Polecane posty

komodo    277
8 godzin temu, Zdzinio napisał:

Jak mnie to wku..wia jak wszyscy się martwią o dostawców Łowicza. Cieszcie się że mieszkacie w takich rejonach w jakich mieszkacie ja na cenę nie narzekam oby w waszych mleczarniach się noga nie omskła bo dopiero będzie lament i płacz!

Mnie tylko wk***ia pier... Grzesia ale my jako byli dostawcy Łowicza mamy prawo się interesować dopóki nie zapłacisz mi ostatniej złotówki udziału. Ale życzę spółdzielni jak  najlepiej 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Zostałem wywołany więc nie mogę przejść obojętnie. 

Ja rozumiem, że kultury z domu nie wyniosłeś i ciężko ci ją nabyć ale nie musisz swoich braków przenosić na forum. Z tego co wiem to jest wolność słowa i każdy moze mieć własne zdanie z którym ty możesz się nie zgadzać ale nie obrażać!!!!

Nie będę rozwijał tematu tego czy zmian w branży które powinny zachodzić bo widać, że większego sensu to nie ma. Macie klapki na oczach i nie widzicie więcej prócz własnego czubka nosa. To przykre bo naprawdę ta branża mogłaby działać o wiele sprawniej i efektywniej oczywiście z korzyścią dla Was - właścicieli spółdzielni!!!

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Tam swoje konflikty to pogadajcie na priv.

Co można zmienić. Wszędzie są układy , jak Cię ktoś nie wkręci do rady to sobie możesz . A jak gdzieś wejdziesz to siedź cicho i rób tak jak inni bo Cię ucisza w jeden dzień. Światem rządzi pieniądz. Zobacz polska scena polityczna te same mordy 30 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja odstawiam  z 3 mc w ciagu roku co dzień nic za to nie płacę nigdy. Jedyny warunek przekroczenie limitu zbiornika o 150 litrów  i wtedy już biorą co dzień . Ile razy nawet sami nas wrzucali bo mleko się nie mieści . W sumie u nas na wsi to biorą od co 2 rolnika co dzień :)  A jeśli ktoś ma problem z zbiornikiem to po prostu to zgłasza i jest jego mlkeo zabierane co dziń bez żadnego ale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U nas w centrali samochody mają tak ustalone trasy że zjeżdżają pelne więc nie ma mowy żeby wzięli kogoś jeszcze po drodze. Ja mialem ok tysiąc dziennie i ucinali z wypłaty odkąd to weszło. Bo kiedyś faktycznie brali codziennie za free bez żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@grzesiu u mnie masz plusa :D bo to chyba pierwszy twój komentarz w którym masz racje, no przynajmniej do połowy :D

Brak szacunku do innych to też brak szacunku do samego siebie @komodo 

 

Nie pokazuj tu swojego chamstwa bo to nie potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12940

Grzesiu pisze  o właścicielach co mi po tym jak po odliczeniu kosztów zostaną Ci marne pieniądze  a teoretycznie twój pracownik prezes ma 40k na miesiąc czy spółdzielnia ma zysk czy nie

Nie mówię że  tak jest wszędzie  ale często  tak bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Kolejny raz z rzędu GDT +3.3%

brak podwyżek w skupie robi się wkur#iający powolutku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Spokojnie niedługo poleci w dół to od razu dostaniesz obniżkę

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Kolejny raz z rzędu GDT +3.3%

brak podwyżek w skupie robi się wkur#iający powolutku 

Zwłaszcza jak mi u lidera wyszło 1,38 brutto. Mleka na razie poniżej 10 tys i jebią chyba na parametrach. Tłuszcz 4,06 to kpina. Wkurw.. e osiągnęło wczoraj zenit jak zobaczyłem po ile sprzedają pszenżyto mielone. Cena z wczoraj 1120 zł brutto. Tak 1120. Tylko 3 firmy na okolicę w zmowie cenowej i obecność na tym terenie dostawów Piątnicy sprawia, że ru.. ją na cenie jak chcą. Pieprzę taki interes. Trzeba teraz zainwestować śrutownik czy gniotownik, jakiś silos i tracić czas na szukanie zboża i mielenie. 

Kilka dni temu sąsiadka opowiedziała swoją historię jak to wje..li w Baranowie pozaklasowe przez somatykę a 2 dni wcześniej dostała raporty z oceny i żadna nie mogła tak zawyżyć komórek. Zaczęła się kłócic i powiedziała, że jest pod oceną o to niemożliwe to usłyszała.. "nie wiedziałam, ze jest Pani pod oceną". A co to ma do rzeczy? Jakby wiedzieli to nie jebaliby na wynikach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

@Thomas2135

Przyganial  kocioł garnkowi.😁 Płacisz za zboże jak za rzepak a piszesz że nie wiesz jak to można płacić za codzienny odbiór,myć z zbiornik i chłodzić mleko codziennie. Bez urazy . Place za pszenicę 860 brutto i biorę bigbag albo dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Przecież i tak wiedzą kto jest pod oceną bo dołączają dopłatę a i mają w dokumentach, tylko jak się nikt nie odzywa to robią jak chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

@Thomas2135

Przyganial  kocioł garnkowi.😁 Płacisz za zboże jak za rzepak a piszesz że nie wiesz jak to można płacić za codzienny odbiór,myć z zbiornik i chłodzić mleko codziennie. Bez urazy . Place za pszenicę 860 brutto i biorę bigbag albo dwa

Ostatnio było po 1020. To jeszcze mogłem przełknąć. Jakby tu siali zboża i firm paszowych byłoby więcej to inaczej by to wyglądało. Co do sąsiadów to jak się wykłuciła to już 2 lata jak z wynikami z somatyką spokój. Nie wiedzą co to pozaklasowe. W laboratorium być może nie wiedzą kto ma oceną, bo nie ono liczy cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Nie ma się co zastanawiać trzeba zainwestować , teraz są używane silosy , widziałem wewnętrzne na olx dość tanie 100 t można dorobić jakiś daszek. I mobilna mieszalnia albo mieszalnik,a gniotownik to najdroższa rzecz z tego wszystkiego  , bo stracisz nerwy i zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

U nas paru się odezwało i już nie doja. 

Możesz rozwinąć tą wypowiedz?bo mnie już korci zeby zrobić dym. To 4 gr w pizdu 

thomas warto ci sie bujać z tak drogim zbożem? Z wipaszu pełnoporcjowa workowana farm24% po 1260. Nie jest zła 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Thomas2135 w zarebach pytałeś? Aż mi się nie chce wierzyć że tak drogo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
5 godzin temu, komizmo napisał:

Możesz rozwinąć tą wypowiedz?bo mnie już korci zeby zrobić dym. To 4 gr w pizdu.

Nie tylko u ciebiePoprostu weszli pod ocenę zobaczyli że si nie zgadza zaczęli się kłócić i przestały przechodzić próby itd. mój zootechnik nawet powtarzał kilka razy żeby broń Boże nie robić afery.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sm Ryki  1,49 brutto 7909l bi,3,18 tł,4,38 niema parametrów nie ma ceny

de heus 18 1160 tona przy zakupie palety, na worki po 1124  i po co płacić za pszenżyto po 900 a za owies 800 i to jeszcze z łaską że za workowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

@kr9292 gość się wykłócał siostra pracuje 20 lat u lidera i to nie na produkcji jego zaraz uspokoili jak się zaczęli wypytywać o nią i ona miała nieprzyjemnośći

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lacpol piotków 5 gr góra od  1 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
1 godzinę temu, karol6130 napisał:

Sm Ryki  1,49 brutto 7909l bi,3,18 tł,4,38 niema parametrów nie ma ceny

de heus 18 1160 tona przy zakupie palety, na worki po 1124  i po co płacić za pszenżyto po 900 a za owies 800 i to jeszcze z łaską że za workowane 

popatrz co masz w skladzie tej paszy za 1100 zl 😂   i wtedy sobie odpowiedz dlaczego ludzie kupuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj