Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AleksanderX    522

Bo w obecnych czasach to politycy próbuja wpływac/sterować/na ceny pomijając tak zwany wolny rynek,Panietam jaka była w telewizji nagonka na pietruszkę po 19 zł za kg i sugestia nie kupujcie niech chłopi sami ja jedzą

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wolny rynek. 

A na Youtube wszyscy się podniecają jak jakaś tempa baba pyta się prezydenta dlaczego byki tanieją. Powiedział jej, że mamy wolny rynek to wszyscy cisną Dude, że cham i prostak


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zapomniałeś dodać "to zawiozę z chęcią ze 2000ton po tej cenie" . Lokalny skup tak płaci na razie, ale żniw nie ma, ludzie się rzucą w kolejki i obetnie....  Duża firma spod Ciechanowa 640netto sms 5 lipca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Nie wiem jak w innych regionach Polski w Zamojskim pszenice będą gotowe około 26 Lipca ale nie wcześniej bo słoma zielonkawa jeszcze i ziarno blade , choć trafią się pszenice co zostały porażone to będą wcześniej , rzepaki za 2 tygodnie w Zamojskim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, pawel885 napisał:

Zapomniałeś dodać "to zawiozę z chęcią ze 2000ton po tej cenie" . Lokalny skup tak płaci na razie, ale żniw nie ma, ludzie się rzucą w kolejki i obetnie....  Duża firma spod Ciechanowa 640netto sms 5 lipca 

Został mi tylko jęczmień, teraz wywoze jeszcze w cenie 790 netto, 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
2 godziny temu, rumcio40 napisał:

Mam do dyspozycji tylko magazyn płaski, jak grubo mogę posypać rzepak i o jakiej wilgotności  aby go bezpiecznie przetrzymać chociaż ze 2 miesiące? Nigdy nie przechowywałem ale sytuacja ze skupem robi się nie ciekawa i trzeba zakładać każdy wariant. Wychodzi mi, że zajął by max grubości ok 0,8m

Najlepiej do 8 % wilgotność ,sypać możesz 2 metry,byle nie złapał wilgoci od posadzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Został mi tylko jęczmień, teraz wywoze jeszcze w cenie 790 netto, 

Aż się wierzyć nie chce że ktoś tak płaci. No ale kiedyś Mi pisałeś o jęczmieniu po 920netto to u Ciebie wszystko możliwe🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Wolny rynek. 

A na Youtube wszyscy się podniecają jak jakaś tempa baba pyta się prezydenta dlaczego byki tanieją. Powiedział jej, że mamy wolny rynek to wszyscy cisną Dude, że cham i prostak

 Prostaki są  i będą co Polska może w wolnym handlu nic nie może .

Największe porozumienie handlowe

Mercosur, liczący ponad 260 milionów mieszkańców, jest jednym z największych na świecie obszarów gospodarczych. Liczba ludności Unii Europejskiej to ponad 512 milionów.

W 2018 r. wartość unijnego eksportu do państw Mercosur wyniosła ok. 45 miliardów euro, a wartość unijnego importu z tych państw - 42,6 mld. Dla tego południowoamerykańskiego ugrupowania UE jest już najważniejszym partnerem handlowym i inwestycyjnym.

Państwa Mercosur eksportują do UE przede wszystkim żywność, napoje i tytoń, a importują z Unii głównie maszyny, sprzęt transportowy, chemikalia i produkty farmaceutyczne.

"To historyczny moment " - napisał na twitterze przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Junkcer.

Polscy rolnicy i eksperci rynku rolnego nie są tak entuzjastyczni. Wskazują, że europejscy producenci żywności będą bez szans konkurując z tanią i niespełniającą europejskich standardów żywnością z Ameryki Południowej. 

– Rolnicy są dociążani coraz to nowymi obowiązkami, są kontrole, coraz wyższe standardy bezpieczeństwa, po to, żeby europejski konsument miał dostęp do żywności najwyższej światowej jakości. Z drugiej strony otwiera się szeroko furtkę na żywność z krajów, gdzie nie mamy żadnej kontroli – zwraca uwagę w rozmowie z TVP Info Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Teraz b będziemy importować cukier i kurczaki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, FarmerAdi napisał:

Aż się wierzyć nie chce że ktoś tak płaci. No ale kiedyś Mi pisałeś o jęczmieniu po 920netto to u Ciebie wszystko możliwe🤨

Kiedy była mała podaż to można było dobra cene uzyskać :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
4 godziny temu, AleksanderX napisał:

Prognozy brykseli/czytaj tuska szkodnika polski a w tym przypadku rolników/mówia  - prognozują rekordowe zbiory w Polsce

Daj jakiś link na potwierdzenie bo pierwsze słyszę.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
2 godziny temu, Ulman napisał:

Daj jakiś link na potwierdzenie bo pierwsze słyszę.

Nie boć niedowiarkiem skoro Unia informuje o zbiorach to tak jest i to się liczy dla skupujących .

https://agrofoto.pl/artykul/prognoza-zbiorow-pszenicy-w-2019-roku/

 

Niemcy i Francja zbiorą dużo więcej

Zdecydowanie więcej ziarna może zostać zebrane w Niemczech – wzrost o 4,9 mln t (24 proc.) do 25,1 mln t – oraz we Francji – wzrost o 3,6 mln t (11 proc.) do 37,4 mln t. Z kolei w przypadku Polski produkcja tego zboża wyniesie 11,2 mln ton, a więc o 14 proc. więcej. 

 

Minister Rolnictwa Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Patruszew, oszacował zbiory zbóż na 2019 r. dość asekuracyjnie na 118 mln ton. Ministerstwo szacuje zbiory pszenicy na poziomie 75 do 78 milionów ton. To byłby wzrost o ponad 6 milionów ton w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednak biorąc pod uwagę bardzo korzystne warunki pogodowe, według ministerstwa prognoza mogłaby wzrosnąć do 80 milionów ton. Także w przypadku innych rodzajów zbóż wydaje się, że nadal istnieje szansa na większe zbiory.

 

Międzynarodowa Rada Zbożowa pod koniec marca podawała niższe szacunki dla zbiorów zbóż w Rosji. Analitycy IGC podnieśli jednak całkowitą prognozę zbiorów ze 112 mln ton do 117 mln ton. Spodziewane zbiory pszenicy poprawiono z 72 mln ton na 77 mln ton.

 

Jak mają być ceny pszenicy w Polsce wysokie jak tu ziarna jest w bród .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

U mnie pszenica prezentuje sie pieknie ale plony z zakladanych 8 ton zjechaly raczej na 6 moze 6,5 chude ziarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Bedzie tanio i nie ma się co łudzić na północy tradycyjnie będzie 100 - 120 zł drożej ale tą różnice i tak zeżre transport przy próbie przewozu To zadanie dla firm które się tym zajmują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Stasiek mieszkał na północy i u niego zawsze było 100zł taniej jak na południu xD Będzie tanio ale do sierpnia jak kto miał sprzedać to sprzedał a skupy zaczną dalej wozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

zboża na zamojszczyżnie  strasznie nie równe   są takie pszenice że za tydzień a są takie że za trzy  tygodnie  mówię o zimowych  rzepaki dosuszane za kilka dni  rok prawdy  przez dwa lata  pszenice pryskane od grzyba czy nie pryskane nie wielka była różnica a wtym roku kto nie zadbał  i nie dał  3 dawki azotu to lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

gdzie nie było to nie było  ale    w wielu miejscach  deszczu było aż za dużo   pszenice leżą powykładane po nawalnych deszczach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Nie wiem czy będzie tanio.

U mnie zboża wyglądały pięknie a nie wiem czy 3 tony takiego pośladu wyjdzie. Tu z mocnej gleby IIIa

20190707_171507.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, AleksanderX napisał:

Ze Tusk to szkodnik ale o tym wszedzie piszą 

Podaj link gdzie Bruksela prognozuje rekordowe zbiory w Polsce  pisiorku? Bo nigdzie nie mogę znaleźć  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj