Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jaro70    123
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Trochę niedorzeczne. Jak jest cena i się opłaca to kredyt niepotrzebny, a jak bieda to też nikt kredytu nie będzie brał. 

Nie chodzi o kredyty dla rolnika tylko o to ze banki trzymają całą finanserie i oni są głównym graczem na giełdach i to od nich zależy cała ta koniunktura a teraz znowu będą zarabiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
1 godzinę temu, Dominiik napisał:

Panowie i Panie podobno Sierpc za maj +18gr bo susza 

Jakieś źródło tej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Spomlek 1,50zl netto wyszlo znajomemu przy kazeinie 2,80. czyli obecnie Spomlek placi bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Piotrass napisał:

Spomlek 1,50zl netto wyszlo znajomemu przy kazeinie 2,80. czyli obecnie Spomlek placi bardzo dobrze

Jaka ilość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Jaro70 napisał:

Nie chodzi o kredyty dla rolnika tylko o to ze banki trzymają całą finanserie i oni są głównym graczem na giełdach i to od nich zależy cała ta koniunktura a teraz znowu będą zarabiać 

Ja bardziej stawialbym na duże koncerny handlowe nie ma podstaw do podwyżek cen artykułów  to trzeba uwalic ceny zakupu zastanawia mnie tylko to gdzie jest Pan prezes kzsm albo prezes izb rolniczych  oni są wtedy jak można se selfi z ministrem zrobić  albo wstęgę przeciąć  a tak to mają chłopa w .......no i tyle,a i jeszcze mądrą gadke do gazety jeb.....ć 

 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Mlekpol i tak ma z 800-900tyś   litrów dziennie nadwyżki mleka. Także za mlekiem raczej płakać nie będą. Niedługo będą otwierać jednąz nowych linii w Mrągowie ale tylko na 600tys litrów. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Nie będą? A proszkownia co przerabiać będzie? Przecież rusza w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Potwierdzi/zdementuje ktoś info o kolejnej obniżce w Mlekpolu?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolejna obnizka? Po tych 8groszach kwietniowych?? Bez jaj...🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

To coś mało mu wyszło w spolmeku bo mi tyle wyszło przy kazeinie 2,65. A co do Sierpc był przedstawiciel ze  środkami i mówił ale żadne to pewne informacje dlatego pytam tutaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
6 godzin temu, karol091193 napisał:

Mlekpol i tak ma z 800-900tyś   litrów dziennie nadwyżki mleka. Także za mlekiem raczej płakać nie będą. Niedługo będą otwierać jednąz nowych linii w Mrągowie ale tylko na 600tys litrów. 

Niestety polmlek tez twierdzi , ze jest nadwyżka mleka na rynku i stąd te obniżki. A dochodzi jeszcze to , że ciągną dużo tańsze mleko ze wschodu i maja gdzieś Polskiego rolnika.

Ostatnio znajomy był po coś w Piątnicy, to slyszal jak jeden pracownik pytał sie drugiego, czy juz przyszło mleko z Łotwy... ale czy faktycznie ciągną stamtąd mleko to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
Napisano (edytowany)

Polmlek to bardzo dobra mleczarnia 😂😂

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
7 godzin temu, karol091193 napisał:

Mlekpol i tak ma z 800-900tyś   litrów dziennie nadwyżki mleka. Także za mlekiem raczej płakać nie będą. Niedługo będą otwierać jednąz nowych linii w Mrągowie ale tylko na 600tys litrów. 

Gdyby nie chcieli więcej mleka to nie ogladaliby u nas mleczarni do przejęcia... Płd Wlkp. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
chuck00 napisał:

7 godzin temu, karol091193 napisał: Mlekpol i tak ma z 800-900tyś   litrów dziennie nadwyżki mleka. Także za mlekiem raczej płakać nie będą. Niedługo będą otwierać jednąz nowych linii w Mrągowie ale tylko na 600tys litrów.  Gdyby nie chcieli więcej mleka to nie ogladaliby u nas mleczarni do przejęcia... Płd Wlkp.

mania wielkości dla tego oglądają, a my dostawcy to sfinansujemy.

Primula94 napisał:

6 godzin temu, karol091193 napisał:

Mlekpol i tak ma z 800-900tyś   litrów dziennie nadwyżki mleka. Także za mlekiem raczej płakać nie będą. Niedługo będą otwierać jednąz nowych linii w Mrągowie ale tylko na 600tys litrów. 

Niestety polmlek tez twierdzi , ze jest nadwyżka mleka na rynku i stąd te obniżki. A dochodzi jeszcze to , że ciągną dużo tańsze mleko ze wschodu i maja gdzieś Polskiego rolnika.

Ostatnio znajomy był po coś w Piątnicy, to slyszal jak jeden pracownik pytał sie drugiego, czy juz przyszło mleko z Łotwy... ale czy faktycznie ciągną stamtąd mleko to nie wiem.

podejrzewam, że chodziło im o mleko ekologiczne, a podobno bardzo duże właśnie takiego mleka ciągną od sąsiadów.

krzysieek napisał:

Nie będą? A proszkownia co przerabiać będzie? Przecież rusza w tym roku.

spokojnie. wystarczy że dadzą dobrą cenę albo podpuszczą ludzi, że sąsiad powiększył stado razy 2/3/4 to ty nie bądź gorszy i też buduj nową oborę. a potem płacz, że podpisali cyrograf z bankiem na kilka milionów.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzesiu może się zaśmiać, że manię wielkości ma nasz lyder a Mlekpol musi być duży, bo duży może więcej. 😉 

Tak na poważnie to Mlekovita, Mlekpol są zbyt małe, żeby osobno wejść np na chiński rynek. Tam trzeba mieć stałe ogromne ilości towaru. Powinni się dogadać i stworzyć kilka wspólnych produktów na export. Koncerny jakoś się dogadują, łączą i nikomu monopol nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.05.2019 o 19:16, zetorr6441 napisał:

 

Mlekovita oddział Kalisz tl 4,2 bi 3,4 pow 30 tys l 1,42 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
7 godzin temu, Dominiik napisał:

To coś mało mu wyszło w spolmeku bo mi tyle wyszło przy kazeinie 2,65. A co do Sierpc był przedstawiciel ze  środkami i mówił ale żadne to pewne informacje dlatego pytam tutaj. 

A od kiedy Sierpc środki rozwozi  . Rozwozi prywatna firma na T z sierpca a z mleczarnią ma tylko umowę ze ci potrącają za mleko ,ale ten chłopak to wodolejca ze ho ho .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sm Ryki 11269 l. tł. 4,74 bo.3,20 cena 1,43 zł. brutto, ryczałt.

Kupce bele nie dają białka niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
22 minuty temu, karol6130 napisał:

Sm Ryki 11269 l. tł. 4,74 bo.3,20 cena 1,43 zł. brutto, ryczałt.

Kupce bele nie dają białka niestety.

Jeśli masz na mysli białko w mleku to niskie jest od zbyt malej dawki pasz energetycznych badz ich slabej wartosci, takze sianokiszonka ma raczej z tym niewiele wspólnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raczej od bel, trafiło się całkowite dziadostwo, wcześniej jadły to samo a białko było trochę lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Lyder niestety u mnie w oddziale nie potrafił tłuszczu nawet zbliżyć do tłuszczu z federacji... ilośc 10-15tyś tł 4.14 (federacja 5.11) bi 3.40  cena brutto non gmo 1.459zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15
zetorr6441 napisał:

22 minuty temu, karol6130 napisał:

Sm Ryki 11269 l. tł. 4,74 bo.3,20 cena 1,43 zł. brutto, ryczałt.

Kupce bele nie dają białka niestety.

Jeśli masz na mysli białko w mleku to niskie jest od zbyt malej dawki pasz energetycznych badz ich slabej wartosci, takze sianokiszonka ma raczej z tym niewiele wspólnego 

Jeszcze warto by znać mocznik w mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj