Polecane posty

Niektórzy muszą, jak masz magazyn to przechowaj. Jeszcze chyba się nie zdarzyło, że po żniwach nie było drożej?

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może Pani uchyli nam rąbka tajemnicy? :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kolego też obstawiam pszenica na wrześniu i pażdziernik będzie po 800zł w lubelskim są bardzo ładny pszenicy i z kim nie zapytam to każdy zsypuje po niżej 700zł niema mowy o sprzedaż niech każdy pomyśli skąd oni wezmą pszenice susza była w całej europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

weź no po naszemu pisz bo nie zrozumiemy 

w lubelskim ładne pszenicę ? z wyglądu to może tak bo w kłosach to po 5 10 ziaren

Edytowano przez Sumik
  • Like 1

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
5 godzin temu, pep14 napisał:

Gdzie te deszcze, bo czekam z niecierpliwością ?

Zaczną padać w najmniej odpowiedniej chwili czyli w żniwa...

2 godziny temu, AniaYogi napisał:

jakie prognozy cenowe na pszenice 2019 ???

Był tu taki jeden co na pewno udzielił by Pani bardzo satysfakcjonującej odpowiedzi ale zaginął . Staszek się zwał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jęczmień ozimy 640 netto,pod kosę idą na razie plantacje na słabej ziemi, plon ok 5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6
7 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Niektórzy muszą, jak masz magazyn to przechowaj. Jeszcze chyba się nie zdarzyło, że po żniwach nie było drożej?

Były lata że było taniej na wiosnę niż w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
6 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

jęczmień ozimy skup okolice łaszczowa zamojskie 510 brutto

 

Zimno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Prawda jest okrutna tanieją zboża na skupach żyto już 46 ,50 zł  netto , Udrycze jak zaczną sprzedawać  żyto to będzie 40 zł bo pszenica 600 zł brutto .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

żeby się nie wściekli z tymi cenami. chcą się nachapać tylko jak wykańcza rolnika to z czego będą żyć nikt o tym nie myśli.. przecież wszystko drożeje coraz większe nakłady A płody rolne taniej tak nie może być świnki nie bydło nie ziarko też nie. najlepiej pościg w dzierżawę i do pomocy. nie rozumiem tej polityki rolnej.  

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co myśleliście, takie kraje jak PL to rynek zbytu i tania siła robocza... U nas już otworzyli oczy bambry i nie chcą płacić 2 tys za dzierżawę, Trzeba chyba iść w ekologię i gdzieś na ciecia ruszyć bo przy tych nakładach to tragedia, dobrze że cały sprzęt swój w miarę wydajny.. . Niech uszczelnią jeszcze ten sektor to nikt na zarobek nie wyjedzie do sąsiada

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, pawel885 napisał:

A co myśleliście, takie kraje jak PL to rynek zbytu i tania siła robocza... U nas już otworzyli oczy bambry i nie chcą płacić 2 tys za dzierżawę, Trzeba chyba iść w ekologię i gdzieś na ciecia ruszyć bo przy tych nakładach to tragedia, dobrze że cały sprzęt swój w miarę wydajny.. . Niech uszczelnią jeszcze ten sektor to nikt na zarobek nie wyjedzie do sąsiada

A jaki masz problem żeby usługi zgłosić w gminie ? Oplacasz podwójny KRUS  i Składasz dodatkową deklarację jeżeli jesteś na vacie. Jezeli na ryczalvie to nie wiem. I chyba mozna nawet okresowo zawiesić działalność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
6 godzin temu, pawel885 napisał:

A co myśleliście, takie kraje jak PL to rynek zbytu i tania siła robocza... U nas już otworzyli oczy bambry i nie chcą płacić 2 tys za dzierżawę, Trzeba chyba iść w ekologię i gdzieś na ciecia ruszyć bo przy tych nakładach to tragedia, dobrze że cały sprzęt swój w miarę wydajny.. . Niech uszczelnią jeszcze ten sektor to nikt na zarobek nie wyjedzie do sąsiada

u mnie płacą jeszcze beduini po 2000zl za dzierżawe, nawet i za byle jakie pola gdzie pszenica daje 5-6t. Mieć żeby mieć? Czy żeby tylko robota była? Nie jestem w stanie tego pojąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj