 ha co mam tez bym musiał czasami brać nawóz na krechę do żniw , bo są czasami wydatki nie przewidziane i są braki nie opowiadajcie ze jest inaczej każdego dnia trzeba  kasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Nigdy nie brałem środków do produkcji w zamian za zboże tak samo ojcec czy było 30ha czy 100ha, to jest idiotyczne.

Jeśli Kuczyńska tak was doji to czemu nie bierzecie z innych większych firm jak chemirol procam agrolok czy agrii? 

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Po prostu ludzie wpadli w pętlę i ciężko się z niej wydostać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
9 godzin temu, miwigos napisał:

To macie luksus,z tym wymywaniem troche przesadziłeś

Po raz pierwszy od 4 lat woda poszła u mnie drenami. Uważam że 20 cm wody musiało wymyć część azotu głębiej lub drenami do rowów


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Ja natomiast obserwuję pola w okolicy i tak najładniejsze pszenżyto jest u gościa który zastosował tylko jedną dawkę azotu.

Po sąsiedzku sąsiad z kolei ma najlepszą pszenicę tylko po opóźnionym n1 i jednym zabiegu na grzyba. Na prawdę pięknie nalane kłosy.

U mnie i pozostałych wygląda tak że jakieś 30% kłosa od dołu jest w miarę nalane, a reszta góry upieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Azot wypalił co się dziwić. Tez mam spalone pszenżyto już 2 rok pewnie 3t średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Może zróbmy konkurs wśród skupujących i poszukajmy w kraju najniższej ceny za pszenicę Na razie myślę  dać 1 miejsce  dla Udrycz  58 br.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

Ja proponuję nie sprzedawać , magazynować  i podawać gdzie  podnieśli cenę z powodu braku towaru 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj