Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robercikj100    1010

Doszło by do 700 to byś myślał żeby jeszcze potrzymać bo maże będzie po 750 😁

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Kosmos, myślałem że może sprzedam trochę w tej cenie, ale lepiej poczekam na 900

Ponoć nie ma takiej pszenicy w obiegu,dodam że ta pszenica jest badana na zawartość azotanów i idzie na ciastka,cała mąka idzie prawdopodobnie za Odrę, kiedyś nieopatrznie dałem suchą kuku do badania w laboratorium PIW bialko wyszło 13 % , zrobili badania na zawartość azotanów,zawartość przekroczona kilkukrotnie,postraszyli mnie że taka kuku nie nadaje się na pasze i powinna zostać zutylizowana bądz na biopaliwo,własna obserwacja dlaczego wróble omijają szerokim lukiem wysokobiałkową pszenicę a rąbią tzw,, ekologiczne uprawy"

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235
34 minuty temu, robercikj100 napisał:

Doszło by do 700 to byś myślał żeby jeszcze potrzymać bo maże będzie po 750 😁

Raczej 700 skłoniłoby mnie do sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Ponoć nie ma takiej pszenicy w obiegu,dodam że ta pszenica jest badana na zawartość azotanów i idzie na ciastka,cała mąka idzie prawdopodobnie za Odrę, kiedyś nieopatrznie dałem suchą kuku do badania w laboratorium PIW bialko wyszło 13 % , zrobili badania na zawartość azotanów,zawartość przekroczona kilkukrotnie,postraszyli mnie że taka kuku nie nadaje się na pasze i powinna zostać zutylizowana bądz na biopaliwo,własna obserwacja dlaczego wróble omijają szerokim lukiem wysokobiałkową pszenicę a rąbią tzw,, ekologiczne uprawy"

Co za bzdury. Mam białko około 14.5 i wróble w hali wcinają ją "aż furczy..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
3 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Jak by była taka cena to już dawno bym Ci zaproponował ;)

Nie czekaj aż zacznie drożeć bo wtedy będzie trudniej kupić.

Jak na allegro kup teraz 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przejadam tej pszenicy, też muszę komuś ja sprzedać, a za darmo w mordę teraz nawet nikt Ci nie da 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polak97    6

Co polecicie zrobić aby zmniejszyć wilgotnosc pszenicy przy ok. 30 t. 

Wilgotność 15.2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Wicherek napisał:

mają czujniki na azotany ?

Znajoma zasiała trochę  kukurydzy cukrowej dla siebie, to całą ptaki jej ogoliły, a zwykłej kukurydzy mają opór i jakoś się do niej nie garną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 minutę temu, Piegus napisał:

Znajoma zasiała trochę  kukurydzy cukrowej dla siebie, to całą ptaki jej ogoliły, a zwykłej kukurydzy mają opór i jakoś się do niej nie garną...

Ptaki nie głupie zatrutego nie jedzą tak samo jak pies , czy kot nie chce kiełbasy z lila a ludzie wszystko ze żrą aby tanio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
18 minut temu, Piegus napisał:

Znajoma zasiała trochę  kukurydzy cukrowej dla siebie, to całą ptaki jej ogoliły, a zwykłej kukurydzy mają opór i jakoś się do niej nie garną...

ja też wolę cukrową od pastewnej:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
2 godziny temu, polak97 napisał:

Co polecicie zrobić aby zmniejszyć wilgotnosc pszenicy przy ok. 30 t. 

Wilgotność 15.2. 

jak masz w silosie z dmuchana podloga to 2 cieple dni i bedzie 14%. ya to zyta 90t z 17% dmuchalem przez tydzien rok temu i spadlo na 14%. kosilem specjalnie mokre bo pozniej padalo 2 tyg i zaczelo ludziom porastac. sprzedalem jako konsumpcja tego kwietnia dostalem 700 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
11 godzin temu, alvaroalvaro78 napisał:

Co za bzdury. Mam białko około 14.5 i wróble w hali wcinają ją "aż furczy..."

Jeżeli nie mają wyboru to owszem ,u mnie leży właśnie jedna obok drugiej od tzw ,,małorolnych" i to na niej się skupiają i taką zależność obserwuję od kilku lat więc coś musi być na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

no własnie , macie jakieś sposoby na wróble? Taki mi syf robią a jak z wiatrówki strzelam to dziurawię dach na hali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

A idź w pizdu,nawet KOLOROWA pszenica nie pomaga w tym roku a jest tego ze 2 razy więcej niż inne lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235
35 minut temu, Jurek87 napisał:

no własnie , macie jakieś sposoby na wróble? Taki mi syf robią a jak z wiatrówki strzelam to dziurawię dach na hali :D

Kup sobie gumowe kulki do wiatrówki. I dobrego kota, u teścia wróbla w stodole nie zobaczy bo koty wybierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Ale ktoś dobrze posmarował tym młotkom z agrobiznesu, skoro nie ma dnia żeby nie było lamentu jak to zboże najtańsze od tysiąca lat i ciągle tanieje i sprzedajta głupie chłopy bo do lasu wysypieta xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tanieje :(


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
10 minut temu, jajonasz napisał:

Ale ktoś dobrze posmarował tym młotkom z agrobiznesu, skoro nie ma dnia żeby nie było lamentu jak to zboże najtańsze od tysiąca lat i ciągle tanieje i sprzedajta głupie chłopy bo do lasu wysypieta xD

Na tym polega biznes by durny chłop za***rdalał i za darmo sprzedawał i nawozy drogie kupował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polak97    6
16 godzin temu, suffeks napisał:

jak masz w silosie z dmuchana podloga to 2 cieple dni i bedzie 14%. ya to zyta 90t z 17% dmuchalem przez tydzien rok temu i spadlo na 14%. kosilem specjalnie mokre bo pozniej padalo 2 tyg i zaczelo ludziom porastac. sprzedalem jako konsumpcja tego kwietnia dostalem 700 netto

No właśnie ze nie silos tylko pryzmaa na posadzce przemysłowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Co to się na matifie dzieje? Wczoraj 5,5 euro w dół, dziś 5 euro w górę?

Ale się chłopcy bawią.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj