Polecane posty

stasio32    17
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Okolice Nakła n/Notecią,to nie jest miarodajny teren co do wielkości plonów,tam są miejscowości że spadło pow 100lm2 i zboża wyglądają bardzo ładnie jak i też miejsca że spadło poniżej 20lm2 i nędzna klasa i wygląda nieciekawie,wygląd zbóż w tym rejonie zależy od opadu ok20l/m2,który wystąpił ok 20 maja i czy dana okolica się na niego załapała co do Rosji ich obcięte prognozy dają i tak zbiór o 10mln ton większy jak w sezonie 18/19 przy czym redukcja plonów pszenicy sięga ok 400 tyś t względem najwyższych majowych prognoz

A jak oni te prognozy wyliczyli? Odjęli już miliony, bo susza daje im się we znaki czy utrzymają propagandę do końca? U nas też prognozują, a przeszły nawałnice i ile teraz trzeba odliczyć. W majowej prognozie było w USA prawie 400 mln kukurydzy, a ile zostanie 200? Nasi zaniżyli ceny, bo jakies prognozy wyszły i bach 50 zł do dołu, a teraz powinno być od ceny majowej plus 50 zł. 100 zł różnicy z giełdą kto to widział. Złodziejstwo nic wiecej. Prosta rzecz kto może nie sprzedaje w żniwa, niech płacą za transport i ściągają skąd chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak zbóż w Polsce brakuje jest cena giełdowa, jeśli dużo cena giełdowa -30%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

Przyjechałem dzisiaj do Warszawy i po drodze widzę że zboża robią się  lub są już żółte , brak wody ,polony będą  słabe a idą upały ceny po żniwach bardzo skoczą do góry , trzeba trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zgadza się. Jeździłem dziś na moto po okolicy i gdzie bardziej piaszczysta ziemia zboża już żółte, kukurydze pozwijane a drugi pokos traw do kostek, u mnie 3-4 klasa i jeszcze zielono, coś czuje że żniwa będą miesiąc trwały, tu zetniesz a kilka kilometrów dalej zielono... W sumie dobrze, na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
15 minut temu, miwigos napisał:

Na 10 ha tak sie możesz bawić,malym kombajnem

Jak zrozumieć małym kombajnem się bawić ?

10 ha duży kombajn nie ma co robić w ciągu dnia tylko odebrać od kombajnu to jest sztuka i rozładować dać  rady to jest sztuka jak żmijki nie dają rady przerabiać a nie wszyscy maja po 10 przyczep .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
38 minut temu, miwigos napisał:

Na 10 ha tak sie możesz bawić,malym kombajnem

Zazwyczaj tnę około 100ha 7-8 dni. Chodziło mi o to że na piachach w sąsiedniej wsi za 2 tyg można ciąć bo już zboża żółte a na cięższej ziemi zielone. Jare na cięższych ziemiach jak fale Dunaju, gdzie miejscami place zbrylonej ziemi to 3 tyg różnicy we wschodach i w rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Przyjda afrykanskie upaly i wyrownaja. Tydzien temperatur po 30 stopni i te zielone tez sie poddadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Witam okolice płocka  zboża w maju były słabe ale deszcz i deszcz i deszcz padał. Teraz to jest petarda nawet te upały wiele nie zaszkodzą. Cena przenica 690 netto i brak skupu  a miało być po 1000 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
33 minuty temu, bravo2 napisał:

Witam okolice płocka  zboża w maju były słabe ale deszcz i deszcz i deszcz padał. Teraz to jest petarda nawet te upały wiele nie zaszkodzą. Cena przenica 690 netto i brak skupu  a miało być po 1000 😉

Petarda będzie ale jak skosisz 4 tony albo w porywach 5 ton po 2 tygodniach bez deszczu w momencie nalewania ziarna. Zobaczymy jak w okolicach wielkopolskich młynów zaczną kosić, to będzie jakieś rozeznanie o tych petardowych pszenicach czy bez wody potrafią nabrać. U nas tez były petardy dopóki 10-20 procent nie poraziło fuzariozą. Na giełdach prawie 190 euro na grudzień. Chyba nikt nie ma wątpliwości że trzeba pakować zboże do magazynów😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dziś podsłuchałem niechcący rozmowę dwóch skupników  i wynika z tego że plony na zachodzie są niskie chyba chodziło o jęczmień i cyt. „ ciężko będzie znaleźdź idiotów co oddadzą po 700 pszenicę”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

Idioci sie znajdą !  nawet na tym forum , idioci to może za dużo powiedziane ale już dzisiaj trzeba myśleć co zrobić żeby nie być idiotą za rok i już dzisiaj planować magazyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
38 minut temu, Wicherek napisał:

Idioci sie znajdą !  nawet na tym forum , idioci to może za dużo powiedziane ale już dzisiaj trzeba myśleć co zrobić żeby nie być idiotą za rok i już dzisiaj planować magazyny !

Tak znajdą się a czemu tak będzie bo ludzie maja zobowiązania do zapłaty jak ktoś tylko z rolnictwa żyje to skąd ma brać kasę ?

 Kto pracuje może tak robić magazynować .

Nie rozumiem tych ludzi z czego opłacają że tak krzyczą wszystko magazynować ile macie ha 100 czy 10 ha może mniej bo 100 hektarowy sprzedaje rzepak to pierwsze dochody i tak dalej .

Ja mam 16 ha ale pracuję to mam dochód z pracy ale jak by nie praca to bym k**wa końca z końcem z tych 16 ha nie związałbym  na wszystkie opłaty i na dalsza produkcję .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
7 minut temu, galan99 napisał:

Tak znajdą się a czemu tak będzie bo ludzie maja zobowiązania do zapłaty jak ktoś tylko z rolnictwa żyje to skąd ma brać kasę ?

 Kto pracuje może tak robić magazynować .

Nie rozumiem tych ludzi z czego opłacają że tak krzyczą wszystko magazynować ile macie ha 100 czy 10 ha może mniej bo 100 hektarowy sprzedaje rzepak to pierwsze dochody i tak dalej .

Ja mam 16 ha ale pracuję to mam dochód z pracy ale jak by nie praca to bym k**wa końca z końcem z tych 16 ha nie związałbym  na wszystkie opłaty i na dalsza produkcję .

Ile będziesz akceptował sytuację jak np będzie 200 euro a u nas 650 zł. Na zdrowy rozum nie czujesz się za przeproszeniem dymany przez tych co sobie ot tak zadecydowali że zboże kosztuje tyle i tyle a np chleb podrożał o 10-15 procent, już nie mówiąc ile kosztował w 2012 roku kiedy pszenica była po 1000 zł.  Nie wspominam nawet o cenach nawozów. Dymają z dwóch stron nawet wazeliny nie potrzebują. Ciekawe dlaczego w przypadku nawozów nie zrobią prognoz. Może wtedy też ceny runęłyby w dół

Powinno byc tak że te twoje 16 ha powinno na siebie dorobić, a nie że masz dokładać z innej pracy żeby wózek pchac do przodu. Już nawet w agrobiznesie mówili że na świecie jest duże ożywienie a u nas stagnacja bo chcą do końca doić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

obniżka z 710 na 650 netto 
jest już taniej jak w zeszłym roku przed żniwami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To niech sobie obniżają,skupy praktycznie już zamknięte a ściemniają że tyle i tyle mogą dać żeby mieć podkład na nowe zbiory - było 650 więc w żniwa 600 damy. Niech się gonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał1998    7

Jak myślicie jaki procentowo spadek plonu pszenicy można się spodziewać po trwającej suszy w fazie nalewania ziarna/dojrzałosci mlecznej?

Proszę również o opis sytuacji  względem odmian wczesnych oraz późnych pszenicy ozimej podczas tej suszy

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Przekonasz się w żniwa, takie pytanie na forum nic Ci nie da. To zależy od stanowiska, terminu, gęstości siewu... Poza tym to nie ten temat. Śmiać mi się chce z tych skupów. Na Pomorzu propozycje i tak są po ok 700 netto, nawet i wyżej, ale zobaczycie, rzeczywistość wszystko zweryfikuje. Dla mnie plony będą przeciętne w skali kraju - nie będzie ani klęski jak rok temu, ani klęski urodzaju jak 2 lata temu. Ale to tylko moje zdanie, nikt z nas nie zna sytuacji na polach w całym kraju. Wszystko zawsze weryfikują żniwa i popyt...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie wczoraj pierwszy jećzmień  w okolicy skoszony. Plon około 5 ton tylko nie wiem chyba z 80 arów to było, czyli całkiem przyzwoicie zważywszy że to na bardzo kiepskiej ziemi rosło. Ja w tym roku wszystko w żniwa pcham bo potrzebuje kase do końca sierpnia a w takim krótkim  okresie się cudów nie spodziewam, to nie będe sobie roboty za darmo wymyślał. Nazywanie kogoś głupcem bo sprzeda w żniwa jest troche nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Brak pomysłu na pieniądze za zbiory to głupota, często jest tak że zwyczajnie się nie opłaca czy ac 8-10m-cy chodźby z tego powodu że przez ten okres można spokojnie 3-4 razy obrucic tymi pieniędzmi poza rolnictwo i twój zysk to 4x15% - podwyżka zboza(możliwa ale niekoniecznie) Maks 20%= przedsiębiorczy którzy sprzedali 2 żniwa zarabiają więcej. Nie patrz na to kto co mówi a rób tak żeby tobie w kieszeni się zgadzało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, 20CBR12 napisał:

Brak pomysłu na pieniądze za zbiory to głupota, często jest tak że zwyczajnie się nie opłaca czy ac 8-10m-cy chodźby z tego powodu że przez ten okres można spokojnie 3-4 razy obrucic tymi pieniędzmi poza rolnictwo i twój zysk to 4x15% - podwyżka zboza(możliwa ale niekoniecznie) Maks 20%= przedsiębiorczy którzy sprzedali 2 żniwa zarabiają więcej. Nie patrz na to kto co mówi a rób tak żeby tobie w kieszeni się zgadzało... 

Podaj mi przykład interesu co można 4× 15% zarobić w ciągu roku !!  Gadasz takie głupoty że o mało kawy nie wylałem  😄

Sprzedaż zboża w żniwa to nie głupota ale sprzedaż zboża w żniwa po niskiej cenie to jest głupota! Na świecie za chwilę pszenica po 190euro  więc jak słyszę że ktoś skupuje albo proponuję na żniwa  po 590zł to śmiać mi się chce 

Edytowano przez piotreku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
34 minuty temu, piotreku1 napisał:

Podaj mi przykład interesu co można 4× 15% zarobić w ciągu roku !!  

Pożyczki chwilówki 250 do ponad 300% w skali roku xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj