Polecane posty

Karola985    2
10 godzin temu, robcio90 napisał:

Jakby w Mlekpolu kradli tyle co w Łowiczu to już dawno byscie byli Mlekovitą

Witam

Mlekovita przysłała mi tł.3,54 bi-2,88 więc mleko mi chyba wyjdzie po 1,2 netto z pod oceny 4,4Tł Bi.3,5 powinnam się odezwać czy dać sobie spokój?

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kilkadziesiąt tysięcy... dopiero od 2011 roku gromadzę a produkcja się zwiększa to ciągle nawet połowy nie ma w kolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie się gromadzi kilkadziesiąt lat. Już ponad dwadzieścia lat mamy zbiornik a jeszcze wcześniej kupę bankami. Nie wiem odkąd liczą a mam niecałe 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

20tys? kilkadziesiąt lat? coś kręcisz chyba że po 200l oddawales,ja w 8 lat mam ok 70tys...rodzice wycofali bo tak to nigdy tej kasy nie zobaczysz.A zbiornik to już od 1994r tak samo jak ocena użytkowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Karola985 napisał:

Witam

Mlekovita przysłała mi tł.3,54 bi-2,88 więc mleko mi chyba wyjdzie po 1,2 netto z pod oceny 4,4Tł Bi.3,5 powinnam się odezwać czy dać sobie spokój?

Zaczyna to się robić wkurwiające. Nie uważacie?

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Łowiczu takich sytuacji nie ma :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
Karola985 napisał:

10 godzin temu, robcio90 napisał:

Jakby w Mlekpolu kradli tyle co w Łowiczu to już dawno byscie byli Mlekovitą

Witam

Mlekovita przysłała mi tł.3,54 bi-2,88 więc mleko mi chyba wyjdzie po 1,2 netto z pod oceny 4,4Tł Bi.3,5 powinnam się odezwać czy dać sobie spokój?

ja bym tego tak nie zostawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Heh ponad 200 litrów to jeszcze bankami odstawiliśmy.  Fakt ojczulek odstawial mniej ok 180-200 na rok. Tak to już jest. Zresztą może ktoś jeszcze napisze jak to u nas wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
16 minut temu, slawek74 napisał:

ja bym tego tak nie zostawił

Betonu nie przebijesz głową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
2 godziny temu, Karola985 napisał:

Witam

Mlekovita przysłała mi tł.3,54 bi-2,88 więc mleko mi chyba wyjdzie po 1,2 netto z pod oceny 4,4Tł Bi.3,5 powinnam się odezwać czy dać sobie spokój?

Jak jesteś pewna, że nie kombinowałaś z klasami to powinnaś się odezwać i to ostro, bo jak będziemy tak odpuszczać to będziemy doić za darmo, wnioskuj o ponowne badanie na tłuszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe z tą Mlekovitą. To nadal spółdzielnia czy przywatny podmiot? Ja mam z 7 tys udziałów tylko one przeszły z SMBaranowo do Melkovity gdy ich przejęła. Coś tam mi pobierali raz na ruski rok i tyle a tak to nie pobierają. Zastanawiające jest, że Mlekpol potrafi zapłacić wyższą cenę za mleko i jeszcze odłożyć na udziały z tej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
17 minut temu, Thomas2135 napisał:

Ciekawe z tą Mlekovitą. To nadal spółdzielnia czy przywatny podmiot? Ja mam z 7 tys udziałów tylko one przeszły z SMBaranowo do Melkovity gdy ich przejęła. Coś tam mi pobierali raz na ruski rok i tyle a tak to nie pobierają. Zastanawiające jest, że Mlekpol potrafi zapłacić wyższą cenę za mleko i jeszcze odłożyć na udziały z tej ceny.

Bo MLEKPOL to Spółdzielnia przez wielkie S. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

To są fakty mój drogi które jak sam widzisz zauważają dostawcy innych podmiotów.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego nie ma mlekowita a maja wszystkie mleczarnia? Dostawców z tłuszczem powyżej 4.2 żal mi ich o 0.3 zaniozone

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ja sobie czekam do końca wypowiedzenia, ale jeszcze nie wiadomo na pewno czy odejdę, ponieważ mamy łączyć się z OSM Koło lub zakład na sprzedaż. Druga opcja jest ciekawsza, inwestor chce wpompować tutaj sporo kasy, wypłacić wszystkim udziały i zapłacić najwięcej w okolicy za mleko, ponieważ chce zwiększyć skup i produkcję (wszystko jest na papierze zapisane, teraz głosowanie delegatów i posuwanie procedur do przodu). Mowa o OSM Ostrów Wlkp. Jeszcze Rawicz słabo wygląda i do Koła już dzwonili, mają u nas monopol.

Inna opcja jest taka, że przejdę do np "prywaciarza", który tylko handluje mlekiem. Jeden wozi do Kalisza, drugi do Koła. Płacą 1,40 zł brutto i "byle białe" było. Ta cena utrzymuje się u nich już sporo czasu. Nie ma stresu z parametrami, somatyką, udziałami itd - litry się liczą 🤣 W Mlekovicie kroją na parametrach, Koło ma tak skonstruowaną umowę, że praktycznie nie odejdziesz (rok wypowiedzenia oraz -9gr/l), 4gr na udziały do osiągnięcia sumy 150k zł bez względu na ilość mleka. Cena jaką aktualnie mogę uzyskać u "potentatów" w regionie to max 1,45zł brutto. Zott płaci tyle netto, ale nie przyjmują.

 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Rawicz jeszcze chwila i nie będzie miał co przerabiać, w tamtym roku prawie 90 dostawców odeszło. Mlekovita Kościan ilość 17tys, tł. 4,10, bi.3.40  1.49zl brutto.  Parametry według federacji  tł. 4.24,bi. 3.43 więc aż tak u nas nie ma problemu z tymi parametrami.

 

Edytowano przez Miki7211

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chuch00 : zapis w umowie czyli tzw. lojalnościówka 9 gr to nawet jest nie zgodne z prawem, więc nie bałbym się że w okresie wypowiedzenia osm koło mi by zabrał te 9 groszy (zwykły straszak dla tych co nie myślą). Był o tym kilka miesięcy temu artykuł w jakiejś gazecie (poradnik rolniczy lub hodowcy), że umowy z spółdzielniami są źle skonstruowane często łamią prawa dostawców. Jak bym rozwiązywał umowę z osm koło to najpierw bym poszedł do radcy prawnego. Jeśli mleczarnia by wzięła rolnikowi te 9 groszy to wystarczy iść z tym do sądu, gorzej z oszukiwaniem na prametrach to wtedy jedynie telefon to skupu może by pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Kiedyś były jakieś rozmowy z Gostyniem ale nic z tego nie wyszło. A tak nic więcej nie wiem w tym temacie. Z 2-3 tygodnie temu w Krzemieniewie mlekovita zrobił zebranie dla rolników z OSM Rawicz i namawiała ich do przejścia. A ja jako dostawca mlekovity mam zachęcać lokalnych rolników itp. 


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałem ostatnio że duzi dostawcy mlekovity +1mln litrów rozważają przejście do innych podmiotów głównie mlekpolu który ostatnio dojechał dla lidera z ceną o dobre 10groszy

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
30 minut temu, juniormarcin napisał:

chuch00 : zapis w umowie czyli tzw. lojalnościówka 9 gr to nawet jest nie zgodne z prawem, więc nie bałbym się że w okresie wypowiedzenia osm koło mi by zabrał te 9 groszy (zwykły straszak dla tych co nie myślą). Był o tym kilka miesięcy temu artykuł w jakiejś gazecie (poradnik rolniczy lub hodowcy), że umowy z spółdzielniami są źle skonstruowane często łamią prawa dostawców. Jak bym rozwiązywał umowę z osm koło to najpierw bym poszedł do radcy prawnego. Jeśli mleczarnia by wzięła rolnikowi te 9 groszy to wystarczy iść z tym do sądu, gorzej z oszukiwaniem na prametrach to wtedy jedynie telefon to skupu może by pomógł

U nas też była ta premia, ktoś poszedł z tym do sądu - mleczarnia przegrała, przestali to zabierać, wpłynęło mnóstwo wypowiedzeń i efekt jest znany.

Takisobierolnik  Jest to inwestor działający w handlu i spożywce. Generalnie wszędzie gdzie "maczał swoje palce" wpompowano sporo kasy i wszystko działa jak należy.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj