Polecane posty

Gość   
Gość
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Szok to przeżyliby jakby mieli doić za 1,4 jak w 2 innych mleczarniach z podlasia.

Ja nawet za tyle nie doje bo od dłuższego czasu mam mleko kartonikowe i dostaje za nie po około 1.37-1.39  zł a jest tego  w przedziale 15-20  tyś mc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

U nas w mleczarni 4.9 kostka masla i uwazam ze jedno z lepszych. Te biedronkowe raz kupilem i w zyciu juz nie kupie. A najbardziej wyczulone dzieci bo odrazu kanapek po zapachu juz nie chca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, ChiquitaB napisał:

U nas w mleczarni 4.9 kostka masla i uwazam ze jedno z lepszych. Te biedronkowe raz kupilem i w zyciu juz nie kupie. A najbardziej wyczulone dzieci bo odrazu kanapek po zapachu juz nie chca

Ogólnie to masła żadnej mleczarni nie polecam co Wy tym krowom dajecie że to taki syf ? Ostatni raz masło jadłem jak babcia jeszcze robiła

13 minut temu, pawel885 napisał:

W stokrotce dziś widziałem też łaciate 3szt po 3.99

A to linię pewnie myli że taka promocja 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

A na stronie mlekpolu dla dostawców Łaciaty Mix(dawniej Mixełko) po 4zł a wy poszdcie,  że masło po poniżej 4 zł w Biedzie? O.o

PS.  @staszek131415nie wiem co ty za masło kupujesz ale mi np. łaciate smakuje,  moim dzieciom z resztą też;)

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
Napisano (edytowany)
38 minut temu, staszek131415 napisał:

Ogólnie to masła żadnej mleczarni nie polecam co Wy tym krowom dajecie że to taki syf ? Ostatni raz masło jadłem jak babcia jeszcze robiła

A to linię pewnie myli że taka promocja 🤔

Ja to  krowom kanapki z dżemem robie  a lepiej kup delme rame czy inne G   z oleju palmowego,Polmlek 19000  ok 1,4

Edytowano przez Łolek
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

Staszek wlasnie chyba mnie nie zrozumiales, u nas wlasnie dobre robia. Mnie jakos takievo wlasnorecznie robione odpycha zapach, no chyba ze nie jadlem nigdy od jakiegos znawcy tematu, bo dla mnie najlepsze jak czuc ladnie smietane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

w powiecie sieradzkim jezdza z Łowicza i oferuje przy duzym litrazu 1,52 brutto i szukaja mleka ino zeby przechodzic do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

President 20-30tys  3.68 białko tłuszcz 4.08  1.50brutto na konto  watowiec . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

na tej samej granicy tylko w innym miejscu nie pada a pokapuje... President 20-30k tl 4,15 bi 3,5 1,50 brutto ryczałt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spadły komuś parametry u lydera? U mnie białko i tłuszcz po 0,22-0,35%. Może to tylko zmiana paszy. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
22 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Za 90gr w piatnicy to by psychicznie nie wytrzymali.

85 gr polmlek 2015  licytacja trwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

Niema co sam doilem po 90gr za litr. U nas ciagle przepaduje i zimno , qq w ziemi nie wie co robić i miejscami łepek wystawia.  Dobrze że to nie ulewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
2 minuty temu, Slodki66 napisał:

Mlekpol 8 gr uwalił i za 11000 4.0 tł 3.3b 1.48zł ryczałt. 

to i tak o 3 grosze wiecej odemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

Nie licytujmy w dół bo nikt nikomu źle chyba nie życzy. cena przy której da się przeżyć dla każdego jest inna. wszystko zależy od obciążenia kredytowego, dierżaw.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@radekz200 chciales napisac kropilo po trochu, wczoraj wieczorem bylem na polu gdzie w czwartek zasiana kukurydza po życie, to nawet do ziarna nie przemoczylo , ponizej 5cm suchy piach...

Chyba jakieś 5 gr obcieli. Gadalem ostatnio z kolegą, to był u nich jeden sasiad co oddaje do polmleku, to powiedzial ze wyszlo mu chyba w poprzednim msc 1,09... przy malej ilosci ( jakies 5-8 krow) ,

2 godziny temu, RolnikTivi napisał:

 

a jak pojechal sie klocic i ze odchodzi , to powiedzieli , ze 3 msc wypowiedzenie, to mu dadza cene jaka beda chcieli. 

2 godziny temu, RolnikTivi napisał:

85 gr polmlek 2015  licytacja trwa 

Mniejsi w czasie kryzysu doili po 60-75 gr, ja mialem 1,02...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

A u mnie przy pryzmie kałuża stoi ale może to dlatego ze tak sucho i nie chce wsiąkać, dlatego chce kupić deszczomierz, 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Ryki za miesiąc maj cena pozostaje bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

A u mnie przy pryzmie kałuża stoi ale może to dlatego ze tak sucho i nie chce wsiąkać, dlatego chce kupić deszczomierz, 

 

Na mgr było brać 😋 ja też będę musiał wyłożyć kasę bo w końcu nie wiem czy przecieka i ile 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
6 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Spadły komuś parametry u lydera? U mnie białko i tłuszcz po 0,22-0,35%. Może to tylko zmiana paszy. 🤔

Tł 0.04 w dół białko 0.11 w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
4 godziny temu, Primula94 napisał:

@radekz200 chciales napisac kropilo po trochu, wczoraj wieczorem bylem na polu gdzie w czwartek zasiana kukurydza po życie, to nawet do ziarna nie przemoczylo , ponizej 5cm suchy piach...

Chyba jakieś 5 gr obcieli. Gadalem ostatnio z kolegą, to był u nich jeden sasiad co oddaje do polmleku, to powiedzial ze wyszlo mu chyba w poprzednim msc 1,09... przy malej ilosci ( jakies 5-8 krow) ,

a jak pojechal sie klocic i ze odchodzi , to powiedzieli , ze 3 msc wypowiedzenie, to mu dadza cene jaka beda chcieli. 

Mniejsi w czasie kryzysu doili po 60-75 gr, ja mialem 1,02...

Prawda jest taka że jak masz5000 l to każdy ma cię głęboko a jak 50000 lto możesz podyskutować i nieważne czy to spółdzielnia czy prywaciarz przykre ale prawda jest taka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj