Polecane posty

A brałeś pod uwagę, że ślimak też jest ryba? :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Może w tej cenie 23% vat naliczony


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
6 godzin temu, Dawid727 napisał:

Dzisiaj tato zawiozl jęczmień ozimy do good Valley koczala po 600 netto. Lekki jak owies. Wydajność 4.5 tony z hektara. Nakłady na 7. 

Teraz wypowiem się tak .

Dziś koszona pszenica przez sąsiada 5 ton z 1 ha bez problemu dlaczego tak bo na jesieni pszenice miał porażoną grzybami start wiosenny osłabiony zasychała już w połowie czerwca ale 5 ton wyszło .

Pozostałe pszenice w mojej okolicy co były zdrowe 8 ton bez problemu będzie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Byłeś z nim na skupie czy po przyczepach liczył? U nas pszenice bardzo ładnie wyglądają ale z ziarnem to już różnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

 Dokładnie, na moich polach kłosek ładny ale w nim ziarno bidne. Posiadam 3 odmiany, najgorzej wychodzi Julius poślad a Tonacja najlepiej. Zobaczymy co żniwa pokażą.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
37 minut temu, Toru napisał:

Byłeś z nim na skupie czy po przyczepach liczył? U nas pszenice bardzo ładnie wyglądają ale z ziarnem to już różnie.

Na skup nie poszła pszenica co do przyczepy to są sprawdzone przyczepa 6 nasypane równo to 5 ton jest bite a było 2 przyczepy z 2,10 ha .

Pszenica Tonacja i ostroga to są podobne pszenice co do wymogów i zdrowotności , jeśli jest susza i skracane pszenice to jedna wielka pomyłka , nie skracane są o wiele lepszej kondycji ja w tym roku nie skracałem i to jest sukces .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Cena miała iść wg januszy biznesu w dół bo oni popodpisywali kontrakty po 65 zł, a okazało się ze jest slabo, to i w skupach teraz po 65-66 leci za nową. Starej szukają paszarnie bo po pierwsze jakość, a po drugie jak dobra paszarnia i wydajna to i potrzebuje. A że nie ma to było wiadomo. Zobaczycie ile będzie za miesiąc w rejonie wielkopolski, gdzie będzie mizerota po suszy. Już z rzepakiem są cyrki. Nie dość ze nie ma zaolejenia to grad sporo ostatnio wymłócił. Teraz główkują po ile powiedziec za ile cenowo z ukrainy sprowadzą. 1200 czy 1300, bo przecież tam nie patrzą ile jest w europie tylko do polski charytatywnie sprowadzają. Ale zabezpieczają się i 50 zł do góry. Przypadek? Ale coś mało podnoszą. Niech kupują za granicą. Trzymajcie i niech wyp... na ukrainę i ciągną na zachód polski a nawet do portu. Plon 2 tony na ukrainie po 1100 zł bez transportu to ile oni mają zysku z uprawy? Z kukurydzą bedzie na jesien podobnie. Już teraz nie ma a susza ma docisnąc przez ten miesiąc. Szykuje się powtórka  z poprzedniego roku. Niech tylko pokończą się zapasy, to wtedy za granicę będą pedałować bo w maju i czerwcu dali przykład jak trzeba ich potraktowac

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Na skup nie poszła pszenica co do przyczepy to są sprawdzone przyczepa 6 nasypane równo to 5 ton jest bite a było 2 przyczepy z 2,10 ha .

Pszenica Tonacja i ostroga to są podobne pszenice co do wymogów i zdrowotności , jeśli jest susza i skracane pszenice to jedna wielka pomyłka , nie skracane są o wiele lepszej kondycji ja w tym roku nie skracałem i to jest sukces .

nie wiem gdzie mieszkasz ale chyba gdzieś na zamojszczyżnie wiec nie wiem czy to taki sukces ze nie skracałeś bo na tyle co tu wichur przechodziło w okolicy to ciesz się ze żadna cię nie dosięgła bo byś musiał skrobać z ziemi tą pszenice, tak jak u mnie bardzo dużo pszenic leży po czerwcowej nawałnicy . Stoją tylko bardzo słabe albo takie bardzo skrócone co ledwo do kolana dochodzą

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
17 minut temu, robercikj100 napisał:

nie wiem gdzie mieszkasz ale chyba gdzieś na zamojszczyżnie wiec nie wiem czy to taki sukces ze nie skracałeś bo na tyle co tu wichur przechodziło w okolicy to ciesz się ze żadna cię nie dosięgła bo byś musiał skrobać z ziemi tą pszenice, tak jak u mnie bardzo dużo pszenic leży po czerwcowej nawałnicy . Stoją tylko bardzo słabe albo takie bardzo skrócone co ledwo do kolana dochodzą

W moim regionie to właśnie albo skrócenie do kolana albo jakiś rzadszy siew i jakieś skracanie.. u mnie pszenice o ziarnie powiedzmy dosyć normalnym czy kwalifikat czy pierwsze odsiewy, czy wg specyfikacji nizsze czy nie a niższe, to pomimo skracania na 1kolanko i usztywniania na flagowy, w sumie z 12 ha stoi może z 20%... Patras bronił się dzielnie i polegl na jednej z ostatnich nawałnic, a ostroga już dawno.. szkoda bo zapowiadało się jakby ustało na rekordy u mnie ok legendarnych 10t pewnie, a tak nie mam pojęcia czego się spodziewać ale mam nadzieję że mimo wszystko coś w przedziale 6-8t średnio się nakosi...

Może jakbym nie skracał to byłoby podobnie.. podkusilo mnie dać w tym roku troszkę więcej azotu w sumie dostała max 180kg po burakach i fasoli, chyba pozostane po zeszłorocznych skromnych dwóch dawkach rsm 32 po 175l i kosić stojące 8t..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Śmieszni jesteście, dam mniej azotu ale 8 t zbiorę, a co tam reszta zabiegów, tylko azot się liczy, nawet jak susza będzie to i tak 8 gwarantowana. Kolejny geniusz skrócił pszenicę i plon mu spadł, dobrze że jeszcze pod ziemię się nie schowała ta pszenica bo jakby skosił. 

Waga na przyczepy to dobra na forum, jak lekkie ziarno to możesz się zdziwić na skupie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
16 godzin temu, robercikj100 napisał:

Przeciesz Tam nie kupują tacy co mają po 15 czy 20 ha tylko ci co mają minimum 10 razy więcej. A u takich jak mają już swoją ziemię spłacona albo kupili jak ha był po 5 czy 10 tys. bidy nie ma i nie będzie 

Nie do końca , w moich stronach są słabe klasy ziemi od 4  do 6  i nie jeden już nabrał  dzierżaw , sprzętu na PROW a teraz po kilku latach sprzęt się zużył i problem bo niewiele zostaje z ha i już zaczynają takie słabe klasy ziemi oddawać właścicielom bo  się nie opłaci. Ponadto wcześniej jeszcze do dopłat dopłacali by tylko mieć 200 czy 300 ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
6 godzin temu, akmaly napisał:

Śmieszni jesteście, dam mniej azotu ale 8 t zbiorę, a co tam reszta zabiegów, tylko azot się liczy, nawet jak susza będzie to i tak 8 gwarantowana. Kolejny geniusz skrócił pszenicę i plon mu spadł, dobrze że jeszcze pod ziemię się nie schowała ta pszenica bo jakby skosił. 

Waga na przyczepy to dobra na forum, jak lekkie ziarno to możesz się zdziwić na skupie. 

Mnie śmieszy jak ktoś daje 200kg n w czystym składniku i ledwo wyciąga 7t, zapytaj jakichs taty kumatych kolegów jakie plony się wyciąga przy jakim nawożeniu. To że nie wspomniałem o reszcie zabiegów nie świadczy o tym, że ich nie robię, ale spoko,wybaczam bo pewnie jestes zestresowany, że póki co nie dostałeś się do  żadnej szkoły po podstawówce/gimnazjum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ty kolego o moją edukację się nie martw a bardziej zamartwiaj się swoimi realnymi plonami i tym i 200 kg n powodzenia

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś pisał że julius poslad u mnie to samo, klosy były fajne końcem maja ale czerwcowe upały zrobiły swoje. Ziarnko zaschniete, tragedia. Lepiej kws ozon tam Kłos był mniejszy ale za to więcej w rzędzie i nie jest tak spalone jak bd 4 tony to będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

czy to ta odmiana - Julius, która miała być najlepszą odmiana pszenicy na Polskę jak to niektórzy Youtuberzy przedstawiali?

W Niemczech w weekend jedno gradobicie wymłóciło 25 tys hektarów zbóż i rzepaku... Z rzepaku to nic nie zostało, a z reszty może jeszcze coś zbiorą

https://translate.google.com/translate?sl=de&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.agrarheute.com%2Fmanagement%2Fbetriebsfuehrung%2Funwetter-hagel-wind-zerstoeren-25000-hektar-555310

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
17 godzin temu, robercikj100 napisał:

nie wiem gdzie mieszkasz ale chyba gdzieś na zamojszczyżnie wiec nie wiem czy to taki sukces ze nie skracałeś bo na tyle co tu wichur przechodziło w okolicy to ciesz się ze żadna cię nie dosięgła bo byś musiał skrobać z ziemi tą pszenice, tak jak u mnie bardzo dużo pszenic leży po czerwcowej nawałnicy . Stoją tylko bardzo słabe albo takie bardzo skrócone co ledwo do kolana dochodzą

Tak jestem z Zamojskiego klasa ziemi 3 a azotu pszenica dostała 430 kg na 1 ha w dwóch dawkach bo na T3 już nie było sensu .

pogoda sama skróciła pszenice są na wysokości 80 cm nie skracane sąsiad za miedzą zawsze skraca to jego pszenica do 60 cm ale .

Jak burza przeszła to wszystkie pszenice leżą skracane i nie skracane bogu dziękować tu co mieszkam nie było burzy choć bokami chodziły zaledwie  6 kilometrów dalej  powaliło .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

430 to chyba o saletrze piszesz.. 

W temacie Juliusa . Miałem go kiedyś i jedynie jest miły dla oka. Kłosy długie jak cholera mimo że pieter tyle samo co w innych odmianach. Zdrowotność ok , zimowanie też ale ani plon ani jakość nie powala. Po prostu przeciętny. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
9 godzin temu, akmaly napisał:

Ty kolego o moją edukację się nie martw a bardziej zamartwiaj się swoimi realnymi plonami i tym i 200 kg n powodzenia

Jakie 200kg n? 

To że ty nie możesz przebić 5t to nie znaczy że masz każdego mierzyc swoją miarką, czy tam literatką. 

Pyskaty gówniarz 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym szpary pod burtami uszczelniacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Jakie 200kg n? 

To że ty nie możesz przebić 5t to nie znaczy że masz każdego mierzyc swoją miarką, czy tam literatką. 

Pyskaty gówniarz 🤣

Czy chociaż raz cię obraziłem? Skąd wiesz jakie mam plony? Szklaną kulę posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Czarny sylikon wyciskasz na podłogę przykryć kawałkiem gazety zamknąć burty odczekać do wyschnięcia i wio w pole.

Co do Juliusa w ubiegłym sezonie kupiłem z centrali słabo wyszedł dałem jeszcze szanse w tym sezonie, ale w następnym już go nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj