Polecane posty

WOJTUNIO    73

Narazie jest problem z pogodą jak na złość jak trzeba slonca i ciepła to jest zimno pochmurno i popaduje słaby deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
23 minuty temu, Wicherek napisał:

Ja proponuję nie sprzedawać , magazynować  i podawać gdzie  podnieśli cenę z powodu braku towaru 

Dokładnie,  kto może niech magazynuje trzeba liczyć swoje koszty a nie oddawać za pół darmo .Rozumiem że nie którzy musza sprzedać wcześniej bo maja zobowiązania,ale tymi cenami to powalają mnie z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Dostałem pierwszą propozycje na pszenice w zniwa 640 netto Powiedziałem ze sie zastanowię a pomyślalem wypchaj sie

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, piotreku1 napisał:

Przeczytaj co napisał kolega ! To nie temat polityka A  kolega  próbuje na siłę udowadniać swoje przekonania polityczne  i rzuca oskarżenia.  A co do dużych plonów to wypowiedź naszego ministra rolnictwa jak nazwać? Gdzie twierdzi że susza jest tylko regionami mniejsza niż rok temu A plony będą wyższe niż rok temu.

 

Dnia 7.07.2019 o 20:20, piotreku1 napisał:

Podaj link gdzie Bruksela prognozuje rekordowe zbiory w Polsce  pisiorku? Bo nigdzie nie mogę znaleźć  😉

Chciałbym zauważyć że to ty próbujesz prezentować swoje przekonania polityczne, a co gorsza w ironiczny sposób bezpodstawnie nazywasz go pisiorkiem.

 

Używając twojej logiki, trzeba sądzić każdy przeciwnik JD jest zwolennikiem ursusa. To jest chore, to jest brak logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiele postów kolegi przeczytałem i nie trudno się zorientować jaką ma orientację polityczną   jeśli jest inaczej niech kolega zaprzeczy ?

Ferma drobiu koło  Środy wlkp  pszenica 680 netto ale z starych zbiorów  na nowe cennika jeszcze nie ma  ale można się zapisywać   😄

Edytowano przez piotreku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Kolega wyżej z WLKP popieraj Schetynę dalej, na pewno podniosą wam ceny pszenicy.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co ma kur.a polityka do cen ziarna! wystarczy że zrobią zmowę cenowa ci co kupują a widzą że ziarno jest i będzie , zrobią po 55zl i możesz im skoczyć na gwint! trzeba by trzymać ale nie każdy ma warunki do tego a ci co nie mają warunków takich jest okolo 40%. ja osobiście stwierdziłem że jak będę miał po 50zl a mam się mordować z tym młuce do skrzyniopalety a w zimie będzie opal jak talala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Jak mam oddać za 50 zł, to juz lepiej opalać w piecu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Te niskie ceny to zagrywka przed żniwami . Jak każdemu zakoduje się cena 58 a potem wyjdą z  63 to będzie szczęśliwy pomimo ze to i tak 100 taniej jak rok temu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

skoro jest 100 taniej jak rok temu to w październiku i tak będzie po 700-750, także nie ma co panikować, jedynie można ubolewać nad cenami nawozów i importem z ua

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A nie można w tych waszych skupach wziąć tych środków  na termin listopad ? 

Ja liczę na 650 za pszenicę i 600 jęczmień. Takie miałem założenia przy układaniu rentowności uprawy i potencjalnego plonu. Wszystko powyżej będzie bonusem. Oczywiście o ile plon będzie odpowiednio wysoki czyli 6 dla pszenicy i 5.5 dla jęczmienia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Przetrzymywanie nic nie da, większość dużych firm ciągnie zboże i rzepak od upańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24

Witam

mam ładować pszenice dziś lub jutro

głównie chodzi mi o płatnośc, czy jest terminowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
16 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Może zróbmy konkurs wśród skupujących i poszukajmy w kraju najniższej ceny za pszenicę Na razie myślę  dać 1 miejsce  dla Udrycz  58 br.

JĘCZMIEŃ ozimy propozycja 510 netto bo niema gęstości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
15 godzin temu, Wicherek napisał:

Ja proponuję nie sprzedawać , magazynować  i podawać gdzie  podnieśli cenę z powodu braku towaru 

W Rosji wyjątkowo sprzyjającej warunki są do uprawy zbóż w tym roku także szału z cenami nie będzie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
1 minutę temu, rumcajsm10 napisał:

Jeśli chodzi o płatność to w moim przypadku zawsze w terminie a niekiedy nawet dużo szybciej

ok dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
2 godziny temu, rumcio40 napisał:

Przetrzymywanie nic nie da, większość dużych firm ciągnie zboże i rzepak od upańców.

A to jak jest zgodne z prawem czy robia tzw podmianki fakturowe, ze idzie na unię a zostaje u nas? kiedyś robili tak z paliwem. 

Pisałem ze duze firmy ustaliły cennik dla skupow na 65, skupy dla nas na 60 na konsumpcje. W żniwa obniża. A i tak muszą dzwignąc bo nie bedą mieli co kupować.  Z pszenicy zrobił sie poślad. Ale jako ze nie będzie kukurydzy to i paszowa będzie szła. Kto to widział zniwować przed 20 lipca pelną parą. Czytalem gdzies ze chiny zaatakował robal ktory obsiadł 1/3 plantacji kukurydzy i pożera do łodyg. Ciekawe co teraz wymyślą, gdzie wymyślą rekordy żeby to zrekompensowac.

44 minuty temu, asharot napisał:

W Rosji wyjątkowo sprzyjającej warunki są do uprawy zbóż w tym roku także szału z cenami nie będzie.

na syberii były przecież powodzie. w czerwcu byla duza susza, ale przecież tam sie rodzi mimo suszy i powodzi😁. Żniwa to piekny okres. Wszędzie jest bajecznie i kolorowo tak jak w prognozach kilka miesiecy wczesniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Kolega wyżej z WLKP popieraj Schetynę dalej, na pewno podniosą wam ceny pszenicy.

Kolego popieraj koczorka to za rok  Saletra  po 1500zł a polfos po 2000 . A paliwo po 6 zł przecież orlen musi mieć miliardowe zyski .Tylko te zyski to z naszych pieniędzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
8 minut temu, piotreku1 napisał:

Kolego popieraj koczorka to za rok  Saletra  po 1500zł a polfos po 2000 . A paliwo po 6 zł przecież orlen musi mieć miliardowe zyski .Tylko te zyski to z naszych pieniędzy .

Wiesz co? Daj sobie na luz z tymi swoimi wyrzutami politycznymi, bo to już staje się przykre. Nie dawali źle, dają źle to co Ty chcesz? 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, beata12596 napisał:

Wiesz co? Daj sobie na luz z tymi swoimi wyrzutami politycznymi, bo to już staje się przykre. Nie dawali źle, dają źle to co Ty chcesz? 

Przykre jest to jak łatwo ludzi przekupić  ,  i przykre jest to beatko ze myślisz że dają że swoich . Czas pokaze  Pozdrawiam

Edytowano przez piotreku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, piotreku1 napisał:

Przykre jest to jak łatwo ludzi przekupić  ,  i przykre jest to beatko ze myślisz że dają że swoich . Pozdrawiam

W ogóle mylisz pojęcia, nikt nikogo nie przekupił, bo każdy ma swój rozum i jest umie liczyć, często nie zgadzam się z tym jak PIS uprawia politykę, ale z tym co robiło PO to nie ma nawet porównania. Ludzi mierzi to, że ten rząd znalazł pieniądze i poprostu daje je ludziom, a do tego Polak nie jest przyzwyczajony, oj nie, bo wtedy włącza się tryb podejżliwości. Tak nas poprzednie rządy wyćwiczyły, że my nie mamy prawa dostawać czegoś za darmo, bo pieniędzy nie ma i nie będzie. Jak to teraz w tv jęczą, że to rozdają nasze pieniądze, bo żeby dać trzeba komuś zabrać, tylko w jaki sposób zabierają? Że paliwo droższe? Poczytaj na necie czemu jest droższe. Że nawozy są drogie? Bo prywatne firmy chcą zdoić rolnika. Spekulanci robią też zamieszanie na dodatek. Przepraszam za takie wywody nie w temacie, ale czasami emocje ponoszą. Pozdrawiam Piotreku1. 

 

Edytowano przez beata12596
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj